Syntha 6 Protein & Animal Serisi Kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Budweiser tarafından 14 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Budweiser

Budweiser Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İç Mimari ve Çevre Tasarımı
    Yer:
    Antalya
    Herkese selam

Bugün

Protein BSN Syntha 6 ve Animal Pak , Animal Nitro , Animal Pump , Animal Stak , Universal Amino 2700 aldım bu ürünlerin yanına ürün eklemelimiyim Glutamine gibi ? eklemeliysem ne alabilirim ?

Bu ürünleri gün içerisinde nasıl tüketebilirim Kombinasyon olarak ..

Not: Birde bu ürünleri kullanırken Haftada 5 gün hergün 1 kas çalışarakmı verim daha yüksek olur yoksa ..
    1. Göğüs , Triceps 2. Sırt , Biceps 3. Dinlenme 4. Bacak 5. Göğüs , Triceps 6. Sırt , Triceps

Fikir ve yorum ve eleştirilere açığım

Son düzenleme: 14 Şubat 2011
  2. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Yer:
    Bursa
    1) Triceps eksikliğimi mi görüyorsun kendinde?bence 3gün aşırı olmuş, yorulabilirsin
    2) Kombinasyon olarak amino2700 hariç diğer tüm Animal'lar bir stack oluşturmuş zaten.Bence Nitro varken Amino2700 fazla kaçmış.Syntha6 iyi bir protein tozu.Kısaca şahsi tavsiyem Amino2700 çıkararak kullanabilirsin.

Budweiser bunu beğendi.
  3. Budweiser

Budweiser Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    1) Triceps eksikliğim yok ancak Okuduğum makaleler veya dinlediğim tecrübeler böyle söyledi yanlış bir programa hazırlanıyoda olabilirim

Göğüs Biceps dahamı doğrudur ?

2) Banada fazla gibi geliyor Universal 2700'ü kullanmak hmm

4. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Yer:
    Bursa
    Ben arka kolu fazla gördüm.Düzeyini ve geliştirmek istediğin bölge var mı bilmiyorum ama şu opsiyona ne dersin?
    1) Quadriceps - Calves
    2) Chest - Triceps
    3) Back - Biceps
    4) Shoulders - Traps
    5) Hamstring - Abs
    6) Off
    7) Off

Budweiser bunu beğendi.
  5. Budweiser

Budweiser Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    Haftada 2 defa bacak çalışmak için hevesim pek yok :S

Daha çok göğüs sırt biceps ve triceps i 2 defa çalışsam etki alabilirmiyim diye düşünüyorum

Ben sanki biraz daha şeyin üzerine gitmeye çalışıyorum

Şu haftada 5 gün hergün 1 programını hızlandırabilmek amaçlı birşeyler arıyorum :S

Mesela Haftada 1 gün karın bnm için çok az :S ? bir daha çalıştırmak için 6 gün daha beklemek :S

1.Göğüs biceps
    2.Sırt Triceps
    3.Dinlenme
    4.Bacak
    5.Göğüs biceps
    6.Sırt Triceps
    7.Dinlenme olarakta yapsam yine ağır gelirmi diyorsunuz ? :S Tricepsle bicepsi değiştirsem

6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.401
    Ödül Puanları:
    123
    Animal nitro kullanacakken amino 2700 kullanman gereksiz. Zaten nitro sana gereken aminoyu sağlayacaktır. Programınıza 3 tane triceps koymuşsunuz 2 sini art arda günlere koymuşsunuz bicepsle değiştirsenizde anladığım kadarıyla 5 ve 6 günler biceps olacak. Art arda girmek size yarar sağlamaz kasların dinlenmesi gerek. Karın egzersizlerinizi de 2 günde 1 programa ekleyebilirsiniz. Şahsen ben haftanın 4 günü çalıştırıyorum.

Budweiser bunu beğendi.
  7. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Ürünler hakkında fikir sahibi olmadan kıyamet kadar parayı harcaman enteresan. Ürün almadan, stack yapmadan önce forumları araştırmanı tavsiye ederim, paranı sokağa atma.

Nasıl kullanacağına gelince;

Antremandan sonra Syntha 6 ve Animal Nitro
    Sabah kahvaltı ile Animal Pak ve tercihe göre akşam yine yemek ile
    Antremandan 30dk önce Animal Pump (aç karnına, yani antremandan 2 saat önce yediğin öğünün ardından)
    Animal Stak'i ise antremandan 30-45 dk önce kullanabilirsin. Antreman yapmadığın günlerde de aç karnına öğün arası almalısın.

Amino 2700, nitro varken gereksiz. Koy kenara, nitro bitince kullanırsın.

Bu arada bu sporu ne kadar süredir yapıyorsun, ne seviyedesin bilmiyorum ama bu kadar supplemente bir kerede başlamak böbrek ve karaciğerini oldukça yoracaktır.

En az 4 litre su tüketmeyi ihmal etme.

Budweiser bunu beğendi.
  8. Budweiser

Budweiser Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya

Biceps triceps kısmını programda yanlış yazmışım

Yoksa göğüs bicep - sırt triceps olucak şekilde devam ediyorum ..

Karın kaslarını spordan sonra eklesem ağır gelmezmi 3. kası çalışmış oluyorum?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:14 ----------

Antreman sonrası Syntha 6 , Nitro kullanımı için daha geliştirici bi yanıtın olabilirmi Mesela önce syntha 6 alıp 30 dk sonra nitroyu almak gibimi 2 sini aynı anda almamam gerekli anladgm kadarıyla

Animal pak'ıda kahvaltıdan 30dk sonra alıyorum karışmasın diye midede

En önemlisi Animal Stak'ı Sabah 06:00 da kalkıp Syntha 6 ile beraber aç karna alıp tekrar 2 saat uyuyorum Spordan öncemi almalıyım
    Alırsam Stak ve pump ilişkisi nası olmalı

Daha önce birçok ürün kullandım 9 aydır sporla birlikteyim :S

9. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Literatürde "window of opportunity" şeklinde bir tanım var. Bu "fırsat penceresi" antremandan sonraki 30 dakikayı kapsıyor ve dolayısıyla protein tozunla aminoyu bu aralıkta alman sana max faydayı sağlayacaktır.

Animal Pak konusunda da "mide de karışmaması" lafından kastın nedir bilemiyorum ? Vitaminler 2 ye ayrılır, suda çözülen ve çözülemeyen (soluable/non-soluable) ve vücutta depolanmazlar. Misal c vitamini alırsın, vücut ihtiyacı kadarını emer, gerisi idrarla atılır.

O nedenle vitaminleri yemekle alırsan emilimi de uzun süreli olur. Hatta GNC'nin vitaminleri bu anlamda patentli ve üzerinde "time release" yazar.

Animal Stak'ı ise üzerinde yazdığı gibi antremandan önce almanda fayda var. Pump ile birlikte alabilirsin, ikisinin de olayı farklı.

Animal'ın kendi forumlarında nasıl kombine edebileceğinle ilgili de bir sürü yazı var.

10. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    syntha 6 , gaspari myofusion , dymatize elite gourmet , On pro complex vs. gibi karma proteinler zaman salınımlıdır. ve vucudu daha cok beslerler. butun protein kaynakları içine konur. bunların kana karısım sureleri farklıdır. bircoğu 5-6 saate kadar kanda aminoasit akısı sağlar. buda nitrojen dengesi adına mukemmel bişeydir. ama ant sonrasında whey ihtiyacı biraz fazladır. daha doğrusu hızlı protein ihtiyacı fazladır. yani elinizde zaman salınımlı bir pro kaynagı varsa bunun yannda mecburen amino asit tuketmelisiniz ki ant sonrası ani ihtiyaca cevap versin. onun dısında orneğin syntha 6 yı gunde 2 kez tuketmeniz size yaklasık 12 saatlik bir pozitif nitrojen dengesi sağlar. e daha ne istiyorsunuz ki zaten.

sytha 6 nız varsa amino 2700 kalsın derim ben. ama sytha 6 yerine izole whey alırsanız o zaman amino asiti devre dışı bırakın derim. animal pak biraz agır gibi geliyor bana. pump ant oncesi iyidir. ama kullanım miktarını aşmayın. diğerlerine gerek yok bence.

Sayfayı Paylaş