Supplementte kararsızlık

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve yasin35 tarafından 26 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. yasin35

yasin35 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir- konyada öğrenci
    Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı bayramlar..
    vg sporunu gecen sene çok düzensiz olarak 5 ay kadar yaptım. Hastalığıydı, il dışına çıkmaydı derken 5 ayı 9 aya yaymışımdır. ilk zamanlar gayet iyiydi 1 gün antreman 1 gün off şeklinde gittim. 1 kutu ON whey kullandım bu süre içinde. Şimdi bu spora tekrar başlıyacagım ve 1. aydan sonra 2 gün antıreman 1 gün off olarak + supplement ile. Beslenme de sorun yok:) Boy 175 kilo 73 geçen sene başladığım güne göre ölçülerim 2 cm arttı bel 3 cm inceldi ve 80 cm.
    Şimdi gelelim asıl konuya :) Supplement olarak aklım cok karısık. Antremanlarda ağır çalışıyorum fakat istedğim hacmi alamıyorum. normal ölçüyle kasılmış kol arasında 3.5 cm fark ediyor. Benim istediğim Glutamin + creatin + whey bunları tek tek mi alyım yoksa ilk ay sadece whey mi alyım ya da all-in-one gibi içerisinde creatin olan halo , on hydro builder veya nitrotech gibi ürünlerle mi başlamalıyım. Nasıl bir kombinasyon olmalı veya ilk ay tek bir tercih mi yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim yada sadece whey + creatin mi :eek::eek:

2. brhmcr

brhmcr Guest

ilk ay toparlan derim iyice beslenmeni oturt.

Sahsi tercihim urunlerin ayri kulanimi. Bu noktada glutamine e gerek gormuyorum.

Protein tozu + creatine mono ile baslanabilir.

Halo, nitrotech gii urunler ilerde kombinasyonlarda kullanilabilir.

3. yasin35

yasin35 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir- konyada öğrenci
    milletin ağzında olan creatinde ön yükleme gibi bir durum olması fakat sizin paylaştıgınız bir linkteki makalede önyüklemey karşı çıkılmış. Muhtemelen alacağım yerdeki kişi de bana bu tavsiyede bulunacak. Sizce böyle bir durum doğrumu yoksa günlük sadece 5 gr mı alacağım ? sadece antreman günlerinde mi yoksa off günler de dahil mi, ant öncesi mi sonrası mı off günlerde de alınıyorsa günün hangi vakti. Whey ile birlikte aynı shakerda kullanacagmı bılyorum. Daha az su tutan belli markalar varmı yoksa herhangi bir mono olması yeterli mi. Önceden wheyi ant öncesi sonrası alırdım ama ant öncesi 40 dk once de alsam 2 saat boyunca şişkinlik ve mide bulantısı olurdu. ant öncesi yerine sabah whey ya da 1 gün içnde ant sonrası whey aksam casein alsam uygun olur mu?

4. brhmcr

brhmcr Guest

Yukleme olayina kesinlikle gerek yok. 80 kg altiysaniz 5 gram yeterli olur. Ben bu 5 grami 2.5 gram idman oncesi 2.5 gram idman sonrasi almayi uygun goruyorum.Ancak sabah ac karnina kullanimi da faydali olabilir.Off gunlerde de recovery devam ediyor ve kreatine bu konuda ciddi sekilde faydali. Oyleyse bence alinmali.

Su tutmasi kisiden kisiye degisir. Su tutma hikayesi aslen hucre ici su tutma ve bunun besinleri daha fazla tasima ile alaksai var. Ben uzun suredir mono kullaniyorum ve hayatimda su tutmadim. Bunun tuz tuketimi ile alakali oldgunu dusunuyorum.Bence 5 gram ustu tuz tuketilmezse su tutumu (hucre ici devam) goruntu anlaminda olmuyor.Yani aslinda milletin su tutuyor odemli gozukuyorum soylemleri hep fazla tuz tuketenlerin gibime geliyor.

Zaten Idman oncesi whey hikayesi milleti rezil etti :) Idman oncesi whey mi alinir allah askina, wheyinizi sabah ac karnina alin eger toplam protein ihtiyaci 2 olcek gerektiriyorsa bir de idmandan sonra alabilirsiniz. Casein varsa gece yatmadan aliniz.

Sayfayı Paylaş