Supplementsiz Protein Tozsuz Doğal Diyet

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve alpadana tarafından 2 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. alpadana

alpadana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba...
    Ben profesyonel olarak olmasa da uzun zamandır sporla uğraşıyorum, yaşım 26, boyum 185 cm, kilom 88 kg
    Aslında görüntü olarak halimden memnunum ama yaklaşık 3 ay önce sporu tamamen bırakıp aşırı abur cubur yemekten dolayı 84 kg'dan 92 kg'a kadar çıkmıştım daha sonra (yaklaşık 1,5 ay önce) tekrar düzenli spor yapmaya başladım ve 4 kilo verdim, haftanın 5 günü antrenman yapıyorum, bunun 3 gününü ağırlık çalışmaları, 2 gününü kardiyo oluşturuyor, şu anki problemim karın bölgesindeki yağlar
    forumda bulunan kastan yemeden göbek eritmeyle ilgili yazıları inceledim
    bu yazılanların dışında merak ettiğim konu kaslardan yemeden göbeği eritmek için herhangi bir supplement veya protein tozu kullanmadan nasıl bir diyet uygulanabilir?
    yaptığım araştırmalardan sonra kendime bir diyet oluşturdum, benim kilo vermek gibi bir niyetim yok yalnızca karın bölgesindeki yağlar erisin onun yerine biraz kas inşa edeyim istiyorum :)
    aldığım besinleri takip edebilmek için kendime excel'de basit bir program oluşturdum
    örnek olarak bir antrenman günümdeki beslenme programım şöyle

Sabah:
    1 bütün yumurta
    2 yumurta beyazı
    2 dilim beyaz peynir
    50 g. yulaf ezmesi
    200 ml. süt
    20 g. bal
    2 dilim tam buğday ekmeği
    20 g. kuru meyve

Ara öğün:
    150 g. yoğurt
    20 g. bal

Öğle Yemeği:
    100 g. kuzu eti
    80 g. somon balığı
    bir küçük porsiyon salata (domates, marul, çok az soğan)
    1 adet elma
    1 adet muz

Spor sonrası ara öğün:
    200 ml. süt
    50 g. kuru meyve
    60 g. tatlı badem

Akşam yemeği:
    40 g. ızgara köfte
    150 g. mezgit
    bir küçük porsiyon salata (domates, marul, çok az soğan)
    100 g. karışık meyve

oluşturduğum excel programına verileri girdiğimde karşıma şöyle bir sonuç çıktı

en altta bulunan rakamlar hedeflediğim rakamlardı
    proteinde istediğimi alsam da karbonhidratlar ve toplam kalori için aynısını söyleyemiyorum
    şunu da söyleyeyim bu kadarını yiyerek bile bütün gün kendimi tok hissettim dolayısıyla (almam gereken miktarlarla ilgili koyduğum hedef doğruysa şayet) bir yandan göbek eritmeye çalışırken bir yandan da daha fazla yemek için kendimi zorlamak biraz çelişkili geldi
    yaptığım sporlar 1 buçuk - 2 saat arası sürüyor ve kendimi gerçekten zorlamama rağmen herhangi bir yorgunluk veya ağrı da hissetmiyorum
    sizce diyette herhangi bir değişiklik yapmalı mıyım veya bu diyet (uzun zaman alsa da) supplement kullanmadan kasları koruyarak yağ yakmak için uygun mudur?

2. alpadana

alpadana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    konuyu takip eden arkadaşa özel yazıyorum mesajın üzerinden 1 ay geçmiş, yaklaşık olarak yukarıdaki gibi bir beslenme programı takip etmeye ve düzenli spor yapmaya devam ettim, şu an büyük ölçüde karın bölgesindeki yağlar eridi ve de kas kütlesinde bir kayıp yaşamadım
    ilk mesajımda da belirttiğim gibi bu şekilde yemek beni biraz zorladı ama abur cuburdan uzak durup spora düzenli olarak devam ettiğim için hiçbir olumsuz etkisini görmedim
    bunun yanında toz vs kullanılmadan yağ eritip kas yapmanın imkansız olmadığını gördüm, o yüzden de bu mesajı okuyup tozlarla ilgili kafasında soru işareti olan arkadaşlara tavsiyem kullanmamaları yönünde olacaktır

Sayfayı Paylaş