Supplementlerin kullanımı ve tavsiye edilenlerin doğruluğu ile ilgili yardım lütfen..

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve fizz tarafından 13 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. fizz

fizz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba ,

3.5 aydır bu işe gönül vermiş ve kafayı takmış durumdayım 25 yaşındayım 178 boy 74 kg dayım. 4.5 ay öncesinde 59 kg civarindaydım.
    Araştırdığım ve okuduğum kadarıyla çok iyi beslendiğimi düşünüyorum.

Sorum şöyle ; Supplement ile ilgili steroidlere kadar inanılmaz farklı yorum ve tavsiyeler alıyorum okuyorum okudukça karışıyorum.
    Şu anda
    optimum whey protein
    Gaspari glutamine
    Gaspari bcaa
    Universal amino 3001 kullanmaktayım. (kullanım şekilleriyle ilgilide çok değişik yorumlar var ama yinede yazan olursa sevinirim)

Özellikle ant sonrası ciddi enerji düşüklüğüm ve uyku halim oluyor.
    Salondaki hocam şu anda bana cellucor c4 extreme , creatin ve danabol yada dianabol ( doğru mu yazılışı emin değilim) öneriyor bu kullandıklarımın üzerine.
    Araştırmalarım bunun doğru olmadığı yönünde danabol ve diana için
    bu yeni tavsiye edilen supplement kürü olarak tabir edilen doğrumudur bilemiyorum ama... ne kadar mantıklı sizce ne yapmalıyım lütfen yardım

bu arada ectomorph yapıya sahip olduğumu biliyorum.

Konu yanlış yerde veya bi hata olduysa özür dilerim.
    Saygılar...

2. Ehlisuur

Ehlisuur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam,steroid kullanmak kendi tercihindir ama,ben senin 4 aylık bir sporcu için bile fazla supplement kullandığını düşünüyorum.
    Kaldı ki steroidler için çok erken,c4 ekxtreme için de.
    Ama illa kullanmak istersen Creatin kullanabilirsin.Az miktarda güç ve hacim artışının yanında,iyi bir recovery sağladığı forumda belirtiliyor.

Ancak şunu da söyleyeyim,ben Optimum Creatin kullanıyorum nedense beklediğim etkiyi alamadım.Bu bitince aşağı yukarı aynı fiyat olan Universal Creatin deneyeceğim.Kısıtlı bütçe ile arttıra arttıra aldığın supplementin etkisiz kalması çok kötü birşey :)

3. ex4a

ex4a Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşın yorumuna katılıyorum daha 4 ay olmamış bi ton supplement kullanıyorsun üstüne bir de hocan ! steroid tavsiye etmiş.. karar senin ama ilk etapta elindekiler bitince sadece whey + multivitamin+ balık yağı 6-7 ay dolunca da kreatin + bcaa yeter de artar bile kolay gelsin..

4. fizz

fizz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım haklısınız bende uzun süredir böyle düşünüyorum ama 3-5 farklı kişiden ectomorph yapıdasın kullanmazsan gelişemezsin cümlesini duyduğum için mevcut supplementlerimi aldım gasparinin multivitaminide var fakat yeterli beslendiğime inandığım için m.vitamin alımını durdurdum.Steroid konusunda psikolojik olarak bana çok fazla o kürler iğneler vs... ki çok erken olduğunun da farkındayım. Sadece tarafsız bir bilene danışmak ve fikirlerini almak istedim ne yapmam gerektiğine dair.
    Değerli fikirleriniz için teşekkürler

5. DeliMavi

DeliMavi Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    ectomorphsun gelişemezsin. Böyle bişey var mı sizce. Size ectomorph yapıda birini örnek vereceğim Frank Zane. Steroid kullandı diyeceksiniz belkide onlarda senin gibi ilk başta natural başlamışlardır. ve sonrasında hedeflerini büyükttükleri için steroide yönelmişlerdir. Kimse bile bile kendini ateşe atmaz bunu unutmayalım. Sağlam idman sağlam beslenme vede yeteri kadar dinlenme ile uyku . Bunları yerine getirdiğiniz takdirde bi ectomorph un geldiği noktaya inanamayacaksınız.

6. ex4a

ex4a Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    bende ektomorfum ayni zamanda reflü ve gastritim var yani mideden rahatsızım .. tam 15. aya girdim antreamn yapalı başladığımda 1.87 boy 62 kg idim su an 85 kg yim .. ha sorarsan sen hiç bişey kullanmadın mi ben başlangıçta hep gainer kullandım su an da senin kullandıklarını kullanıyorum yani amino+bcaa +whey+ creatine ama dedigim gibi bunlara 14. ayda başladım yani vücut belli bir seviyeye geldi ondan sonra bu kadar yüklü girdim .. demem o ki su anki kullandığın supplementler çok bunları bu kadar yüklü kullanmak için bence en az 1 yıl gerekir kolay gelsin..

7. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Supplementler için erken bir dönem bence ,yeni başlıyan bir sporcu için bu kadar yüklenmen doğru değil,c4 vb ürünleri daha sonra kullanmanı tavsiye ederim .

Amino 3100 spordan yarın saat önce 2 adet spordan hemen sonra 2 adet alman yeterli olucaktır.
    Daha fazlası ürünü ziyan etmek olur (Kilona bakarak yorum yaptım)

Steroids kullanma yararından fazla zararı var ,(ileri derecede sporcular müsabık şahıslar bu işin sonuçlarını bilerek sonuçlarını kabullenerek alıyorlar )

8. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    yaktığından fazla kaloriye aldığında kilo almaya başlarsın.spor yaptığın için ve beslenmen de düzgün olduğu için bunlar kas ağırlığı olur büyük çoğunlukla.daha yolun başındasın önce sağlam beslen 0 gelişirsen belki steroid düşünürsün ama bence düşünme.

9. fizz

fizz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında önce whey sora glutamine derken biraz gaza gelmiş olma ihtimalimde yüksek.
    geçen aydan bu yana iyi ölçü aldığım söylendi ama ne kadar doğru bilmiyorum yeni başlangıç dönemlerinde normal olduğunu okumuştum zaten. bu zaman zarfında besinlerimin ağırlığını kırmızı et ve balık olarak somon oluşturuyor bulursam 90 günlük tavuk alıyorum 2 haftada 1 filan.
    Steroid olayını kafamdan tamamiyle atmış durumdayım.
    Mevcut supplementlerimde azalmaya gitmelimiyim extra gainer kullanmalıyım bilemiyorum ki zaten vücut yapısı itibariyle hedeflerim çok tepede değil.
    Biraz kafamıda çok okuyarak karıştırdım sanırım
    Burda yapılan yorumlar ticari kaygı güdülmeden yardım temelli olduğunu bildiğim için danışmak istedim.
    Teşekkürlerimi sunuyorum...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:31 ----------

Sanırım yapım itibariyle gözümü çok korkuttular işte kas yapamzsın çok yemen lazım yemede yetmez güçsüzsün 11 yıl sigara içtim bıraktım alkol almıyorum artık vs cidden faydası olmadı mı eski halımden cok daha iyi duruyorum.Ama hala çelimsizler arasında yer alıyorum gereksiz tepkiler ve bilinçsiz yorumlar biraz yıprattı sanırım dolayısıyla extra destek alma ihtiyacı hissettim diyebilirim.

Sayfayı Paylaş