Supplementlerde kanser riski Varmıdır acaba ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve newton20 tarafından 27 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. newton20

newton20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :x öncelikle merhabalar , ben yaklaşık 2 senedir bu spırla ilgileniyorum ve amino olsun thermogain olsun l carnitine olsun kullandım.Geçen hafta bir kalp doktoruna supplementler hakkında ne düşündüğünü sordumda bu ürünlerin kullanılmasınında tehlikenin bıçak sırtında olduğu ve sonradan 'KANSER YA DA TÜMÖR' gibi olaylarla sonuçlanabileceğini söyledi. Açıkcası bir kalp doktorundan bunları duymak beni korkuttu. Sizinde sorduğunuz ve bilgi aldığınız doktorlar faln varsa paylaşırsanız sevinirim çünkü şu an ne yapacağımı şaşırdım :x Lütfen yardım

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  3. newton20

newton20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevap için teşşekkürler bende yaptuğım araştırmalarda senin bahsettiklerine yakın şeyler buldum . o zaman şunu sormalı doktorların supplementlerle alıp veremediği nedir yaw. :evil:

4. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Doktor bence steroidleri kastetmiştir,supplementler devamlı ve aşırı kullanılmadığı sürece faydalı bile sayılır,zaten abartınca zararlı olmayan birşey söyle bana,su bile abartınca zararlıdır...

5. LionBody

LionBody Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Türkiye'deki doktorlara malesef hiç güvenmiyorum. Bana da aminoasit kullanırsan böbreklerinden problem yaşarsın demişti. Malesef Türk doktorları çok geride yazıkk...Ben 2 yıldır hiç kesmeden kullanıyorum.

6. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Türk doktorları aslında o kadarda geride değil...Profosör doktorlarımız gerçekten çok başarılı...Ama hastahanelerde dolapla dönüyor...Bizde tahlil , muayeneyi prof.doktorlara yapırmadığımız için bu dönen dolapların içinde oluyoruz...Mesela geçen hastahaneye gittim...Doktorun oda kapısında uzman yazıyor ama içerideki başka biri ve asistan doktor...Genelde devlet hastahanelerinde böyledir...Biz uzman sanarız ama aslında asistanlar...

7. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    suplementlerde böyle bir risk olsaydı bu işin kaynağı olan amerika da çoktan ysygara koparılmıştı. sonuçta besin ögelerinin küçük kapsüllere sığdırılması olayı yada toz haline getirilmesi. işlem sırasında olumsuz birşeyler katılmıyorsa bi sorun olacağını zannetmemekle birlikte arkadaşların dediği gibi herşeyin fazlası sonuçta zarar verebilir. amerika da kadının biri yarışmada çok fazla su içtiğinden 2 gün sonra su zehirlenmesinden ölmüş....

akçakaya hiçbir devlet hastanesinde asistan hekim bulunmaz eğer eğitim hastanelerini kast etmemişsen. devlet hastanelerinin tümünde uzman hekimler görev yapar. bunu da not olarak düşeyim dedim.....

8. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dostum öyle diyorsun ama Geçen gittiğim devlet hastahanesinde beni muayne eden doktor asistandı..Sonradan uzman geldi...Ama çok sonraları...Bu gibi şeyler çok var...Televizyonda göüyoruz,hizmetçiler iğne yapıp kan alıyorlar muayane ediyorlar...

9. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    seni muayene eden de temizlik görevlisi falan olmasın :) :) :) :) şaka bir yana ben sağlık camiası içerisinde olduğumdan devlet hastanelerinde asistan olması mümkün değil. onlar eğitim hastanelerinde 4-5 yıl ihtisas yapıp ondan sonra uzman olarak devlet hastanelerinde görev yapabilirler.

senin söylediğin başka bir durumsa bilemiyorum pek görmedim....

10. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Mehmet Öz günde 1000 mg. Osman Müftüoğlu günde 500 mg. l-carnitine kullanılmasını öneriyor. (Kilosu normal olan insanlarda dahil.Kalp sağlığı ve cilt güzelliği açısından...

11. CENTAUR

CENTAUR Guest

Geçen yaz Almanyadan bir akrabamdan bir iki tane protein tozu sipariş etmiştim , aslında biraz yaşlıca bir bayandı sipariş verdiğim kişi, doktora danışmış, doktorda zararlı olduğunu söylemiş bu sebepten getirmediğini söylemişti, keşke başka bir gerekçesi olsaydı, beceremedim, unuttum falan gibi, iyice ayar oldum bu olaya :x.

Başka bir yerde, bir kursta bir doktor dopingle ilgili bir derse giriyor, fakat ben bundan daha iyi biliyordum sanki konuları, tutmuş Arnold steroid kullanmamıştır, onunki doğal kas falan diyor,

L carnitin ve creatinlerin hiç etkisi yok onlar fasa fiso diyor, ben kullandım dedim başka arkadaşlarda kullandı hepimiz etkisini gördük dedim, sana öyle gelmiştir diyor psikolojiktir falan diyordu.

Neden bodybuilding altyapısı olmayan herkez bu konularda bu kadar kara cahil anlamıyorum :( .

12. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    Arnold hala yaşıyor nedne ölmemiş sormak lağzım sana bunu diyen doktora

13. CENTAUR

CENTAUR Guest

Zaten sordum ona cevaben böyle saçmalayıverdi;

Anabolik steroid kullanan herkes hiçbirzaman 40 lı yaşlarını göremez ölür, fazla yaşamaz dedi,

Bende Arnold u gösterdim, cevaben Arnold un doğal kas yaptığını falan söyledi, dikkat edersen o

şimdiki body ciler kadar iri yarı değil falan dedi(barbar conanı izledi ya). Anlayacağın nereden tutsan

elinde kalıyor, iletişim kopukluğu oldu, fikren destekleyende çıkmadı beni hatta birkaç tane bu işleri az

çok bilen sporcu vardı, sustular bende üstelemedim, uyku taklidi yapan birini uyandıramassın.

14. kerembey

kerembey Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    ankara
    sonuçta ilaçtır sürekli alınması tehlikeli ama kesinlikle kanser yapar diye birşey söylenemez.

15. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu kadar düşünmeyin bence tabiki bazı katkı maddeleri var daha uzun süre dayanması veya tadının daha güzel olması için ancak bana şunu söyleyin şu devirde herşeyiyle doğal besin maddesi kaldımı ki? Mesela E grubu maddeleri(E280,E320 gibi) yediğimiz sucukta bile var.
    Çok kafaya takıp sıkıntı etmeyin ;)

Sayfayı Paylaş