supplementler

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve boksssss tarafından 14 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. boksssss

boksssss Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    benden tavsiye supplementlerle kür mür olmaz bunlar mucizevi ilaçlar değil hatta bir halta yaramaz katkısı hiç yoktur diyebilirim
    dolabınızı yatırım yapın beslenmenizi yüklenin ha benim beslenmem güzel bunlar sadece takviye olarak alıyorum derseniz zaten beslenmen güzelse neden kullanasın ki bu işlenmiş gıdaları
    hem olduğu fiyattan 2 -3 misli fazla alıyoruz hem çakma ürünler kullanıyoruz resmen koyun gibi bizi soyuyorlar
    bunların hepsi para tuzağı yok bunları kullanmazsan gelişemezsin yok kasın yanar yok overtraining olursun ve ya bir yeni ürün çıkar ooo bomba ürün muhteşem diğerinden çok başka diğerinden çok daha iyi ama ikisi aynı yolun yolcusudur birbirinden farkı yoktur
    supplementler faydalımıdır bilemem ama zararlı olup olmadığı konusunda süpeliyim bir gıdayı bu kadar işleyip tatlandırıcılarla doldurmak bana sağlıklı gelmiyor ama teknoloji var diyorsanız yemişim teknolojisini tanıdığım hiç bir profesyonel sporcu bu işlenmiş unları kullanmıyor ha nasıl böyle büyüyorlar işleyiş mekanizması basit çalış yık -beslen ve dinlen inşa et tabi ki bu arkadaşlar inşaatta biraz fazla amele çalıştırıyorlar bunlarda steroidler oluyor temel budur
    bende supplementlere bel bağlayan biri oldum bu 2 sene içinde ayda neredeyse 1000 liram gidiyordu *şuanda kullanmıyorum arkadaş hala çok güçlüyüm ve hala gelişiyorum
    ha benim param çok bas bas paraları leylaya bir daha mı gelicez dünyaya diyorsanız alınız kullanınız

2. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Herkesin fikri kendinedir görüşünüze saygı duyduğumu belirtmek isterim ancak zaten kür ve supplement birbirinden farklı şeylerdir. Sizin dediginiz pro bodycilerin çoğu steroid yardımı aliyordur. Çünkü artik büyüdüğü kadar büyümüştür. Onun dışında whey bir ise yaramaz gibisinden bir mesaj vermeye calismissiniz buna katılmıyorum. Ben de uzun bir dönem whey kullanmadim ama okul is vs olunca ayrıca antrenman çıkışı protein ihtiyacı olunca whey olmazsa olmaz ürünlerden biridir. Ama sizin de dediğimiz gibi bunlar takviye üründür.

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle konuyu açtığınız bölüm yanlış. Herkesin fikrine saygı duyuyorum yalnız hiç bir işe yaramıyor demek tamamen saçmalık olarak geliyor. Evet, aldığınız ürünler protein tozu ve gainersa hak veriyorum. Yalnız için içine başka ürünleri katacaksak orada bir durmak gerekiyor. Örneğin Animal Pak, hangi multivitaminden bu kadar kompleks katkı alabilirsiniz ? Yada istediğiniz kadar et tüketin günlük alabileceğiniz creatine miktirı bellidir. Haa kırmızı eti arttırsanız da ne olur kendimden söyleyeyim, kolestrolünüz çıkar. Sık sık kan testi yaptıran biri olarak bunu çok rahat söyleyebilirim, tecrübe ile sabit. Yada definasyon döneminde kas kaybını minimuma indirmek isteyen kişi beslenme düzenine sadık kalmak zorundadır. Bu da kaslarınızdan kaybetmenize en büyük vesilelerden biridir. Dışarıdan ek besin alarak bunu azaltabilirsiniz.

İstediğiniz kadar doğal beslenin testesteron seviyenizi bir yere kadar arttırabilirsiniz ama gidip kompleks bir testo booster bu işi daha da arttıracaktır. Aynı şey gh içinde geçerli. Yani burada tüm supplement kategorilerini ele almak uzun sürer.

Supplement kombinasyonları bana kalırsa işe yarar. Ama burada önemli nokta ilk başta doğal ve sağlıklı beslenme. Sadece supplementlerle olacak iş değil. Son olarak çakma ürün tabiri çok yanlış bir tabirdir. ABD versiyonu ile Türkiye versiyonu farklı olan ürünler var bu da Türkiye Cumhuriyetinin ön gördüğü yasalar sebebiyledir. Belli kısıtlamalar var. Onun dışında bir çok içeriği değiştirilmemiş ürünü bulabilirsiniz Türkiye'de.

4. boksssss

boksssss Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    supplementlerin tek faydası karıştır tak dik kafaya budur başkada bir .. yaramaz
    siz neye inanmak isterseniz ona inanın işde çalışmak toz kullanmaya gerektirmez hatta ben günde 7 öğün yiyim 8 yiyeyim yanlıştır insanın doğasına aykırı bu sürekli bir insanın tok olması
    sık yiyen kişilerde bağırsak problemi daha çoktur sık yemek metabolizmanin hızlandırdığı da yalandır bizi hep kandırdılar hata belli sürelerde aç kalmak binlerce yıldır hastalıkları tedavi etmek için kullanılır
    aç iken birçok hormon daha iyi çalışır yani supplementleri ihtiyaç yok yok antremandan sonra whey içmezsem büyüyemem yok ara öğün almazsam büyüyemem
    kullanmak istiyen kullanır ama o süslü kutuların içinde sandığınız gibi birşey yok

5. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Supplementlerin hiç bir işe yaramadığına dair araştırmaları koyarsanız sevinirim. Bir çok araştırma kategorilere göre işe yaradığını ortaya koymuştur. Haa sen shake dikince kolun 2 cm artacak diye bir şey yok. Evet supplement sektörü büyük paraların döndüğü reklamların olduğu bir sektör ama hiç bir işe yaramıyor demekte biraz komik kaçıyor. Ayrıca yukarıda yazdığım gibi wheye ve gainerlara karşı görüşümü belirttim bende. Sizin supplementten anlayışınız sadece wheyse hayatınızda başka kategorilerde supplement ürünleri kullanmadıysanız zaten diyecek bir şeyim yok.

Dediğiniz gibi isteyen kullanır isteyen kullanmaz.

6. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Gainer tamam da wheyin de katkısı olduğunu düşünüyorum ben

7. Fitkolata

Fitkolata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Supplement Shop
    Yer:
    Ankara
    Supplement kullanımı hiç bir işe yaramıyor diyen insanın bu işden hiç anlamadığını anlayabiliriz...Supplementler vücud'un çabuk onarılması ve beslenmesi için en hızlı çözümlerden birisidir...

8. tolgabaris

tolgabaris Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Whey in tercih edilmesinin sebebi hem dusuk kalorili olmasi hemde beslendikten sonra geriye kalan o 20-25 grlik acigi kapatmaktir. Supplementler hic bi ise yaramaz diyen insan bu isten anlamiyordur. Ve burda insanlari yanlis bilgilendirmemeli

9. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    supplementleri savunan birisi değilim ama 1 aylık aradan sonra dün 3. günümde çok ağır bir şekilde antreman çıkardım ve supplementler sayesinde bugün ki oluşma ihtimali olacak olan kas ağrılarım %70 oranın da hafifledi eğer ki o tozlar olmasaydı ben şuan yatalak vaziyetteydim ... Supplementlerin destek olduğunu unutmayalım asla gerçek besinlerin yerini tutmaz.

Sayfayı Paylaş