Supplementler sivilce yaparmı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve AxiboY tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. AxiboY
    Offline

    AxiboY Üye

    Katılım:
    12 Kasım 2007
    Mesajlar:
    1.154
    Beğenileri:
    691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    s.a arkadaşlar kullandıgımız supplementlerin yan etkisi olarak sivilce olur mu? olursa ne kullanılmalı benm cildim yağlı ve en ufak şeyde sivilce çıkıyor supplement kullanmaya çekiniyorumkafa_
     
  2. zigbog
    Offline

    zigbog Üye

    Katılım:
    20 Haziran 2008
    Mesajlar:
    1.327
    Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Cinsiyet:
    Bay
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    nitro-tech felaket sivilce yapıyor ama senin ne kullandığını bilmiyorum hangi supplementleri kullanıyorsan onları yazarsan daha iyi cevaplar alabilirsin.
     
  3. deathlifter
    Offline

    deathlifter Üye

    Katılım:
    9 Haziran 2008
    Mesajlar:
    2.416
    Beğenileri:
    2.742
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Bu konu çok tartışıldı ama sonuca ulaşılamadı. Ben 4 tane dermatolog ile konuştum. Steroid ve iğne kullanmadıktan sonra HİÇBİR supplement (protein tozu, aminoasit) sivilce yapmaz dediler. Dermatologların dedikleri şu:
    - Bu tip ek kimyasal maddeler karaciğer ve böbreği yorar. Ama sivilcenin iç organlar ile alakası yoktur. Halk arasında karaciğer ile sivilce arasında ilişki olduğuna dair yanlış bir inanış varmış.
    - Sivilce olayı tamamen psikolojikmiş. Yenilen içilen ile alakası yokmuş. Sivilce = 100% psikolojiymiş.

    Bunlar üzerine ben dedim, supplement kullanınca veya yağlı şeyler (çikolata, fındık) artıyor. Cevap: Alakası yok bunların sivlce ile, sen artacak diye kendini şartlıyorsun.

    Bence mantıksız. Siz de internette araştırırsanız, sivilce ile yenilenlerin alakasının olmadığı doktorlar taradfından savunulur. Ama bence doğru değil.
     
    oliestranjeu ve Despo bunu beğendi.
  4. canadianfb
    Offline

    canadianfb Üye

    Katılım:
    17 Mayıs 2008
    Mesajlar:
    191
    Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    herkesin cildi birbirinden farklıdır.bazı insanlarda ergenlikte çok sayıda sivilce çıkarken bazılarında hiç çıkmaz.ben kendi deneyimimi paylaşayım yoğun bir şekilde supplement kullandığım dönemler yüzümde çok sayıda sivilce çıkıyor ancak aynı supplementleri kullandığım arkadaşımda neredeyse hiç çıkmıyor..

    eğer yüzün mayın tarlası gibi değil ise isotrexin veya da benzamicin kullanabilirsin..sivilce konusunda en etkili ilaç roacuttanedır ancak çok ciddi sivilce problemi olan insanlar tarafından kullanılır.
     
  5. VG
    Offline

    VG Yeni Üye

    Katılım:
    28 Ağustos 2009
    Mesajlar:
    46
    Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Hardline %80 Whey.
    7 günde omuz, kollar ve yüzde sivilceler çıktı.
     
  6. anıl
    Offline

    anıl Üye

    Katılım:
    31 Aralık 2005
    Mesajlar:
    31
    Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben hardline bipro kullanıyorm gerçekten daha önce kullandığım tozlara göre daha fazla sivilce yapıyor.ama bunu direk kullanılan supplementlerle bağdaştırmamak lazım . beslenmen ve antrenmanların sonunda artan testesteron da bunun sebebi olaiblir.
     
  7. halterman
    Offline

    halterman Üye

    Katılım:
    22 Şubat 2012
    Mesajlar:
    282
    Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    bendede aynı sorun var kullandıktan sonra dikkatimi cekti sırtımda sivilce doldu bırakmak zorunda kaldım bende şimdilik doğal besleniyorum
     
  8. Jesse_James
    Offline

    Jesse_James Yeni Üye

    Katılım:
    16 Ocak 2012
    Mesajlar:
    434
    Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    hocam deatlıfter ısımlı arkadasın dermatoologu dıplomasını nerden almıs cok merak ettım karacıgerde eger asırı karbonhıdrat tuketırsen yaglanma oluyor ve buda kandakı alt olarak gecen karacıger degerınde bellı oluyor gaıner kullandıktan sonra cogu ınsanda sıvılce cıkabılır ben gaıner kullanırken yuzumde cıkan sıvılcelerın haddı hesabı olmadı gaıner karacıgerı yoruyor bu nun ıcın devedıkenı hapı ve cholıne ınosıtol kullandıgın zaman karacıger saglıgın duzelıyor
     
  9. Aramiss
    Offline

    Aramiss Üye

    Katılım:
    14 Kasım 2011
    Mesajlar:
    192
    Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Aynı sorun bendede var.Nedense amino asit kullanınca alında cıkmaya başlar bırakıncada gene kaybolur sivilceler.
     
  10. tigerrr
    Offline

    tigerrr Üye

    Katılım:
    16 Aralık 2009
    Mesajlar:
    508
    Beğenileri:
    307
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Merdiven altı üretilen ürünlerin sivilce yaptığı doğrudur.
     
  11. McNalcaci
    Offline

    McNalcaci Üye

    Katılım:
    20 Mayıs 2012
    Mesajlar:
    110
    Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    Ben nitro-tech kullanıyorum hani baya çıktı. Kazein kullanmak durumunda olursan ve allerjin varsa vay haline..
     
  12. hayalet79
    Offline

    hayalet79 Üye

    Katılım:
    12 Mayıs 2012
    Mesajlar:
    18
    Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yan etkisi yok diye biliyorum
     

Sayfayı Paylaş