Supplementler & Karaciğer

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve SOLID tarafından 3 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    supplementlerin bilirubin seviyesine etkisi var mıdır?gilbert sendromundaki sarılık ataklarına sebep olur mu?

2. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Konunu işgal ettiğim için özür dilerim ama bana 3 sene önce bir doktor gilbert sendromum olduğunu söylemişti.(indirekt hiperbilirubinemi)
    3 yıldır hiçbir yan etkisini görmedim.En ufak halsizlik bile.
    Öğrenim kredisini aldıktan sonra da protein tozuna başlamayı düşünüyorum.1.5-2 ayda bir kan tahlili vererek kontrol ettirirsek sorun olacağını sanmıyorum.
    *Gilbertte atak vs mi oluyor?Hiç başıma gelmedi.

3. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Yoğun bir supplement kombinesinden sonra çevremdeki birçok kişi karaciğer ve böbreklerimin halinin oldukça kötü olacağını iddaa edip beni test yaptırmaya zorluyordu. Yaptırdığım kontroller sonuncunda karaciğer ve böbreklerim oldukça iyi durumda oldukları ortaya çıkmıştı.

4. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    öncelikle geçmiş olsun diyorum.gilbert sendromu zararsız bir rahatsızlıktır.bu yüzden hastalık olarak adlandırılmaz genelde.bildiğim kadarıyla açlık,yorgunluk ve stres bilirubin düzeyini artırıyor.eğer bilirubin değerleri ciddi bir seviyeye çıkarsa adamı hastanelik ediyor.kusma,aşırı halsizlik ve sapsarı bir surat...yani kontrollü yaşıyorsan zararsız.bu yüzden sormuştum ben sorumu.
    Dışarıdan aldığımız ek besinler bilirubinn seviyemizi etkiler mi?bu konuda bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

5. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Acaba bu dediğiniz şeyin Karaciğer enzimlerinin bazılarının yükselmesi ile ilgilimi? Benim Karaciğerdeki AST, ALT, GGT değerleri için 1,5 senedir Ursofalk diye bir ilaç kullanıyorum ama normal değerlerde artık. Sizin bahsettiğiniz olaylı bir alakası varmı acaba?

6. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    mrgreen,bahsettiğimiz konu farklı.bu sadece bilirubinlerle alakalı

7. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Gecen sene, total billirubin degeri yuksek cıkmıstı bende, doktor sarılık teşhisi koydu ve hastaneye sevk etmeye kalkışmıştı . Orda şok olmuştum, ama sonra aileme gönderdim test sonuclarını. Onlar birkaç iyi klinige götürdüklerinde, doktorlar bu testteki degerlerin cok anlık oldugunu ve ertesi gun yaptırıldıgında bile değişebilecegini söylemişler. Hele bu testi yaptıran yuksek oranda protein alan bir sporcu ise, bu degerlerin sarılıga götürme şansının pek olmadıgını söylemişlerdi.

8. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    ben de tecrübelerimi paylaşayım 5 yıllık vg geçmişi son 1 yıllık sağlam supplement kürleri sonucu:
    karaciğer değerleri (1 er ay ara ile 2 farklı test) tüm değerler mükemmel çıktı
    ayrıca 2 yıldır günde 7 yumurta yerim 3 ü sarısı ile, kötü kolestrol 29 çıktı inanılmaz düşük
    iyi kolestrol de çok yüksek onun dışında tüm enzimler normal ast, alt.

yalnız idrar testinde ilkinde protein çıktı ki çıkmaması lazımmış, fakat daha sonraki testte temiz çıktı. iyi bir nefrolog yine de supplementleri tasvip etmese de testlerde anlık sapmalar ve anormal değerler olabilir madem bunları kullanıyorsun bol su iç dedi. testlere ise çok güvenme dedi yani anormal değerler bir dahakine tekrarlamayabiliyor.

9. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    araştırıp anladığım kadarıyla bilirubin seviyesini anlık durumlar artırıyor.yani stres,açlık,üzüntü ve aşırı yorgunluk gibi durumlar.anlaşılan supplementlerin genel olarak etkisi var diyemeyiz.fazla abartılmadığı sürece problem yok gibi gözüküyor.

10. Bodybuildingke

Bodybuildingke Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Aldığım sonuçlara göre karaciğer değerlerim sınırı zorlamış biraz. Bir süre sadece wheye dönmeyi düşnüüyorum.

Sayfayı Paylaş