Supplementler hakkındaki görüşlerim

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Deli333 tarafından 23 Ocak 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar normal şekilde beslenebiliyorsanız ( zamanınız varsa öğünleri atlamıyorsanız) supplement filan kullanmayın. Boşa para harcamayn. Zaten fahiş fiyatlar. Emin olun çoğu hikaye! 60 mılyona argının - ornıtın satıyor. Git onun yerine balık, tavuk, çekirdek ye.

bcaa diyorlar Çift zincirli aminoasit. onun yerine antrenmandan sonra yağsız et ye. aynı şey. ( bcaa alıacağın paraya aynı şekilde et alırsın. Hem tadınıda alırsın. Hemde o tabletlerin irenç kokusu ve tadı olmaz)

Creatin kullanınıyorsun. 2-5 kg arası alıyorsun. belki 0.5 kg saf kas kazandıracak bu kreatin sana. %15-30 arası güç kazanırsın. Kreatin bittikten sonra %10 u- 15 i kalıcı olucaktır. Zaten bir dahakı kullanımında bu etki düşer diye biliyorum.

Adamlar sadece tek aminoasiti hap yapıp sürmüşler piyasaya. 30-40 tane L carnitin hapı 50 mılyon. lan adam olmuş 80-90 kilo. carnitin ne fayda bu adama. Zaten beslenmesi yeterliyse carnitini alıyordur.

L glutamine desen öyle. Yumurta ve et yiyin onun yerine. Yumurtada saf doku proteini ve B vitamini var.

Protein barlar satıyorlar. Lan bildiğin snickersa 5-10 gr daha whey eklemişler satıyorlar. ( snickers kadar tadı bile yoktur) Para tuzağı+ yaptığı sivilcede cabası. boşuna bu tür salakça şeyleri vücudunuza sokmayın derim.

Kilo aldırıcılar tam hikaye zaten. Adamı yağ ve su ile bulk görüntüye sokuyor. 4-5 kg aldırıyor. İşe yarıyor sanıyor herkes.

"Kas gelişimini hızlandırır, kas kaybını önler ve çabuk doku yenilenmesini sağlar. " Bu cümle amino 3000 için kullanılmış. Bende iki yiyecek için şu cümleyi söyleceğim.

Sabah kahvaltıda 150 gr peynir, 4 yumurta beyazı, 500 gr süt , antrenman öncesi bir bardak arı sütü, antrenman sonrası 150-200 gr tavuk göğsü fiyat , lezzet ve kas olarak amino 3000 e bin basar diyorum.

Ha diyeceksinizki deli o zaman bunları boşuna piyasaya sürüyorlar. Şimdi bu ürünlerin etkisi var. Doğrudur. Yan etkiside var. ne bilim hiç değilse az çok karaciğeri yorar. Sivilcesini de yapar çatır çatır. Vücudu güzelleştirip yüzü kötü yapma ihtimali var. Sırtında bir sürü sivilce çıkan kişi var. Bu sivilceler geçmezde kalırsa roaccutane kullanmanız gerekir. O da tehlikeli ve bol yan etkili bir ilac ( ben kullanıyorum )

Bu ürünler az cok etki eder. Mesela bir yerde çalışıyorsunuz. Spora zamanı ancak ayırıyorsunuz. Nasıl beslenıcem o zaman dıyorsanız kullanırsınız. Ama yinede beslenme şarttttttttt.

Bu ürünleri kullanırken elbette kendinize güvende gleir. Mesela creatin kullandığınız zaman güçlendiğinizi sanarsınız daha ilk kullanmada bile. Çünkü kendinizi ona inandırırsınız.

gym center forumlarında mı duyuyorsunuz bunları. Onlara kalsa sadece suppelement kullanarak türkiye şampiyonu olursunuz.

Benim düşünceme göre vücuda iyi gelebilecek bize yardımı olabilecek ürünlerde mevcuttur. Bayer firmasınındı sanırım. One a day diye birşey olması lazım. Bildiğimiz vitaminleri bulunduruyor içinde. Bunun gibi şeylerden ara ara kullanmakta işinize yarayabilir.

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    deli sana saygı duyuyorum tamamen natural body i destekliyorsun.ama bunu herkesin yapması zor.neden diyecekin,kendi görüşlerimi söyliyim`;herkes beslenmek için yeterli zaman ve ayrıca yemek saatlerinde yemesi gereken yiyecekleri temin edemiyor,mesela ben işe gitmedigim günler dışarda oluyorum genellikle,dışarda yagsız ızgara gögüs yagsız makarna veya pilav aramaktan yanımdaki kız arkadaşım kafayı yiyor ve devamlı kavga etmek zorunda kalıyoruz buna çözüm olarak kendime protein bar getirttim gittigimiz yerde hafif atıştırıp sonra bunu yiyorum.ayrıca diger bir konuda yedigimiz yemekler sen et veya tavuk ye demişsin.bildigin gibi tavuklar artık hormonlu bir doktorun bana dedigine göre böyle oldugundan içindeki prtein miktarıda azmış.ayrıca carnitin yiyecekler de var demişisin evet var veya vardı diyebiliriz ilyorsunki kırmızı ette var ve hayvan bunu otlarken yedigi otlarla üretiyor ama bildigin gibi artık hayvancılık da otlatma devri bitti koy ahıra bas yemi bu yüzden de içinde bulabilrsen carnitini ne ala....... :(

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    katılıyorum.ayrıca ıcındekı canıtını alıcam dıye bır ton yağıda mıdeye ındırmıs oluyoruz.

4. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Saydam yazıyı tamamen okursan bunların işe yaradığı 2 noktadan biriside senin gibi zamanı olmayan insanların kullanması. Zamanın yok napıcaksın. Amino yada whey. Orada haklısınız tabi.

Saydam emin ol bir çok koyun merada otlatılıyor. İşletmelerin çoğunda bu böyle. tarım bakanlığına çalışan işletmelerde bu böyledir. Ayrıca L carnıtın ne kadar fazla olursa o kadar çok yağ yakılır diye birşeyde yok. Çok az etkileri var bence. Arkadaş aldı. HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR. BEN İLLET OLDUM. YAZIK YA boşa gitti paralar başka birşey demiyorum.

Arnıgın - ornithin olayı tam hikaye olmuş zaten. ( bence)

arı sütünde 22 çeşit aminoasit var illa isterseniz oradan da alabilirsiniz. Whey, yumurta, balık, tavuk, yağsız bonfile etlerle çokda güzel kas gelişimi sağlanır.

Tamamen naturel olsun demiyorum abi. Öğrenciler gidip en kötüsü 60 mılyona alıyor bunları. Bunlardan medet umuyor. Ya çok etkisi yok bunların.

5. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Tavukta hormon varsa . kırmızı et yersin. gençler için diyorum. kolestrol filanda pek olmaz.

6. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Para tuzağı olduğu açık.Zaten satış yapılan sitelere baktığınızda,öyle abartıyorlarki sanki bu ürünleri kullandığınızda hemen kilo alacak,hemen kas yapacaksınız yok böyle birşey.Ben pek düzenli beslenemediğim için ayrıca kilomda çok olmadığı için bu ürünleri kullanıyorum.Yani normal kiloya sahip olsan zaten kullanmazdım.

Yan etkilere gelince,doğal falan deniliyor ben pek inanmıyorum.Üzerlerinde günlük alıma uygun değildir yazıyor.Eee bu nedemek?Sonuçta deneyler yapılmış,şukadar alınması gerekir denmiş gerisi fazla denmiş.Fazlası ne yapar biliniyor mu?

Bu ürünlerin başka şeker sorunu olmak üzere karaciğer ve böbrek sorunları yaratacağı söyleniyor.

Benim bazı sorunlarım var,zama zaman kaşınmaya başlıyorum.Sırtımda sivilceler,sonrada leke oluşuyor.Büyük olasılıkla ya bu ürünler yada çok önce kullandığım ilaç yaptı.

Bu ürünlerin bir diğer yaratacağı sorun,vücut hazır besine alışıyor bu bir sorun.Eğer sürekli tüketirseniz.Kim kalkacak tavuk alacak,onu haşlayacak vs. vs. onun yerine toza karıştır sütü iç nekadar kolay :)

Ayrıca ben bu ürünleri spor zamanı kullanmaya çalışıyorum,bitirdiğim zaman muhakkak başka marka ürün alıyorumki vücut alışmasın.Çünkü bu adamlara güven olmaz,içine katarlar bağımlılık yapar vs. o yüzden hem ara veriyorum hem farklı markalar.

7. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Ha diyeceksinizki deli o zaman bunları boşuna piyasaya sürüyorlar. Şimdi bu ürünlerin etkisi var. Doğrudur. Yan etkiside var. ne bilim hiç değilse az çok karaciğeri yorar. Sivilcesini de yapar çatır çatır. Vücudu güzelleştirip yüzü kötü yapma ihtimali var. Sırtında bir sürü sivilce çıkan kişi var. Bu sivilceler geçmezde kalırsa roaccutane kullanmanız gerekir. O da tehlikeli ve bol yan etkili bir ilac ( ben kullanıyorum )

Alperen burdada dedıgım gibi. sivilcelerin için üzüldüm. sırrtakiler çok sıkıntı yapıyor bazen. işallah yüzünde filan çıkmaz. işallah geçici olur.

8. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Deli333,

Geçmiş olsun.

Benim sırtımda eskiden beri sivilce olurdu ama belirgin değiller.Ancak son 2 senedir falan yani bu ürünleri kullandıktan sonra,bel bölgemde çıktı.Suratımda çıkmıyor,inşallah böyle bişey olmaz.

Sırttakiler için doktora gidicem.

Ayrıca,bu ürünleri spor zamanı,belirtilen oranda ve zaman zaman ara vererek kullanırsak ciddi sorunlar oluşmaz,düşüncesindeyim.

sağlıcakla kalın...

9. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bunların zararlarını bılmek ıcın prof olmaya gerek yok sanırım.uzerlerınde bellı standartakr ııcn verılmıs dozajlar yazıyor.ayrıca ozellıle besın takvıyesı oldugu belırtılıyor.yemek yerıne kullanan adama zaten salak derım ben.bılınclı kullanım ıcın para tuzagı degıl ıyı bır yardımcı arac bence.boş boş calısıp kendını araç yapmaktansa daha bılınclenıp bunları amac dogrultusunda kullanmayı ogrenmak daha mantıklı olur.dozajı tutturamayıp sucu urune atmak basıt gıbı gorunsede asıl suclu bılıncsız kullanıcı.

10. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle,spor yapmadan bunları kullanalar haybiye kullanır...

11. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    1 porsiyon Universal Nutrition Gain Fast'de 2400 kalori var.
    Eğer tarif edilen şekilde yaparsanız 3000 kalori yapar.

Bu gibi şeyleri alırken , üzerinde yazan kalori , protein miktarını okumak lazım. Ayrıca bir kutu , iki kutu ile olmaz. Bunları hedef ve amaca uygun kullanmak gerekli. Ben Universal Gain Fast'in 5 kutusuyla 9 kg aldım.

Aldığım kiloyu da muhafaza ettim. Tabi ki bu sadece Gain Fast ile olmadı.
    Bunun yanında primobolan iğneleri kullandım. Ayrıca yediğim yemek miktarınıda arttırdım. Ve sıkı çalıştım...

Şimdi günde eğer 5000-6000 kalori almak istiyorsak. Bu kadar kaloriyi
    yiyebilecek mide herkesde yoktur. Adam obezdir , zaten günlük kalori miktarı buna yakın ayarlanmıştır. Metabolizma hızı düşüktür.
    Endomorpf dur. Yağ tutabilir kolayca kilo alabilir. Sonra da çıkıp yemek yemeyip toz kullanana salak diyebilir...

Kolları 42 cm olan bir kişi ile başka bir kişinin 42 cm i hiç bir zaman bir değildir.

Burada yağ da aynı şekilde hacim tutar.

Benim için beslenme desteği olmazsa olmazlar arasında.
    Whey protein sürekli kullanıyorum. Universal bulamazsam Ultimate Nutrition kullanıyorum. Yada Skip. İşim var gücüm var. Gün boyu fil gibi yemek yiyeyem. Yemekde istemem çünkü *öt göbek salmak istemiyorum.

Burada günde 200 gram protein almak istiyorsam neden bu proteini,
    yağlanarak alayım? Kolayca toz ile almak varken niçin bilmemnekadar protein alacam diye bir o kadar yağ yapıcı şeyi de mideye indireyim.

Suplementlar iyidir. Bu benim görüşüm. Eğer yağlanmaktan şişmanlamaktan , göbek yapmaktan , korkmayan , işsiz güçsüz , günde 6-7 öğün yiyebilip, 15 kg yi 3 ayda almak isteyen şahıslar varsa onlara afiyet olsun...

12. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    aralarında işe yarabilir, saf proteindir işte antrenman sonrası ihtiyacınızı ciddi ciddi bu şey karşılar diyebilecğeim tek şeydir whey protein. belkide cidden yardımı dokunabilecek creatin. gidipte antrenamnda sonra bcaa, arnıngın, ornitin ile farkedilir gelişme beklemek sacma olur. Bu arada whey protein nerdeyse herkesde yağ yapar!

Gainfast kullandım diyorsun. Arkadaş kaç kg, su ve yağ aldın bılıyormusun? 5 kutu gainfastla 9 kg aldın. bunun 5-6 kg si yağ ve sudur. Zaten primo kullanmışınki büyük ihtimal primo sayesinde bu kilolar kalıcı ve iyi oldu.

13. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ben Ultimate whey proteini sabah ve akşam olmak üzere günlük kullanıyorum.Bunu kullanırken 4 veya 5 tane yumurta akıyla beraber balla(tatlansın diye) karıştırıp içiyorum.Benim sorunum; bunu almaya başladıktan sonra özellikle alt dudağın alında çene arasında ucu sarı sarı sivilceler çıkmaya başladı.Gerçi bu sorunu giderebilirim ama 1 hafta sonra testo kürüne girecem.Acaba hem protein hemde testo kürü çok mu sivilce yapar?Daha da açıkcası sivilceden dolayı her ikisiyle beraber cildi kalıcı bozma tehlikesi varmı acaba?Bunun için bana ne önerirsiniz?Tavsiyelerinizi merakla bekliyorum.

14. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Şehzade bence vücuduna depoladığın çok fazla vitaminden oluyor bu sivilceler...

15. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
  16. Roid Rage

Roid Rage Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Nowhere
    Protein tozlari vs zaman olarak kisitli yasayanlar icin faydali. Tabi birde ogun atlama olayi herkezin basina geliyor, bu durumlarda bu ek besinler acigi kapatmak icin ideal. Ben asagi yukari 10 senedir kullanirim bu tarz urunleri ama en cok gelisme gosterdigim zaman yumurta beyazina yuklendigim zamandir. Bir ara gunde 20-35 arasi yumurta beyazi tuketiyordum, muthis buyutuyor, tavsiye ederim......

17. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Benim de tahminim öyle ama pazartesi testo kürüne girecem onun içinde mecbur yine bu suplementleri almam gerekiyor,sonuç olarak roaccuton alacam ama o çok probleli bir ilaç olduğu söyleniyor.Benim merak ettiğim bu olay normal bir tepkimi yoksa proteinleri kesiyimmi?Ne yapmalıyım?

18. Ghaldszar

Ghaldszar Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir / Turkiye
    Bir çok ürün kullandım. Streoid tarzı değil Creatin whey protein Carnitin Cla vs. Hemen hiç birinde iddia ettikleri etkiyi açıkcası görmedim. Reklamlarda e testlerde sonuçları çok fazla abartıyorlar maalesef. Eğer gününüzü muntazam yaşıyor, günü 6-8 ögüne bölerek güzel besleniyorsanız bence ilk 3 senelik BB hayatınızda bu ürünlerin hemen hepsi gereksiz. Ama eğer bheslenmede problemler atlamalar varsa bu besin takviyelerinden kullanabilirsinzi ki bence bir tek whey protein de yeterli olur aslında.
    Fakat işin söyle bir kısmı var. Son zamanlarda türkiyede satılan tüm whey ürünlerine ve özellikle de daha önce kullanmış oldugum whey ürünlerine baktığımda önemli bir eksik görüyorum. Glutamin
    Glutamin vücudun en çok ihityacı olan aminodur. Fakat türkiyede satılan hemn hiç bir Whey proteinde glutamin ya yok ya da olması fayda etmeyecek kadar az var. Onun yerine glutamic asid var ki ikisinin etkisi apayrı. Daha önce okumuş oldugum bir kac kaynakta glutamic asidin daha çok beyin işlevlerinde gerekli olduğunu glutaminin ise kas yıpranma ve zedelenmelerinde yaralanma ve yanmalarda kullanılan bir ürün olduğunu okumuştum ki bizim ihityacımız olan Glutamindir. Maalesef glutamini Whey protein ürünlerinden sağlayamıyoruz. Yurt dışında satılan bir çok markada glutaminli whey protein ürünleri bulunurken burada Glutamic Asidli kıytırık ürünleri deli rakamlara satıyorlar sağolsun distributorlar.

19. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Son zamanlarda kendim dahil kime sorduysam bu AMİNOASİT lerden fayda görmediklerini belirtiyorlar.

whey protein kullanlardan bir kısmı memnun, bir kısmı biraz memnun, bir kısmı sivilce çıktı vücut bozuldu diyorlar. Bir kısmıda çok yağlandım dıyorlar.

Creatine kullananların büyük bir kısmı memnun.

Argının- ornitihne kullananlar pek bir fayda görmediğini belirtiyorlar. aynı şekilde bcaa kulnanalarda.

bulgarian tribulus. bu maddenin işe yaradıgını söyleyenler çogunlukta.

L carnitin ve Cla , pek bir yağ yakmadığı söyleniyor. Arkadaşım kullandı hala bir fark yok :)

Whey gainerlar, kullananların geneli memnun diyebiliriz. Saf kas oranı ne kadar oldu bilemiycem.

D- Ribose kullananlardan olumlu şeyler duydum.

Arkadşalar bu camiayı takip ettiğimden izlendiğim fikir bu . Sizinde fikirleriniz varsa paylaşalım.

farukfaruk bunu beğendi.
  20. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    AMERIKADAKI BIR ARKADASIM ILE YAPTIGIM SOHBET SIRASINDA SON ZAMANLARDA AMINO OLAYININ BITMEK UZERE OLDUGUNU BELIRTIYOR.whey proteın uzerıne yogunlasma varmıs.bcaa defınasyon donemı ıcın onerılıyor.creatın uzerıne suphelerın cogalmasının nedenıde kılolu sporcular uzerınde maxımum etkı gostermemesı.ben yıllardır kullanırım ve hep memnun kaldım ama yazdıgım gıbı kılom artıokca etkısının azaldıgının farkındayım.hwey gaıner grubu ıse bence mucızevı bır fark gostermıyor.aynı olcuyu ıyı beslenme ıle daha ucuza yapabılırsın.sonucta çogunlugun aldıgı kılo kastan çok yag.

Sayfayı Paylaş