Supplementler Hakkında

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cermik tarafından 2 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cermik

cermik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben supplement olarak;
    -Gaspari Myofusion
    -Gaspari Amino 8000
    -Multipower Creatine kullanıyorum. Spora gittiğim günler 3 gitmediğim günler 2 kere protein tozundan alıyorum. Spora gittiğim günler sabah araöğün olarak 1 spora girmeden önce 1 ve çıktıktan sonra 1 ölçek şeklinde, gitmediğim günlerde ise sabah araöğün ve akşam araöğün olarak alıyorum bunun yanında spora gitmeden 1 saat önce amino alıyorum çünkü vücut tek seferde 20-25 gr dan fazla protein alamıyor diye biliyorum. Bunların yanında l-arginine ve l-glutamine almayı düşünüyorum. Sizin fikirleriniz nelerdir, paylaşabilir misiniz?

2. Du Hast

Du Hast Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Glutamine isabetli bir karar olur.Arginine'in yerinede BCAA'yı öneririm.BCAA vücudun ihtiyaç duyduğu 3 temel aminoasitten oluşan cidden çok önemli birleşimdir.Arginine bence şu an için ihtiyacın yok gibi duruyor.

Ahmt9 bunu beğendi.
  3. Ahmt9

Ahmt9 Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    arginine neden kullanıcaksın gece gh içinmi patlayıcı guç içinmi arkadaşa glutaminde katılıyorum ama elinde zaten amino var bcaa nerde kullanılacak ? ( amacın ne ona gore bişeyler soyleyelim )

ayrıca bu yazın creatine kullanma kışın yapacagın kurune koy istersen

Du Hast bunu beğendi.
  4. Du Hast

Du Hast Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Amino kısmı gözümden kaçmış sanırım.Amino'da varsa BCAA'ya aman aman gerek yok.En azından 1.5-2 yıl spor geçmişin yok diye varsayarsak.Ama bütçem uygun dersende kullanmak faydana olur diye düşünüyorum.Glutamine desteğini birinci olarak tercih etmelisin.

5. cermik

cermik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arginine istememin nedeni hem sporda damar açsın patlayacı güç sağlasın hem de akşam uyurken gh salgılanması daha verimli, çok olsun diye istiyorum.

6. Ahmt9

Ahmt9 Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    bence bu kombine devam et belirli bi sure guzel olur dediklerini alırsın yani.

Sayfayı Paylaş