Supplement Yardımı ...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ysar91 tarafından 15 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ysar91

ysar91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Biz iki arkadaş P90x programına başladık yaklaşık 4-5 gün oluyor.Amacımız biraz kilo verip vücudumuzu şekle sokmak ve kas kütlemizi artırmak.

Ben 68 kiloyum 1,70 boyundayım ve 22 yaşındayım.Sadece göbek bölgemde sıkıntım var biraz büyük :)

Arkadaşım 86 kilo 1,80 bounda ve 22 yaşında.Onun göbek, yanlar, göğüs ve bacak kısmında kilo problemi var :)

Bu programı uygularken bize herhangi bir supplement tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz.Ne şekilde kullanılır onuda bilmiyoruz.Biraz araştırdık ama foruma sormak istedik.Ayrıca Biz öğrenciyiz düzensiz yemek yiyoruz.Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşkkürler..

2. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle beslenmenizi düzene sokmanız gerek.Beyaz ekmek,cips,asitli içecekler,alkol,şeker,tuz yasak.Ekmek yiyecekseniz tam buğday ekmeğini ya da kepek ekmeğini tercih edin.Kilonuzun 1,5-2 katı kadar protein almanız gerekecek.Bunu da özet olarak et,süt,yumurta gibi ürünlerden karşılayabilirsiniz.Çok çeşitli protein kaynakları var.Forumu araştırıp kendinize en uygun programı hazırlayın.Supplement tavsiyesi olarak da başlangıç için protein tozu önerebilirim.Antrenmandan sonrası 1 ölçek suyla beraber almanız yeterli olacaktır.

ysar91 bunu beğendi.
  3. ysar91

ysar91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız teşekkür ederiz.Peki hangi protein tozundan almamızı tavsiye edersiniz? Bide arkadaş biraz kilolu protein tozu arkadaşa kilo almasına sebep olurmu? yada yağ yakıcı kullanmalımı sizce ?

4. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    Formu hic okumamıssınız. Ogerenci olmak iyi beslenemem sebebi olamaz. Diyorsanız ki bis yemek hazırlayamıyoruz zaten bu ise hic girmeyinç hic bir supplement size bir gram kas vemez. O supplementler 150 TL den baslıyor. iki arkadas 300tl harcicaksanız evinize dunya kadar saglıklı protein alırısınız.
    Oncelikle beslenmenizi duzene sokun 2 ay duzenden sonra protein takviyiesini sormalısınız.

5. ysar91

ysar91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öğrenciyiz derken yemek yapmıyoruzu kastemedim,sadece yeri geliyor 3 öğün yiyoruz yeri geliyor 2 öğün yiyoruz,yemeklerimizi kendimiz pişiriyoruz fakat bazende üşenip ev yemekleri yapan yerden 4 çeşit yemek yiyoruz. bu yemek işini biraz daha düzene soksak bize hangi protein tozunu veya aminoasit tercih edersiniz ?

Bir soru daha protein tozu mu aminoasit mi buna nasıl karar vermeliyiz ?

6. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    vere
    Merhaba
    Demek istedigim de tam sizin deginiz konu. bu spor bir disiplin isi 3-4 gun yemek duzeniniz bozarsanıs 15gun geriye atar sizi. maalesef boyle.
    Ben size whey tavsiye ederim baslangıc icin. Marka isimi ben vermiyorum prensip olarak. Protein tozları konu baslıgı altında bir suru markanın yorumları var. begenen var begenmeyen var. Kendiniz okuyup karar dasınoı vemelisiniz.
    Sadece sunu soylemeliim poretin tozundan beklentinizi cok fazla ykarıda tutmayın iyi beslenme olmadan hic bir fatdasını gormezsiniz

7. ysar91

ysar91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Forumu da güzelce araştırdım sizin söylediklerinizi de dikkate alaraktan beslenme programımı daha düzenli hale getiriyorum ve protein tozunuda yaklaşık 1-2 aylığına rafa kaldırıyorum besinlerden protein karşılıcam ve daha daha sonra vücudum için takviye gerektiğinde supplemente başvurucam. İlginiz için teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş