Supplement Yardımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve nBo tarafından 27 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. nBo

nBo Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar ben 60 kg yum kiloma göre iyi bir vucudum var. Ama biraz kilo alıp kütle yapmak istiyorum çünkü doğal olarak 60 kg da vucut o kadar belli edemiyo kendini. Bunun için hangi supplementi kullanmalıyım. Birde marka verebilirseniz çok teşekkür ederim. Konunun yeri burasımı bilmiyorum eğer herhangibir hatam varsa moderatörlerden şimdiden özür diliyorum.

2. Ahmt9

Ahmt9 Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    ne kadardır spor yapıyorsun peki ?

3. nBo

nBo Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    2 yıldır yapıyorum ama çok ara vermek zorunda kaldım. Syntha-6 kullandım protein olarak 1 ay 1 ayda qnt marka gainer kullandım ama ikisinide düzenli kullanmadığım için bi fayda alamadım. Bu yüzden ikisini kıyaslayıp düzenli olarak kullandığımda istediğim faydayı gösterecek olan hangi supplement bilemiyorum.

4. Ahmt9

Ahmt9 Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    Gainer
    Monster Mass + iyi beslenme yanındada Creatin derim ben .

5. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Duzgun bir beslenme olmadiktan sonra supplementin bir anlami olmayacaktir. Oncelikle gunluk kalori aliminizi gerceklestirmelisiniz. 3000kcal almaniz gerekirken 2000 aliyorsaniz ister gainer alin ister whey yine sonuc alamazsiniz.
    Gainer in bence en onemli avantaji icilebilir olmasi. Ozellikle yaz doneminde 3500+ kcal yi temiz beslenerek almak oldukca zor oluyor. Fakat 60 kg bir kisi gainer a ihtiyac duymadanda gerekli kaloriyi temin edebilir.

Ozellikle sabah kalkar kalkmaz ve antrenman sonrasi icin whey protein tercih edebilirsin.

6. nBo

nBo Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Günlük kaç kalori almam gerektiğini bilmiyorum ben. Onu nasıl hesaplayabilirim ?

7. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Forumda cesitli yazilar var, yada goggleda daily calorie intake , bmr calculator diye arama yap bir cok site cikar hesaplayan. Tabi elde edecegin degerler ortalama bir fikir verir. Yapman gereken ornegin ornegin su an ki durumunu koruman icin buldugun kalori degerinin uzerine 400kcal ekleyip 1-2 hafta beslenmeni o kcal ile surdurmen. Sonrasinda eger kilo alamiyorsan kalori alimini arttirabilirsin ve tekrar gozlemlemeye devam edersin.

Yaklasik olarak haftada 1Lbs(yaklasik 450 gram) kilo almak istiyorsan kalori hesabi su sekilde:

Endomorph = 35-37 calories/kg Mesomorph = 38-40 calories/kg Ectomorph = 41-43 calories/kg

nBo bunu beğendi.
  8. brhmcr

brhmcr Guest

Duzgun beslenmen yeterli olacaktir baslangic olarak. Ortalama 44*kilon kalori ihtiyacini verecektir.

Sayfayı Paylaş