Supplement yardımı (Kilo Almak İçin)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Vinsinity tarafından 25 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Vinsinity

Vinsinity Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba arkadaşlar,
    İnternette o kadar bilgi kirliliği var ki ne alacağımı nasıl alacağımı dahil bilmiyorum. Spora başladım ve şu zamana kadarki tek sorunum kilo alamamak. Vücudumdaki değişikliği fark edebiliyorum ama kilo alamadığım için kaslarım büyümüyor. Günlük düzenli yemek yemeye başladım ve ortalama 1,5 ayda 1 kilo falan alabildim. Artık kilo almamı kolaylaştıracak supplemente başlamak istiyorum. Ama bir yerde whey protein bir yerde komplex bir yerde başka bir şey almam gerektiği yazılmış neye inanacağımı şaşırdım ve diğer yandan BCAA, Kreatin, Glutamin vs gibi ürünleri almam gerekli mi? Bu konuda çok bilgisizim ve spor salonundaki diğer bilgisiz kişilerin önerilerini dinleyip bir yanlışlık yapmak istemiyorum. Bilgili arkadaşlarım eğer yardımcı olursa önerdikleri supplementleri set olarak almak istiyorum. Gerekiyorsa Amino Asit BCAA Kreatin Glutamin Whey vs. ne gerekiyorsa düzgün bir şekilde kilo alarak vücudumu forma sokmak için öğrenmek istiyorum.

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Vucut olculerin (boy kilo uag orani), antreman programin, beslenme aliskanligin (saat kacta, hangi gidalari, gramajlariyla ne kadar tuketiyorsun) , dinlenme uyuma aliskanligin nasil?

Bu konularda ayrinti verirsen daha dogru bilgi alirsin. Kanimca bilgi kirliligi olmasinin sebebi supplement firmalarinin cilginlik derecesine varan reklam calismalari.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Vinsinity

Vinsinity Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Boy 174 kilo 63. Antreman programımı gün gün yazmama gerek yok sanırım haftada 5 gün antreman yapıyorum. Çok aşırı şekilde düzenli beslenmem yok diyebilirim. Elimden geldiğince günlük 2500 kalori civarında yemeye çalışıyorum. Masabaşı çalışıyorum ve işime daldığım zaman saati fark etmiyorum. Bu yüzden ara öğünleri elimden geldiğince aklıma geldikçe yemeye çalışıyorum. Uyuma alışkanlığımı son günlerde düzene sokmaya başladı. 8:30 iş başı yapıyorum mümkün olduğu uyuyabildiğim kadarıyla en geç 12de uyumaya çalışıyorum.

Sayfayı Paylaş