Supplement ve Karaciğer ilişkisi hakkında

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve DrLT tarafından 23 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Hangi protein tozundan daha çok verim alınabilir?

1. Bsn Syntha 6

43,6%
  2. Weider CFM Protein

56,4%
  3. Bsn Dessert

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. DrLT

DrLT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle merhaba,
    Forumu 1 seneden beri takip ederim fakat yeni üye oldum.Benim merak ettiğim bir konu var; Biliyorsunuz ki piyasa da değişik karışımlarda çeşitli protein tozları var.Örneğin: Bsn Syntha 6 , Weider CFM ve Bsn Dessert gibi..
    Ben şu ana kadar Optimum ve Weider'ın whey proteinlerini kullandım ancak bana Weider CFM ve Bsn Syntha 6'yı önerenler oldu.Bu çeşit protein tozlarında çeşitli protein kaynakları bir arada bulunduğu için karaciğeri fazla yorduğunu duydum çevreden fakat internette bununla ilgili bir bilgi bulamadım.Sizce Bsn Syntha 6 , Weider CFM veya Bsn Dessert kullanan birinde karaciğer problemi oluşur mu? Sorun olmaz diyorsanız hangisinden en çok verimi alabilirim? Ayrıca bu ağır protein tozlarının herhangi biriyle başka bir supplement kombine edilirse sorun olur mu? Olmazsa hangi başka supplement türü ile kombine etmeliyim? Boy ve kilo da belirtiyim; Boy:179 Kilo:75 thums:

2. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Ne tozu olursa olsun, fazlasını kullanırsanız karaciğer problemi olur.

Toz olmasına da gerek yok.

Proteinin fazlası zaten karaciğeri yorar kaynağı ne olursa olsun.

Yanlız aynı oranda alınan syntha-6 ve başka bir whey protein arasında kıyaslama yaparsak syntha-6 daha az yorar diyebilirim.

Çünkü içinde çok çeşitli proteinler var. Bunun yanında ölçeğinde 9 gram civarı yağ var.

Yağlar proteinlerin emilimini geciktirir. Bunun yanında içindeki farklı sindirim zamanlarına sahip proteinler dolayısıyla karaciğere birim zamanda daha az yük biner.

Whey ise alındıktan 1 saat sonra kan plazmasında maksimum seviyeye çıkar.

Syntha-6 içindeki proteinlerden en uzun sürede sindirilen Miccelar Casein'dir (Süt proteini). Bu da 5-6 saat civarı kanda kalır.

Syntha-6 gibi ürünler düzgün bir kompleks karbonhidrat ile karıştırılıp gerçekten öğün niyetine içilebilir.

Fakat bir whey için bunu yapamazsınız, çünkü sizi uzun süre beslemez.

Protein tozu tercihinizi kullanım amacınıza göre yapın.

Sadece acil protein açlığını bastırmak için kullanacaksanız whey tercih edin.

Öğün olarak kullanacaksanız karma protein tozlarına yönelin, Syntha-6 gibi.

themertyildiz, spudd webb, Jacoburak ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. DrLT

DrLT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki ben BSN Syntha 6 'yı günlük olarak nasıl kullanmalıyım? Öğünlerimi düzgün alıyorum sayılır yani öğün yerine kullanmam gereksiz gibi. Whey proteinleri sabah,antremandan önce ve sonra birde yatarken olmak üzere 4 ölçek kullanıyordum.Aynı şekilde mi kullanmam gerekir?

Birde Bsn Syntha 6 , Weider CFM ve Bsn Dessert ' tan hangisi sınıfında en iyisidir? Fiyat önemli değil zaten az bir fark var aralarında bu yüzden hangisinden en iyi verimi alabilirim acaba?

4. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Günde 4 ölçek whey alıyorsan çok sağlam kütlen olması lazım.

Antrenman öncesi whey içmen gereksiz.

Zaten miden doluyken antrenmandaki performansın düşer.

İçeceksen antrenman sonrası 1 ölçek yeterlidir günlük.

Sabah kullanımını da çok gerekli bulmuyorum.

Gece yatmadan lor yiyorsan sabah kullanmana gerek yok.

Syntha-6 ise bence öğün kaçıracağın zamanlarda kullanılmalı.

İşin varsa yemek hazırlayamayacaksan salla iç.

Weider CFM, ON Whey gibi bir ürün.

BSN Dessert ile Syntha-6 neredeyse aynı ürünler. Dessert biraz daha kilo kontrolüne yönelik bir ürün sanırım. Çok bir fark göremedim ben.

Eğer karma bir protein alacaksan Dessert ve Syntha-6'ten hangisini ucuza bulursan onu al.

Ben çok bir fark göremiyorum.

İyi sporlar.

Son düzenleme: 23 Nisan 2009
    Salash ve DrLT bunu beğendi.
  5. DrLT

DrLT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Bsn Syntha 6'nın yanına ek olarak hangi supplementi önerirsiniz? Birde kol bölgesindeki yağların azalması ve iyice belirginleşmesi içinde önerebileceğiniz supplement var mı acaba?

6. Phobos

Phobos Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Supplement önerim yok ancak biceps,triceps vs antremanlarında çok ağırlık az tekrar yerine rahat kaldırabildiğin ağırlıkta daha seri,daha fazla sayıda kaldırman işe yarayabilir.Ayrıca bir öneri daha : biceps çalışmalarında ağırlığı salarken kolu tamamen açmaya çalış,kapatırkende tam kapat.Bu söylediklerim sadece tavsiyedir,kolay gelsin..

Salash bunu beğendi.
  7. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    DrLT ye: Supplement kullanımı karaciğer ve böbreği biraz yorar. Bunun için su tüketimini arttırman gerekir. Bol su iç. Daha ağır supplement alımlarında veya steroid kürlerinde apikobal,milk thistle veya enginar hapı kullanılır.
    Phobos a: Özellikle tricepsler düşük tekrar yüksek kiloya daha iyi cevap verir. Amaç yağları gidermek de olsa, bölgesel yağ yakımı diye bir şey olmadığından, düzgün bir diyet ile zaten tüm vücuttaki yağların gitmesi ile kollardaki yağlar da gidecektir. Biceps çalışmalarında, maksimum gerginlik için açmak yani mesela barbell curl de aşağıya tam indirmek daha doğrudur, ama tam kapatmak kasları boşaltır, bunun yerine 90 iken biraz bekletip sonra tekrar indirmek daha iyidir diye biliyorum ben. Keza aynı şey scott curl olsun, tek el cable olsun, z-bar olsun, diğer dambıll ile yapılan biceps hareketleri olsun, yukarıda tam kapatmak yerine kas boşalmadan 90derecede kesmek gerekir.

mverel, Phobos ve Salash bunu beğendi.
  8. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Karaciğer sağlığı için ya bol bol enginar yemek gerekiyor ya da bitkisel kaynaklı ürünleri kullanmak gerekiyor. ( Solgar Milk thistle gibi )

9. cekodaya

cekodaya Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    KPSS hazırlanıyom.Bu sefer olacak inşallah panpa
    Yer:
    esenler
    Supplementler ve karacigere etkisi sorunu

Kısaca anlatmak istiyorum ben sivilce tedavisi goruyorum zoretanin kullanıyorum 2 ayım kaldı.Haliyle hap oldugu için karacigere yukleniyor,sivilceler karacigerden geldigi için şimdi ben supplement kullanırsam body yaparken karacigeri çok zorlarmıyım sizce kullanmalıyım lutfen yardım:(

10. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Bence kullanma. Karaciğere çok yüklenirsin. Tedavi bitsin ondan sonra. Bir süre tavuk balık devam et. Supplementler mucizevi şeyler değil. Geçmiş olsun.

11. muskulus06

muskulus06 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    sağlık
    Yer:
    ankara
    proteınlerın ve amıno asıtlaerın sındrım surecınde karacıgere zarar vermsı nedenı proteınlerın amıno asıktlre amıno asıltarnde nıtrık asıt denen bileşiklere kadar parcdalanıp karacıgerınde bu toksık maddeerı vucuttan atabılmek ıcın amaonyak denen meddeye cewırmsı gereklı.ne kadar proteın alırsan okadar cok toksık madde cıkar.yanı nıtrık asıt karcacıgerın yorulma mantıgı kısaca bu
    o yuzden bol sıvı,milk thıstle,enginar gibi karacıgere yardımcı dıetary suplmanetler alınmasında yarar olcaktır..saygılar...

Salash bunu beğendi.
  12. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Cok fazla supplement kullanmam antrenmandan sonra 1 ölçek whey bazen gün içinde de alırım.Ama her akşam Milk thistle : Deve dikeni çayı içerim karaciğeri yeniler.Toksinlerden arındırır.Bunun yanında da gün içerisinde bol bol su tüketirim.

13. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    2 sene boyunca nerdeyse ara vermedin whey(çeşitlisini) kullandım.Bir çok nox,aminoasit,creatine ve diğerlerinide kullandım.Yılda bir kana tahlili yaptırıyorum a dan z ye.Karaciğer ve böbrek , kolestrol oranları , trigiserit hepsi çok iyi düzeyde çıktı.

Bu mesajım abanın supplemente bişey olmaz olayı değil tabiki ancak yeterli sıvı alınırsa ve sebzeler yenilirse bir sorun olucağını düşünmüyorum.Tabiki her metobolizma bir değil.Bende yaptırmadan önce okadar şey kullandım kesin bişeyler çıkar bakış açısı hakimdi.Ama durum öyle değilmiş.Milk thistle kullanılabilir çalışıyor :)

14. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bol bol su ve maden suyu kullanımı
    karaciğer destekleri
    mümkün olduğu kadar doğal beslenme...

gerektiğindne fazla alınan proteinlerden karaciğeri ve böbrekleri korumanın 3 anahtarı...

not: sadece karaciğer değil böbrekler de yorulur.

15. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    sytha 6 kullanıcı yorumlarından okuduğum kadarıyla gece kullanılması gereken bir supplement.onun haricinde alışkanlık olmamak kaydıyla öğün atlandığı zamanda alınabilir.içerdiği proteinler uzun vadede sindiriliyor whey gibi çabuk kana karışmıyor.ben antreman sonrası anlık protein ihtiyacımı karşılaması için optimum whey düşünüyorum.hatta bütçemi zorlayarak antremandan 1 saat öncede whey creatin kombinesi düşünüyorum.

suplement karaciğer ilişkisi olrakta;bu sene birkaç kez karaciğer testine girdim,karaciğer enzimlerine bakıldı.bu sene supplemente yüklenmeme rağmen sonuçlar gayet iyiydi fakat günlük sebze ve meyva alımını kesinlikle aksatmayın.2 litreden az su içmeyin.su toksinlerle birlikte fazla supplementin atılmasınıda sağlar.birde dönem dönem supplement alımına ara verinki vücudun dinlenmesine fırsat verin

16. bymodifieci

bymodifieci Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    karaciğeri yorması yönünde tozun içindeki şeker, yağ oranlarıda etkili bence

Sayfayı Paylaş