supplement ve kan testi değerleri

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve bybyby tarafından 19 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. bybyby

bybyby Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar yaklaşık 2 senedir vg yapıyorum. Şu sıralar yoğun olarak protein, amino asit, n.o xplode, cellmass, multivitamin kullanıyorum. Gerçi nox ve cellmass 2 gün önce bitti. Aynı şekilde yüksek oranda protein tüketmeye çalışıyorum. Karaciğer testleri ile birlikte birçok test yaptırdım ve doktor testleri görünce bir an önce içtiklerini bırak dedi. Test sonuçlarını ekliyorum, bu konuda bilgili arkadaşlar yorumlarını yapabilirmi? Doktorun abarttığı kadar kötü durumdamı? Her ne kadar değer aralıkları yazılı olsada bilgili arkadaşların yorumları benim için önemli.

Ekli Dosyalar:

2. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    karaciğer testi nasıl yapılıyor acaba

3. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Böyle şeylerden pek anlamam ama baktım kortizol yüksek çıkmış sende .

Babamda da yüksekti doktor bir ilaç vermişti .

Dekort ..

Dekort Tablet
    4 tablet kullandırmıştrı doktor. Sana doktor herhangi bir ilaç veya tedavi yöntemi verdi mi ?

4. bybyby

bybyby Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    JqueLL aynı ilacı banada verdi bitane kullanıp ertesi gün tekrar kan testi yaptırmamı söyledi. Kullanıp kullanmama konusunda kararsızım. Baban kullandıktan sonra nasıl bir durum oldu. Ayrıca bu supplementler nasıl bu kadar kortizolu yükseltti anlamadım. Tabi şöyle bir durumda var supplementlerden önce herhangi bir test yaptırmadım tamamen supplementlerin suçuda olmayabilir. Ama uzun zamandır dinlendirmedim kendimi fazla yüklendim sanırım.

5. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara
    neyini sordun ki ben mi yanlış anladım kandaki değerler ile çıkıyor karaciğer verileri ayrıca bir testi varsa onu bilmiyorum

6. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    bende kan testi yaptırdım.ama kortizor ürik asit falan hiç ölçmediler bende.kolestrol u falan ölçmüşler

7. bybyby

bybyby Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    ben hazır yaptırıyorken diğerleride aradan çıksın diye hemen hemen herşeyi yaptırdım testosteron dahil. testosteron (serbest olan) testi henüz çıkmadı. arkadaşlar şu durumda supplementlere 1 ay ara verip vücudu dinlendirmeyi düşünüyorum. bunu yapmayı gerektirecek bir durum sözkonusumu sizce?

8. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Dediğim gibi babama 4 tablet kullandırdı . Tekrar test yaptırdığında düzgün çıkmıştı :) ( Maşallah deyin :D )

9. bybyby

bybyby Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    maşallah maşallah:) bakalım 2 hafta supplementlere ara verip 1 hafta kadarda spora ara vermeyi düşünüyorum. antrenmanlarım oldukça ağır ve uzun geçiyor ayrıca bir o kadar stresli bir çalışma ortamım var. sanırım bu değerlerin sebebi bu saydığım nedenler.

10. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara
    bence öyle bir durum söz konusu değil değerlerinde bir uçukluk yok göründüğü kadar ama en iyisini tıp bilir tabii ki doktorun değerlerinde ne gördü de böyle bir şey dedi hangi değerin için söyledi onları bilmek lazım.

11. bybyby

bybyby Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    lucifer özellikle kortizol için çok yüksek olduğunu söyledi.

12. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Yoğun olarak supplement kullanımından bahsediyorsun. Peki önerilen şekilde mi kullanıyorsun dozajların üstüne çıkıyor musun ?

13. bybyby

bybyby Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    hayır normal kullanılması gerektiği kadar kullanıyorum.

14. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara
    kortizol seviyelerini ne arttırır ne azaltır supplementlerin içindeki maddelerle etkileşimi nedir bir araştırmak lazım gerekirse farklı bir doktora gidip o bu konu hakkında ne diyor danışalabilinir ?

15. bybyby

bybyby Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    araştırdığım kadarı ile ağırlık çalışmak ve stres kortizol seviyesini yükseltiyor. daha öncede söylediğim gibi inanılmaz stresli bir çalışma ortamım var. ve akşam ancak 9 da spora gidebiliyorum. aralıksız bir şekilde stresli ortam + ağır idmanlar kortizolu yükseltti diye düşünüyorum. çünkü dinlenebilecek tek vaktim ancak spordan geldikten 30-45 dk. içerisinde yatıp uyumak. sanırım kortizolun supplementlerle pek alakası yok. doktorlar supplementlere öcü gözüyle baktığından böyle bir yorum yaptı.

16. wingman

wingman Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de bugün kan testi değerlerimi ölçtürdüm.. Endokrinoloji bölümüne gittim daha önce Cuma günü gitmiştim doktor pazartesi sabah aç gel açlık kan şekeri değerlerine falan bakarız dedi. Bugün(Pazartesi) kan verdim sabah ve öğle sonu sonuçlarla doktorun yanına gittim.. Hemen herşey normal değerlerdeydi sonra dediki sen ilaçmı kullanıyosun dedi karaciğerinde yıpranma var dedi.. Hydroxycut kullanıyordum dün akşam bitti kutu.. Dedim böyle böyle yağ yakıcı kullanıyorum falan ara ver bir ay falan hiç bir ilaç kullanma karaciğerin kendine gelsin falan dedi.. Karaciğerdeki yıpranmayı ALT diye bi enzim var sanırım onun değerinden anlıyor ve ilaç kullanımı ALT değerini değiştiriyor..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:34 ----------

@bybyby sen de sonuçlarına bakarsan ALT seviyen 42 en yüksen 42 olması gerekiyormuş. Yanında "H" yazıyor sanırım High manasına geliyor. Benim ALT değerim 59 Normal aralığı ise 3-55 benim sanırım yaşa göre değişen birşey..

Sayfayı Paylaş