Supplement ve Beslenme Günlüğüm

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve davidforx tarafından 30 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. davidforx

davidforx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar;

Forumu üye olmadan sürekli takip ediyordum. Rutin olarak 1 senedir diyelim. Hep üye olup yorum yazmak, konu açmak istedim ama bu konuda forumda benden çok daha tecrübeli insanlar olduğu için hep çekinmişimdir. Kısmet bugüneymiş :)

Yaklaşık 2,5 senedir spor yapıyorum. Ben bu sade supplement seti ile çok güzel sonuçlar aldım. Beslenme ve uykuma da dikkat ederek tabi. 29 Yaşındayım 1,82 Boy 80 Kg ağırlığım var.
    Kullandığım suplementler;

Ağırlık Günlerimde (Haftada 4 Gün) (2 gün çalış 1 gün ara ver 2 gün daha çalış şeklinde)
    Sabah Kalkınca 1 ölçek Muscletech Phase 8 ve 1 ölçek Creatine Decanate ve 1 Tablet Solgar VM 2000
    Spor öncesi 1 ölçek BSN NO xplode 2.0
    Spor içinde Scivation xtend
    Spor sonrası ise 1 ölçek BSN True Mass ve Fish Oil

Cross/Koşu Günlerimde (Haftada 1 gün)
    Sabah Kalkınca 1 ölçek Muscletech Phase 8 ve 1 ölçek Creatine Decanate ve 1 Tablet Solgar VM 2000
    Spor öncesi 1 shot Multipower Liquid L-carnitine
    Spor sonrası ise Fish Oil

Supplementler haricinde; sabah kahvaltıda hiçbirşeyden kaçınmıyorum. Bol yumurta beyazı ile birlikte. Öğle yemeği ise yağdan uzak durabileceğim, kırmızı et proteini aiğırlıklı bir yemek yiyorum. Her gün spordan geldikten sonra akşam yemeğinde ise 300 gr'a yakın tavuk göğüs ve yanında az da olsa pilav ve makarna tarzı öğün yiyorum. Saat 23:30-00:00 arasında da uyuyup 8:00'de kalkıyorum

Bu programa eklemem gereken bir şey var mıdır? Artık spordan gelince çok yorgun olmaya ve sabahları uyanmakta zorlanmaya başladım. Gün içinde de enerjim düşük gibi geliyor. Bu yuzden ekleyebilecğeiniz bir şeyler var mıdır acaba merak ettim. Şimdiden Teşekkürler...

Son düzenleme: 30 Kasım 2014
  2. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Kalori ve protein alımın yerindeyse gerekmez gece uyumadan önce cazein almıyosan cazein öneririm örnek olarak lor peyniri :)

3. davidforx

davidforx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam teşekkür ederim yorumun ve yönlendirmen için. Kaya çiftliğinin Lor peynirinden yemeye başladım gece yatmadan 100 G gibi bir miktar. Protein ve yağ oranı gayet iyi.

4. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    yardımcı olduysam ne mutlu bana

Sayfayı Paylaş