Supplement Tercihi Hakkında Yardım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve |Ertan tarafından 28 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. |Ertan

|Ertan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba aradaşlar
    Forumda pek mesajım bulunmuyor ama sürekli taakip ediyorum
    Spora yaklaşık 1 yıl ara verdim 1 ay itibari ile tekrar başlamış bulunmaktayım
    2 yıl spor yaptım ve bazı steroidler kullandım (neyseki artık kullanmıyorum ) :)
    Şimdi supplement olarak ne almalıyım ne önerirsiniz amino,proteintozu,vs.vs tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kilo :83
    Kol :38 cm
    Vucudum yağlı ön kol ve koltuk altlarında catlaklar mevcut hafif göbekte var tabi :/

Şimdiden teşekkür ediyorum hepinize.

Son düzenleme: 28 Kasım 2014
  2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Sadece supplement önerisi mi istiyorsunuz? :) Yeni bir başlangıç yapmışken daha farklı bir yol izleseniz daha iyi değil mi?

3. |Ertan

|Ertan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mesela nasıl ? :)

4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Belki duymak istediğiniz cevap değil ama, supplementlere bu kadar anlam yüklemeyelim demek istedim :) Spora 6 - 7 yıl civarı ara vermiştim, hatta değil ara vermek, unutmuştum diyebilirim. Daha sonra içimdeki özlem, gerekli şartların da oluşmasıyla aniden kabardı, inceden bir hatırlama - ısınma - canlanma süreci derken, oldukça verimli geçen bir dirilme sürecine girdim, kas hafızasının da etkeni olmakla beraber, daha önce yakaladığım durumun da ilerisine gittim. Bu süreçte vitamin - mineral tableti bile kullanmadım. Kullansaydım ne olurdu bilmiyorum, belki daha hızlı bir gelişim olacaktı, belki de hiçbir şey değişmeyecekti. Aradan bir süre daha geçti, takviye kullanmanın ihtiyacını hissederek hepimiz gibi kreatin, glutamin vs. gibi ürünler kullandım, değdi mi değmedi mi onuda bilmiyorum, emin olduğum tek konu, şart olduğunu sanmanın yersiz olduğudur.

Son düzenleme: 28 Kasım 2014
  5. |Ertan

|Ertan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten bunun şart olduğunu düşünmüyorum zamanında kullandığım steroid yüzünden toparlamama yardımcı olacak supplement olarak bakıyorum olaya. :)

6. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Hormon profiliniz iyi durumduysa yeterli beslenme ile toparlayabilirsiniz, yok eğer bazı dengesizlikler varsa besin takviyelerinin buna hiçbir faydası olmaz.

7. |Ertan

|Ertan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Suanda hiç bir problemim yok düzensizlik gibi vs. Herşey tertemiz. Protein ve Amino kullanmayı düşünüyorum ve varsa başka önerilerde olabilir ve nedenini öğrenicektim

8. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Supplementlere kesinlikle karşı değilim, oldukça kullandım, fayda gördüğümü de sanıyorum. Lakin ana unsur haline getirilmemeleri gerekiyor, kontrollü olunması gerekiyor. Nasıl beslenmem gerekiyor sorusundan önce hangi supplementler diye sorarsanız, böbrek üstü bezlerinize hasar verebilirsiniz, hipofiz dengenizi bozabilirsiniz, cushing hastası olduğunuz vakit, günde 50 servis yağ yakıcı kullansanız fayda etmez. Sağlıklı bünyeler ve normal kullanımlar söz konusu olduğunda sorun teşkil etmeyen bu unsurlar, uzun bir süre emek harcayarak oluşturduğunuz düzeninize, beslenmenize küçücük bir takviye olarak girmediği müddetçe problem çıkarmaya müsaittir.

Ysf_Dnc bunu beğendi.
  9. |Ertan

|Ertan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Nasıl beslenmeliyim konusunda bilgi sahibiyim az çok fakat ama supplementler konusunda olmadığımı düşünüyorum bu yüzden bu şekilde bir konu açtım ayrıca teşekkür ederim bilgilendirmen için gercekten önemli bir konu :)

10. ultras1905

ultras1905 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    whey optimium gold protein tozu yanına amino asit al yeterlidir senin için protein tozunu spordan sonra amino asiti 40dk önce spor öncesi 4 spordan sonra hemen 4 protein tozu ile

Sayfayı Paylaş