Supplement Stack Tavsiyesi - Ne zaman hangisi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Contemporary tarafından 2 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Contemporary

Contemporary Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaslar,

Elimde asagidaki supplementler mevcut ve bunlari kullanarak guzel bir supplement kürü yapmak istiyorum. Devam ettigim salondaki hocalarım güzel bir program hazırladı ama ben birde bu forumdaki tecrübeli abilerimizin ve hocalarımızın fikirlerini almak istiyorum. Tabiki ürünlerin hepsini bir arada kullanmayacagim ama gerek stack olarak gerekse ürünler ile ilgili bireysel tecrübelerinizi ve fikirleriniz paylaşirsanız çok sevinirim.

OPTIMUM NUTRITION 100 % WHEY
    MUSCLETECH NITRO-TECH HARDCORE
    UNIVERSAL ANIMAL PAK
    TWINLAB AMINO FUEL LIQUID / Optimum Nutrition Superior Amino 2222 Liquid
    UNIVERSAL THERMO GREEN TEA CAPSULES
    OMEGA 3 FISH OIL
    BSN NO-XPLODE & NITRIX

Bu arada boyum 1.80, kilom 84 ve yasimda 30.

Simdiden tavsiyeleriniz icin cok tesekkür ederim.

Saygılar,

2. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    ne kadardır bu sporu yapıyorsunuz??

3. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    kişisel bilgiler: yasım 32 bb ı 5 yıldır yapıyorum. olculerım; omuz 136 gogus 118 kol:40. kılo:92 boy:1.85
    bazı arkadaslar gıbı profesyonelce yapamıyorum zaman acısından ama cok duznelı olarak devam edıyorum.(5 yıldır) 9-18 arası masa bası bı ıste calısıyorum. o yuzden heran her ıstedıgımı yapmam yada yemem her zaman mumkun olmuyor.
    beslenmem: kahvaltı(8de) proteğin tozu(10da) ogle yemegı (12.30)makarna yada pılav(15.30) proteğin tozu(16.30) antnenman(18.30) proteğin tozu(antrenman sonu) aksam yemegı(20.00) proteğin tozu (21.30) arada meyva yada atıstırma yatmadan once protegın. tabı bu protegın tozum oldugu zaman eger yoksa tozları cıkarın ole yıyorum.
    sorum: haftanın 4 gunu antrenman yapıyorum (p.tesı-salı-cars-cuma) ki yeni gectim daha once 3 gun calısyordum. hayatımda ılkkez suplemen kombınasyonu yaptım ve yenı bıttı(bsn + whey) (kombınasyonlar ılgılı baslıklarda var yenıden yazıp uzatmayayım) . bu kombınasyonlar bıtelı 3-4 gun oldu 1 ay ara verıp tekrar bı kombınasyon yapmak ıstıyorum. suplementler konusuda cok deneyımlı degılım o yuzden sızden onerı beklıyorum. ancak bı ıkı husus dıkkate alınarak. 1.si) kombınasyona herseyı dahıl edebılrısınız(multıvıtamın+creatın+no+yag yakıcı+balık yagı vs vs) 4 4 luk bır kombınasyon olsun ıstıyorum. 2.si)kombıneye nısan bası baslayacagım yanı artık yaza ramak kala baslayacagımda dusunulerek kombıasyon onerısıbeklıyorum. yani bu kıs donemı hacım yapayım derken hafıf gobek vs de oldu o yuzden kas kaybını mınımumda tutat hatta ve hatta hala hacım yapabılecegım( kollarda hacım olsun yeter dıger bolgelerı yeterlı buluyorum) ama aynı zamanda vucududa sekıllendırebılcegım bı kombınasyonu onerırsenız sevınırım. yanı amacım olumune dıyet yapmak degıl kı zaten yapamamda ama kollarda hacım yapma sevdasına fazla kacırmısım beslenmeyı vucut sımetrısı bozuldu hafften.... o yuzden hacım koruyarak ve dedım gıbı hafıftende hacımlenerek yaza uygun bı kombınasyon onerınızı beklıyorum.
    sayglar..........

not: başka bı baslık altındada yazmıstım ama bu baslıgı yenı gordum ve benım soruma daha uygun bı baslık o yuzden buraya kopyaladım. aynı soruyu bı suru baslıga yazdıgım dusunulmesın. sıte yonetıcılerı yapabılırlerse dıger baslıktakı msjımı sılerlerse sevınırım....

4. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    3 gundur msjıma cvp gelmemıs. neyse ben sabırla beklemeye devam edıyorum. usttekı yazımın uzun oldugunu dusunuyor yada bukadar yazıda okunurmu dıyorsanız mecburen uzun oluyor tum detayları verebılmek ıcın. yoksa kısa yazıncada detay soruluyor ben tek msjda tum detaylara yer verdım.

neyse sızler yukardakı msjıma cevap verene kadar bende hazıra konmama adına arastırmalar yapıyorum netten. suplement kombınasyonu ıcın aklımda netlesen bı kombıne yok ama o kombınasyonda yer alacak urun çeşitlerinin bı kısmı netlestı(amıno+whey suana kadar netlesenler, ama hangı fırmanın hangı urunu olacagı netlesmedı). (kombınasyonuna sunuda ekle dıyebılcegınız onerılırız olursa can kulagıyla dınlerım) şimdı bu urunlerı sızlerle paylasayım. fırmaların cesıtlı urunlerı arasında kararsızım o yuzden kararsız kaldıgım tum urunlerı yazıyorum;

Amino:
    twinlab amino liquid
    universal animal nitro
    universal nutrition amıno 3001
    weider super amino

BCAA:
    weider Bcaa 2000

Proteğin:
    muscletech whey proteğin hardcore
    optımum whey gold standart
    weider CMF
    muscletech nitro tech
    weider premium whey

Creatin:
    universal nutrion
    weider pure
    muscletech creatin hardcore

kombınasyonumda protegın ve amıno kesın olarak var. creatın konusunda kafam karısık. cunku yaz donemı vucutta su tutan bı urunun kullanımı hatların belırgınsızleşmesı acısından olumsuzluk arz edermı? kafam bu konuda karısık. yada creatını nısan ayında kullanıp mayıs bası ıtıbarıyle bıraksam uygun olurmu hıc bı fıkrım yok. oyuzden sızlerden bekleyecegım bu soruların cevaplarını. ayrıca kombıneme No-yağ yakıcı- vitamın mıneral destegı yada bambaska urunlerde tavsıye ederbılırsınız. ayrıca yukarda saydıgım urunlerdende fıyat kalıte oranı uygun olanlardan tavsıye edersenız markalar yada aynı markanın farklı urunlerı arasında secım yapmam kolaylasır.cevaplarınızı sabırla beklıyorum.

saygılar.............

5. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    kendi kendime cevap yazmaya devam ediyorum ya neyse... sıte, net vs arastırmalarımdan kombıneme son halını verdım sayılır. oncelıkle amıno almamaya karar verdım. ona verecegım parayla whey alırım daha ıyı dıye dusundum....

kombınem su sekılde olucak:
    whey: muscletech nitrotech hardcore ( 900gr lıgını 60 lıraya buldum-3 kutu alıcam)
    creatin: creatin konusunda kararsızım muscletech cell tech mı alsam weider pure mı yada baska bıseymı karar veremdım ama celltech cok pahalıya gelıyor. yukleme vs derken kısa surede bıttıgı soylenmıs.
    yağ yakıcı: muscletech ın yag yakıcı urunu

* glutamine bende cıltte yaglanma yapmıstı bı donem o yuzden kombınemde ne yazıkkı olmayacak.
    * bu kombıneye NO eklemek uygun olurmu? tabıı yukardakı 2 msjımda dıkkate alınarak( yaz donemı vs sebeplerden)
    * yukardakı maddeye eger NO kullanmak uygun dıyorsanız ıyı bır NO urunu tavsıyesı alayım.
    * creatinle ılgılı yukardakı msjımdakı sorumu yınelıyorum. yaz donemıne dogru vucutta su tutan ve hatları belırsızlestıren bı urun olan creatın bu mevsımsel donem ıcın uygunmudur?

saygılar...............

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    whey tercihiniz gayet uygun..
    creatinde monohidrat artık çok tercih edilmeyen bir tür..su tutması,daha geç kana karışması,böbreklere nispeten daha fazla yüklenmesi açısından..
    cee ve diğer türevler içeren bir creatine istiyorsanız celltech uygun..monohidratlarda aranan etki çok sonraları farkedilebiliyor su tutması dışında ama celltechte güç artışı bile 2.pakette (1 paket 14 poşet) bile farkedilebiliyor..
    NO için eğer sürekli kullanmayacaksanız tavsiye etmiyorum..zira bıraktığınızda güç kaybı bariz oluyor..

termojenik yağ yakıcı olarak muscletech hydroxycut uygun..

son olarak glutamine konusunda bir daha düşünün..zira önceki yağlanmanın sebebi kesin olarak bu değilse önemli bir ek besindir..

bunların yanına mineral vitamin katkılarını unutmayın..çinko-mangezyum-c vitamini gibi..

Son düzenleme: 25 Mart 2008
    therion bunu beğendi.
  7. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    tşk diez. yukardaki msjı yazdıktan birkacgun sonra işyerınden bı arkadasımın abd gezısı oldu ve bende ona bı ıkı suplement sıparıs etmıstım( tabı kı falza yer kaplamayan ve fazla agır olmayan). kre-alkalyn , nanox9 ve gnc nın BCAA sından almış. yazdıklarından sonra keske glutamın ve vıtamın sıparısıde verseydım dıye dusundum ya neyse artık geçti.
    muscletech nitrotech hardcora ek olarak kre-alkalyn, nanox9, muscletech hydroxycut ,alabılırsem glutamıne ve vıtamın şeklinde kombıneye yarın ıtıbarıyle baslıyorum..... umarım ıyı bır kombıne olur.
    saygılar..............

diez bunu beğendi.
  8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    krealkalyn i araştırdım biraz..creatine'in sıvı ile temasında creatinine 'e dönüşmesini engellediğini söylüyor..bunu araştırmama vesile olduğun için de ben teşekkür ederim..

therion bunu beğendi.
  9. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Forumlar tamda bunun için değilmidir diez. bilgi alırverişi, yeniliklerden haberdar etme vs. verdiğin bilgilerden dolayı bende teşekkür ederim. tecrube her konuda oldugu gıbı bb konusundada cok onemlı o yuzden umarım karsılıklı tecrube ve bılgı alısverısıne devam ederız.
    saygılar..............

diez bunu beğendi.
  10. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    elimde ultımate kre-alkalyn,muscletech nanox9, gnc bcaa 1800, ve whey proteğin var. bunları kombıne edecegım ama aklıma takılan bır nokta var. ornegın nanoxunda kre-alkalynınde bcaa nında kullanma seklınde antrenmandan 30-45 dk once alın dıyor. yada antrenamndan hemen sonra dıyor.
    yanı sorum şu: bu urunlerın kullanım zamanlarının çakışması ve aynı anda yada kısa zaman aralıklaıyla alınması problem yaratırmı? emılım acısından etkı acısından yada buna benzer?
    saygılar........

11. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    örnek vereyim: sabah kalkınca kre- alkalyn aç karnına 1 tablet alınıyor ama wheyde sabah kalkar kalkmaz ıcılınce etkısı gayet ıyı ıkı urun cakısmıs oldu zaman olarak. yada whey antrenmandan hemen sonra ıcılmesı en uygun zamanı bende bcaa var oda antrenmandan hemen sonra alınmalı vede krealkalyn oda antrenmandan hemen sonra alınacak 3 urun cakısmış oldu. yanı antrenmandan hemen sonra tutup whey+bcaa+krealkaly ı aynı anda alsam bu urunlerın ozellıklerını, emılımlerını bozarmı? yada ben bunca seyı aynı anda alınca benı bozarmı :)

saygılar.........

Sayfayı Paylaş