supplement sorunu??

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve piteagles tarafından 16 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. piteagles

piteagles Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar,
    Yaklaşık 2 aydır b.b yapıyorum. Yaşım 22 ve ünv. ögrencisiyim boy:1.76 kilo:71 (vucudumda cok az yag kütlesi var sadece çok az göbek) . Gecen sene 4 ay civarı b.b yapmıstım ve all star gainer ile all star amino kullanmıstım Kilomu 66dan 71 e çıkarmıştım(1ayda).Bunyem cok cabuk yaktıgı için normal yollarla kilo zor alıyorum. Ancak şimdi supplement olarak ne almam gerektigi konusunda cok kararsızım güzel kaslı yapılı bir vucud istiyorum. Tekrar amino ile gainer mı alsam diye düşünüyorum ama gainer biraz göbek yapıyor gibime geldi ve kas geliştirmeye fazla yardımcı olmuyor gibi. Amino ile whey proteinmi alsam diyorum bu seferde 71 kiloda çakılıp kalıp kas olarak genişleyememekten korkuyorum(eger whey 5kilo civarı aldırabiliyorsa sorunum kalmaz sanırım). Lutfen bana yardımcı olun bir çözüm yolu bulmaya çalışıyorum.(Bu arada ben all star markasını bilerek tercih etmemiştim fazla bilgim yoktu spor hocam aracılıgıyla almıstım o satıyordu. Eger tavsiye edebileceginiz daha iyi markalar varsa lütfen söyleyin. Yukarıda ünv. ögrensici olmamı belirtmemin sebebi malum ögrenci evi pek fazla ev yemegi pismiyor dısarıdan yiyoruz genelde ama et, tavuk vs.. yemeye dikkat ediyorum bununla ilgili söylemek istediginiz seylerde olabilir diye dusundum)

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

2. piteagles

piteagles Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada mod.ları özelden biraz rahatsız ettim hepsinden teker teker özür diliyorum

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    gainer as geliştirmeye yardımcı olmuyor yargısı yanlış..
    gainer içinde de ciddi oranlarda protein bulunur ve içerdiği karbonhidrat kalitelidir..
    bu da minimum yağlanmayla kaliteli kütle inşaasına yardımcı olur..

gaineri keseceksen bunun 2 sebebi olabilir.
    Ya gainer yerine yeterli miktarda kaliteli karbonhidrat tüketiyorsundur ya da yeterli kütleye ulaşmışındır ve yağlanma başlamıştır..

bu sebepler geçerli değilse maddi durumun el verdiği ölçüde gainer tüketebilirsin..
    şahsen metabolizması oldukça hızlı ve normal beslenmeyle kilo almakta oldukça zorluk çeken birçok sporcuda belli bir süre düzenli gainer alımından sonra çok ciddi gözlü görülür kaliteli kütle artışlarına şahit oldum..

piteagles ve diez bunu beğendi.
  4. piteagles

piteagles Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle yorumlarınız için teşekkürler. Ben daha kilo olarak istedigim yere gelmedigimi düşünüyorum nereden baksanız 5-6 kilo daha istiyorum o zaman dediklerinize göre gainer kullanmalıyım. Peki bununla birlikte destek açısından amino asit önerir misiniz?(eger uygun bir kombinasyon ise forumdan arastırdıgıma göre universal amino 3001 en iyi diyebilecegim amino asit. Sizin amino ve gainer markası hakkındaki fikirleriniz nelerdir?)

5. karakedi

karakedi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tıp ogrencisi
    Yer:
    antalya
    kardesim sana bi yol gosterıyım aynı dertten bende muzdarıbım. ılk once guzel bır mıkser al. daha sonra ogunlerını duzenlemeye calıs eger gunde uc ogun yıyorsan ne ala. daha sonra her ogunden sonra su tarıfı bır dene derım. 3 yumurta beyazı . 350 ml sut. 12 bebe biskuvisi. 1 muz . eger ekstra tat ıstersen dr.oetker in milkshake tozu var 1 paket 90 kcal 45 ykr. ondan ekle yada 1 corba kasıgı bal. bir de forumda arama yaptır ve ıdamanını ona gore ayarla. emınım faydasını gorıceksın. ayrıca sabah bu karısıma eti nin lifalifini ekleyebilirsin.

piteagles bunu beğendi.
  6. piteagles

piteagles Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim dedigin karısımı bugun hazırladım ve içtim devam edecegim inş. faydasını görürüm. All star gain tech ve amino asitle desteklemeyi planlıyorum

7. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    1-) universal gain fast 3001
    6 scoop değerleri kabaca 1000 kaloriini üstünde, 150 gr protein, 500 grm carbonhidrat içermekte bu ürünü bulamaza weider mega mass 4000 tavsiye ederim. 5 kiloyu whey ile aman uzun zaman alır tavsiyem gainer 'a devam etmen miktarı geçmemen göbek sorunu yaratmayacağı düş.
    2- Prolab amino 2000, Unıversal 3001, optımum amino 2222 bu üçünden tercih yapabilirsin ekonomin müsayitse likit amino alabilrisn .

Son düzenleme: 18 Nisan 2008
    piteagles bunu beğendi.
  8. piteagles

piteagles Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Dominic amino konusunda hem fikiriz bende arastırdım ve universal 3001 düsünmüstümthums: ancak olmuşken yani kullanmışken en iyisi olsun diye düşünüyorum likit amino tavsiyelerin nelerdir?ganiner olarak all star gain tech düşünüyordum ama tavsiyen üzerine universal gain fast 3001 i biraz daha arastırıyım.

9. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Weider mega forte arginine, orgnithine değerleri çok zengin antrenmandan 15-20 dk. önce 1 ambul alman yeterli olacağını düşünüyorum. bulamazsan Twinlab Fuel likit olabilir..

piteagles bunu beğendi.
  10. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Antremandan önce İsraf olur bence,
    Yatmadan önce alınmasından yanayım,

piteagles bunu beğendi.
  11. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    bende bir israf olmadı. forumda amino bölümünde ürünün kullanım şekli konusunda çok çeşitli fikirler var ihtiyaca kişinin düzeyine göre değişir.
    şayet kendim antrenmandan önce 1 ampul , antrenmandan sonra protein tozu ile yarım ampul, gece yatarken 1 ampul şeklinde kullanıyordum spora yeni başladığım dönemde benzeri ürünleri antren. önce yarım ampul, gece yarım şeklinde kull.

piteagles'' yeni başladığın için antenmandan önce yarım gece yatraken yarım seklindede kullanabilirsin kanımca.

piteagles bunu beğendi.
  12. piteagles

piteagles Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkurler arkadaslar ben dayanamıyıp siparisleri verdim 2 kutu universal amino 3001 ve bir adet all star gain tech inş. faydasını görürüm :) elimdeki aminolar bittikten sonra likite geçiş yaparım diye düşünüyorum

13. piteagles

piteagles Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ürünleri kullanış şeklim:
    antreman yapıcagım günler öğlene kadar 1 gainer evde olmadıgım günler ögleden sonraya sarkabiliyor (ve genelde ögünle birlikte içiyorum) spordan yarım saat önce 1 gainer + 3 amino, spordan yarım saat sonra 3 amino + 1 gainer . off günlerde amino kullanmıyorum 1 gainer ögünle birlikte kullanıyorum(ögleden sonra veya aksam)
    Sporumu genelde aksam saat 21.00 den sonra yapıyorum 23.00 23.45 civarı bitiriyorum.

sizce nasıl bir kullanış şekli? tavsiyeleriniz? (boy 1.76 kilo 72.5)

14. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    aminoyu idmandan hemen sonra (yarım saat beklemeden), gaineri veya wheyi ise yarım saat sonra alman daha uygun olacaktır.

piteagles bunu beğendi.
  15. piteagles

piteagles Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peki dozaj ve kullanım şekli hakkındaki fikirleriniz?

16. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    hemen idman sonrası 10-15 grama tekabul edecek 4-5 amino tableti, en az yarım saat sonra ise 30-35 gram kadar whey protein veya bu miktarda protein içeren bir öğün tüketmek uygundur.

piteagles bunu beğendi.
  17. piteagles

piteagles Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    amino kullanımım antreman öncesi 3 , sonrası 3 şeklindedir(antremandan hemen sonra almaya basladım).
    2 - 2.5 hafta sonra antreman öncesi gene 3, sonrasını 4 e cıkarmayı düşünüyorum.
    (amino olarak universal 3001 kullanyorum)

18. body2

body2 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar herkeze merhaba bu siteye daha yeni üye oldum size bir sorum olucak yardımcı olursanız sevinirim.

boyum 1.76, kilom 71 size sormak istediğim bir konu var.ben hacım yapmak ve yağsız kas kütlesine ulaşmak itiyorum.gain fast ve universal amino 3001 düşünüyorum.yanlız amino 3001 de l carnitine içeriyor bunun gain fastla kullanmam doru olurmu.yani etkisi nasıl olur.

Sayfayı Paylaş