Supplement Seçiminde Yanlışlar

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve DrLT tarafından 10 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. DrLT

DrLT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben şu anda Twinlab %100 Whey , Twinlab Likit Amino , Ultimate L-Carnitine ve Ultimate Daily Complete Formula(Multivitamin) kullanıyorum. Amacım kas kütlesi kaybetmeden definasyon sağlayarak fazla yağlarımdan kurtulmak ancak hergün 20 dk cardio yaparak ve beslenmeme gerçekten dikkat etmeme rağmen bazı bölgelerde yağlanma devam ediyor. Vücuttaki çizgiler keskinleşmiyor. Sizce sorun nerede seçtiğim supplementlerde eksiklik,değişiklik ve ya fazlalık var mı?

Not : Haftada 5 gün çalışıp, 2 gün off yapıyorum. Kilom 75, Boyum ise 1,79

2. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    sorunu supplementlerde araman yanlis bir arayis olur

bolgesel yag yakimi yoktur insanlarin yagi nerden yakicagini genetikleri belirler

oncelikle beslenme programinizi buraya yazin ki asil yanlisin nerde olduguna karar verebilelim

3. DrLT

DrLT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme programım :

Sabah : Lor peyniri, 3-5 yumurta beyazı, bal ve 1 bardak süt

Öğlen : Köfte ve ya Tavuk göğüs eti yanına pirinç ya da makarna (yemekler çok az zeytinyağlı)

Ara Öğünde meyve olarak muz, erik, elma vs...

Akşam(Saat 6 civarı) : Genelde 1 tabak sebze yemeği ile tavuk ve ya köfte (Sebze yemeği yoksa onun yerine yine makarna ve ya pirinç)

Notlar : Saat 7-8'den sonra pek bişey yemem. Günde 2.5 lt civarı su içerim. Günde toplam yarım litre civarı yarım yağlı süt içiyorum. Haftada 2-3 günde 1 avuç karışık kuruyemiş yerim.(fındık,ceviz,badem)

4. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul

bu beslenme programi pek yeterli gorunmuyor

3 ana 3 ara ogun yapin

yatmadan once 100-150gr lor peyniri yada yagsiz peynir mutlaka yiyin korkmayin bu sizi yaglandirmaz ustune kas kutlesini korur

kilonuzun 2 kati protein alin buda sizin icin 150gr yapar

karbonhidratlari mutlaka komplekslerden alin ama bunu tamamen kesmeyin

sabah 1-2 tatli kasigi recel yada pekmez yiyin sabah basit karbonhidrat alamak gerekir

sabah yulafi eksik etmeyin

DrLT bunu beğendi.
  5. DrLT

DrLT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yani hergün yatarken lor peyniri ve hergün yulaf almam gerek lor peyniri tamam ama yulaf yerine buğday,yulaf karışık olan müslilerden olur mu? birde size supplementleri nasıl aldığımı söyleyeyim onun içinde yorumunuzu almak istiyorum, değiştirmemi önerdiğiniz ve ya ekleyip,çıkarmamı önerdiğiniz var ise :

Sabah : 1 tablet Ultimate L-Carnitine 500 mg, 1 tablet Ultimate Multivitamin ve Multimineral, 1 Yemek kaşığı Twinlab Likit Aminoasit ve 1 ölçek Twinlab %100 Whey Protein (Suyla)

Antremandan Önce : 1 tablet Ultimate L-Carnitine 500 mg

Antremandan Sonra : 1 Yemek kaşığı Twinlab Likit Aminoasit ve 1 ölçek Twinlab %100 Whey Protein (Suyla)

Yatarken : 1 ölçek Twinlab %100 Whey Protein (Yarım yağlı sütle)

Arkadaşlar sizde görüşlerinizi paylaşırsanız gerçekten memnun olurum thums:

6. DrLT

DrLT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar görüşleriniz benim için çok önemli, supplementlerimi ve beslenme düzenimi yorumlarsanız sevinirim..

7. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    yatmadan whey içmek mantıksız.son öğünden 5 saat sonra uyuyorsanız yatmaya 2 saat kala içmek belki olabilir.amino asiti aldıktan sonra whey için en 30 dk. bekleyin.

8. DrLT

DrLT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yatarken whey i hemen önce değil, yatmadan 1 saat önce kadar alıyorum ancak aminoasiti aldıktan sonra 30 dk neden beklemek gerekiyor? daha önce bununla ilgili bir yazı okumamıştım.

9. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    oncelikle sabah amino asit alam zaten whey aliyorsun ama wheyide suyla ve kahvaltidan 30dk once al

spordan sonrada 2 kasik amino asit alabilirsin bu daha iyi olur wheyide 1 saata sonra al

yatarken whey icmek pek tavsiye edilmez lor en iyi tercigtir

muslide olur ama tabii bu yulaf iceriyorsa daha iyi olur ama sinin dediginde iyi bir secimdir

eger gun icinde yeterli protein alamdiginizi dusunuyorsaniz whey iyi bir secim degildir cunku cok saman alevi gibi cabuk parlar cabuk soner bunu yerine karisik(whey-soay-yumurta-sut proteini) protein tozlari daha iyi olur

DrLT bunu beğendi.
  10. DrLT

DrLT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    daha önce dediğiniz gibi Bsn Syntha-6 karışık protein tozundan bir kutu kullanmıştım o tarzda bir protein tozu öneriyorsanız onu whey ile mi kombine etmeliyim yoksa tek başına karışık protein tozu yeterli midir? hangi marka karışık protein tozunu öneriyorsunuz? birde yağ yakmaya yardımcı olarak l-carnitine yanlış bir tercih mi? siz hangi yağ yakıcının hangi markasını önerirsiniz?

11. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme programında çok eksiklikler var. Her şeyden önce yemene dikkat etmelisin. Günde ortalama 10 yumurta beyazı, 600-700 gr arası tavuk göğsü, 200 gr peynir, 1 bardak yulaf, 500 ml süt tükete bilirsin. 220-230 gr protein, bi de düşük kalori.

12. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    yook hayir wheyle kombine etmene gerek yok syntha yeterlidir

ben l-carnitine nin pek yarrini goremedim kullandigim donemde o yuzden bu konu hakkinda diger arkdaslar fikir brelirtirse daha iyi olur

13. DrLT

DrLT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    syntha-6 ' nın içindeki yağ oranı problem yaratır mı sizce? bazıları karışık proteinlerde bunu belirtmiş sizin görüşünüz nedir?

14. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Ne kadar protein o kadar iyi gelisme mi o zaman gunde 20 yumurta yiyeyim 2 kilo tavuk toplam 400-500 gr protein alayım. Elimde sut sisesi ile dolasayim. Nolcak bobrekler, karaciger?

Herseyin fazlasi zarardir. Suyun bile. Protein fazlası da zarardır. Simdi soruyu yazan kac yildir vg yapiyor vucudu ne kademede? 75 kilo biri icin 230 gr protein yani 3kati bence fazla. Ha adam yillarini vermistir kur asamasindadir o zaman tamam.

Hemen oyle cok eksik var demek dogru degil bence iyi bir beslenme programı yazmis ufak tefek degisiklikler ile daha iyi sonuclar alinabilir diger arkadaslarin dedigi dogrultuda.

Simdi dikkatimi cekti 1.79 boy a 75 kiloda yaglanma var ise gecmiste beslenmeye pek dikkat edilmemis gibi. Yani vg ve duzenli beslenmeye yeni baslandi ise once gerekli olan sey sabırdır. Supplementlerden cok sey beklenmemelidir. Ne kadar suredir vg yapiyorsunuz ve bu beslenme diyetine ne zaman basladiniz?

15. DrLT

DrLT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet geçmişte beslenmeme hiç dikkat etmedim önüme ne gelirse yedim :D ama 8 aydır dikkat ediyorum.. vg'yi 8 aydır yapıyorum..

16. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    egr light sutle icilirse pek sorun olmaz

DrLT bunu beğendi.
  17. DrLT

DrLT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ancak daha öncesindede spor yaptım yüzme ve tenisle ciddi şekilde uğraştım yani kötü bir vücudum yoktu ama beslenmeye dikkat etmediğim için yağ oranı istediğim gibi değildi tabi o zaman bu kadar bilinçli değildim thums:

18. DrLT

DrLT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sizce l-carnitine yerine başka bir yağ yakıcı mı kullanmalıyım? başka bir yağ yakıcı öneriyorsanız hangi yağ yakıcıyı ve hangi marka olduğunu ayrıca kullandıysanız sizin üstünüzde ne kadar sürede işe yaradığını ve nasıl bir etki yaptığını açıklayabilir misiniz?

19. DrLT

DrLT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar l-carnitine ' in etkisini pek göremedim kutu neredeyse bitmek üzere, sizce hangi yağ yakıcıyı kullanmalıyım? çok araştırdım fakat karar veremedim.. animal cuts iyi gibi gözüküyor ama emin değilim, 1 kutu animal cuts sonuç verir mi acaba?

Sayfayı Paylaş