supplement seçimi için yardım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve enaunkark tarafından 10 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. enaunkark

enaunkark Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Pazartesi günü Çin e gidiyorum, Guangzhou ve Beijing' e gidicem. Gelirken yanıma hangi supplementlardan almalıyım. Forumlarda üye olduğumdan beri araştırdığım kadarıyla;
    -%100 whey protein tozu
    -BCAA
    -Amino hapları
    -Glutamine
    -Creatin

supplementlarını biliyorum. Yanlışım varsa veya bazılarının likid hali daha iyiyse lütfen beni düzeltin ki yanlış almayayım. Marka olarak ne önerirsiniz? Gerçi orda nerde,nasıl bulacağımı bilmiyorum ama şansımı deneyeceiğim.

Not: Birde bu eklem koruyucu dedikleri nedir acaba?

2. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Eklem koruyucu dedikleri Glucosamine sulfat ve Chondriotin sodium sulfat birleşimidir bazıların MSM diye bir madde daha olur. Animal Flex var universal'in bu saydığım özellikleri taşıyan.

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Köpekbalığı kıkırdağı da kullanılır.

4. pokeharun

pokeharun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    harun
    Yer:
    bursa
    merhaba arkadaşlar benimde supplement konusunda size danışmak istediğim bişi var lütfen yardımcı olmaya çalışın,sizden yardım istemeden önce elimden geldiğince araştırma yapmaya çalıştım,ayrı bi konu açıpda forumu kirletmek istemedim.daha önce arkdaşım açmış olduğu bu konuya yazmak uygun olur sanırım.

sizin tavsiyelerinize,görüşlerinize,cevaplarınıza ihtiyacım var.

20 yaşında 78 kilp 1.73 boyunda düzensiz de olsa spor yapan bi insanım,artık bi program çerçevesinde body yi düzenli olarak yapmak istiyorum.
    kalıbım yerinde göbek yok sayılır.20 yaşındayım ancak genç gösteriyorum boyum uzarmı diye doktora gittim kemik yaşı tam olarak gelimemiş doktor hala 1-2 cm de olsa boyumun uzayabiliceğini söyledi bu doğrultuda spor amaçlı ve boyun uzamasına yardımcı olabilir düşüncesiyle
    kullanmak istediğim ürünleri şöyle belirledim, (3 ürün var)

1-) unıversal gh max : (hipofiz bezini tetiklemesi konusunda yardımcı olsun ki belki kasların gelişmesinin yanında boyun uzamasına da yardımcı olabilir diye) tek olarak bi süre kullandım,biraz faydasını gördüm.

2-) WEIDER Ultra Amino 3050 : antreman öncesi ve sonrasında kullanılmak üzere vücudun amino ihtiyacını karşılaması için
    (farklı ürünleri de araştırdım ancak sanırım en iyilerinden biri bu sizinde bunun yerine tavsiye edebiliceğiniz başka ürünler varsa lütfen belirtin )

3-) kemikleri güçlendirmek adına bi vitamin hapı içeriği ise şu şekilde
    link adresi ermek de sanırım sorun olmaz googla ya vitaminburada yazınca ilk çıkan sitedeki kemik sağlığı bölümündeki bi vitamin hapı.

D Vitamini (Cholecalciferol olarak)................................................................ 200 IU
    Kalsiyum (Hydroxyapatite)....................................................................... 1,000 mg
    Fosfor (Hydroxyapatite)............................................................................. 500 mg
    Magnezyum (Magnesium Oxide)................................................................. 500 mg
    Çinko (Amino Acid Chelate).......................................................................... 15 mg
    Bakır (Amino Acid Chelate)............................................................................ 2 mg
    Manganez (Amino Acid Chelate)..................................................................... 7 mg
    Boron (Amino Acid Chelate)........................................................................... 3 mg

kas gelişimi haricinde şimdi bu üç üründe gh ürünü hipofiz bezini uyarıcı etki yapıp aldığımız aminoların da bileşimiyle büyüme hprmonu üretmesini sağlıyacak ayrıca bu hormon aldığımız bu kemiklerin gelişmesi için günlük yeterli derecedeki vitamindeki kemiklerin gelişmesi için gerekli minerallerle birleşip max sonuç almamızı sağlıyabilir..

yanlış düşünüyo olabilirim arkdaşlar şunu ya da bunu yanlış düşünüyosun deyip hatamı düzeltirseniz çok sevinirim.

bu ürünleri kullanmamdaki asıl amaç vücudun kas kütlesi olarak gelişmesi,hemen ardında ise acaba boyum biraz daha uzarmı düşüncesi..bu doğrultuda kendime göre bi lombinasyon çıkardım sizce doğru bi tercih mi ne dersiniz lütfen arkdaşlar yorumlarınızu yazınız.

acaba bu 3 ünü kullanmam vücuda çok fazla yük bindirir mi karaciğerin zorlanması ürünlerin birbirine yan etki yapması vs gibi..
    çünkü alırsam aminodan 4 tane , gh max tan 6 tane , vitamin hapından da 4 tane alınması gerekiyor normal kullanıma göre.acaba hepsi çok gelmez mi sanki bana biraz fazla gibi geldi !
    peki alırsak bunların etkisini en iyi şekilde gösterebilicek nasıl bi kullanım söz konusu olabilir amino spordan önce ve sonra alnıyor gh max ta spordan önce 4 tane alınıyor bunlaın ikisinide aynı anda alsak fazla gelmesin,ayrıca vitamin hapının en iyi alım zamanı günün hangi saatidir.

çok fazla şey sordum biliyorum buyüzden özür diliyorum arkladaişar ancak böle bişi yapmayı düşünüyorum kafamda soru işaretlerini gidermek rahat rahat kullanabilmek istedim,vücuda zarar vermek de istemem ..

dğerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

5. pokeharun

pokeharun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    harun
    Yer:
    bursa
    arkadaşlar hiç bi fikri olan yok mu acaba ?

6. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Boyum uzasın diyorsan bu ürünleri bir kenera bırakıp; çalışma programından özellikle press hareketlerinden kaçınman ve programına forumda sürekli bahsettiğimiz :

1-dumbell pullover
    2-barfiks

Bu hareketleri yaparsan inanki çok daha faydalı olacaktır.
    Eğerki ilave birşeyler alayım diyorsan, günde enaz 1000mg kaliteli bir markanın balık yağını alabilirsin.

Kolay gelsin...

7. pokeharun

pokeharun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    harun
    Yer:
    bursa
    alperen çok teşekkürler cevabın için
    cevabından sonra biraz da araştırmalar sonucu vitaminburada sitesinden bi tane balık yağı ve kemik gelişimine yardımcı vitamin sipariş ettim tabi bu dediğin hareketleri de uygulamaya karar verdikten sonra :)

Sayfayı Paylaş