Supplement ne kadar zaman sonra kullanılmalı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kauzun tarafından 7 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kauzun

kauzun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba spor yapmaya yakın zamanda başlayacağım boyum 1.75 kilom 61,dymatize elite mass gainer kullanmayı düşünüyorum. Sizce ürün seçimim nasıl arkadaşlar ?

aklıma takılan birşeyde şu, spora başladıktan 2-3 hafta sonra bu tozları kullanmak sağlıklımı sizce 3 ay sonra mı kullanmalıyım yani metabolizmam spora alışınca mı kullanmalıyım?

bir soru daha :) eğer 3 ay sonra kullanacaksam 3 ay içerisinde ben kendim doğal yollarla 70 kilo olurum o zaman whey protein,Glutamine,Creatin bunları kullanmaya başlasam hemen sizce nasıl olur kusura bakmayın çok sorum var bir an önce başlamak istiyorum spora çok hevesliyim :) tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

2. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Bir anda kendini supplemente boğmamalısın ben olsam yerinde, 2-3 ay sonra Protein Tozu ve BCAA ile kombine başlardım belli bir süre sonra da Glutamin,daha sonraları kreatin takviyesiyle devam ederdim.Bu eklemeler için de 1-2 ay o aynı kombin ile çalışmanı önerebilirim.

kauzun bunu beğendi.
  3. kauzun

kauzun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle yardımcı olduğun için teşekkür ederim :). BCAA yerine Creatine daha uygun olmaz mı ? Creatine özellikle yeni başlayanlarda çok etkili oluyo diye biliyordum.

4. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Creatin hacimlenirken kullanılan bir supplement eğer vücudun adapte olur kasların belli bir seviyeye gelir ve artık büyümenin zamanı geldiğinde kullanmak daha mantıklı yine de daha bilgili arkadaşlara sormak lazım

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    İlk başlarda hiçbir supplement'e para harcama. Hareketlerin formunu ideal şekle soktuğun ve gerçekten salondan cenazenin çıktığı bir yoğunluğa ulaştıktan sonra kreatin ve eğer iyi beslenemiyorsan whey. Genel sağlık için multivitamin ve eklem desteği de olabilir. Daha fazlası çoğu amatör için gereksiz.

EndlessBlue bunu beğendi.
  6. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Günlük protein alımımızı tamamlayabiliyorsak Protein tozu olmadan da supp. kombini yapabilir miyiz?Benim aklımda BCAA ve Glutamine kullanmak var

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük protein alımını gıdadan tamamlayabiliyorsan muhtemelen BCAA ve Glutamine ihtiyacını da karşılıyorsundur.

Sayfayı Paylaş