Supplement miktarı ne kadar olmalı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sepultura tarafından 10 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sepultura

sepultura Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi benim sorum şu
    Creatin,Protein,Amino Asit,BCA lar,Glutamine,L - Carnitine e kadar bi sürü supplement var....
    bunlar kaçtanesini kullanabiliriz mesela hem Creatine hem protein hemde amino asit kullansam vücuda çok fazla gelirme bunların zararları tam olarak nelerdir çevremde herkesten farklı bişey duyuyorum gittim salonun hocasıda zaten bizimle pek ilgilenmiyo onun derdi satmak sadece bu konu hakkında bilgi sahibi olan biri yardımcı olursa çok sevinirim
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler

2. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bak arkadaşım öncelikle protein tozundan bahsediyim.Peynir altı suyundan elde edilmektedir.Zaten bunlara ilaç değil ek besin denir.Yani bunları ömür boyu kullanmana gerek yok zaten.Ben mesela 2 ay kullanırım 2-3 hafta ara veririm.Sonra tekrar devam ederim.Bu tip takviyelerin bi zararı yoktur ancak genetik bir rahatsızlığın olmadığı sürece zaten bunları kullanırken yanında bol bol su içmen gerekir gün içinde zaten kullanmasanda bu sporun gereği bol bol su içmen şarttır.Öğünlerin yerine geçmez.Takviye olarak alırsın.Antrenmandan sonra aldığın protein tozu 15-20 dk gibi bir sindirme işleminden sonra direk kana karışır ve çalışan kaslara gider.Olay budur.Bunu tavuk veya herhangi bir protein kaynağı ile yapmaya kalksan 2-3 saat sindirim işlemi görür vücutta.Tabi onları yeme diye birşey demiyorum.Antrenman sonrası alırsın protein tozunu eve gelince yersin.

Creatine gelince zaten spora başlayalı 5-6 olmadıysa creatine gerek yoktur açıkçası.Creatin bilinçsizce kullanılırsa böbreklerde sorun yaratabilir.Ancak normal kullanımı gibi 1 ay kullanılıp 2 hafta ara verirsen ve yine kullandığın dönem boyunca bol bol su içersen genetik bir sorunun yoksa bir zararı yoktur.Vücudunu hacimlendirir.Güç artışı sağlar.

Açıkçası Whey ve creatin dışında diğer supplementler bana fazla gerekli gelmiyor 1-2 yıldır bu sporla uğraşan biri olarak.Tabiki gereksizdir demiyorum.Ama herkesin ihtiyacına göre supplement seçmesi daha mantıklıdır.Zayıflamak isteyen kardiyo yapan birinin yağ yakmak için L-Carnetin seçmesi daha mantıklıyken.Definasyon döneminde Bcaa,hacimlenirken creatin,glutamin gibi supplementleri seçmesi daha mantıklıdır.

sepultura ve Juliano bunu beğendi.
  3. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    protein tozu, amino/bcaa ara vermeden devamlı kullanılabilir. aminoyu fazla abartmamak, ne işe yaradığını anlamak, yerinde kullanmak lazım.
    saydıklarının diğerleri de body yapıyorum aliyim de kullaniyim ürünler değil. özel durumlar için ihtiyaç halinde kullanılmaları doğru. bu konuda bir şey yazmamışsınız, biz de yorum yapamayız.

sepultura bunu beğendi.
  4. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    çalışma yoğunluğuna ve vucut geliştirme geçmişine göre değişir suplement miktarı eğer 4 5 aylık en azından bi geçmişin varsa whey pro kullanman yeterli eğer daha eskiysen bu sporda whey pro yanına amino glutamin ve creatin de eklemen gerekir

sepultura bunu beğendi.
  5. sepultura

sepultura Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evallah arkadaşlar baya bilgi sahibi oldum herkese çok teşekkürler

6. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63