Supplement kullanımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alieren.d tarafından 29 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. alieren.d

alieren.d Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar forumda Flexor hocanın paylastığı bi konuda 3 aydan önce protein tozu kullanılmamalı diyor.1 ay evde düzenli şınav-mekik-dambıl yana açış ve omuz press gibi hareketleri yaptım.Ardından bir biçuk ay sonra spor salonuna yazılıp 2.5 ayda orda çalıstım şimdi de 1 ay ara verdikten sonra evde p90x e başlamak istiyorum.Fakat kullanıcak seviyede miyim sizce ne yapıyım ? Çok karmaşık oldu yazı ama kusura bakmayın :(

2. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    P90x bildiğim kadarıyla bir fitness programı. Protein tozu daha cok hacim için kullanılıyor. Senin amacın hacimlenmekse zaten agırlık kullanmalısın. Ozaman protein tozu kullan bence. Duzenli gidip 3 ay sonra kullanabilirsin. Ben crossfit yapıyorum yuksek tempoda olduğundan daha cok intra bir utun tercih ediyorum liquit Amino gibi. Sen kaslanmak istiyorsan protein alabilirsin ama evde fitness la kaslanmak cok kolay değil.

alieren.d bunu beğendi.
  3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozunu 3 ay geçince illa kullanmak zorunda değilsin normal beslenmedeki açığı kapatır sadece yeteri kadar besleniyorsundur iş yada okul dolayısıyla beslenmeyi az aksattığın oluyordur ve sert antreman yapıyorsundur işte o zaman gereklidir yoksa mucizesi falan yoktur

alieren.d bunu beğendi.
  4. alieren.d

alieren.d Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar kullanmak istememdeki amaç üniversiteye hazırlandığım için haftada 7 gün dersane olması ve de açılcak olan okullardan dolayı da beslenme düzenimin zora girmesinden dolayı açığı kapatması için istiyorum.Protein tozunun hacimle bi alakası olmadığını sanıyorum.Adı üstünde ek besin.Benim tek endişelendiğim sporda yeni olduğumdan dolayı gereksiz mi diye düşünmemden dolayıdır.

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    eğer beslenmene önem göstermen koşulu ile protein tozu kullanabilirsin

6. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba
    protein kasların ihtiyacı olan temel madde. Beslenme duzenin zora girmesinden dolayı hangi acıgı kapatmayı istiyorsun?

7. alieren.d

alieren.d Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Protein tozu hacim için kullanılıyor demiştiniz ben onu kastetmiştim.Açığı kapatıyor sadece extra bi faydası yok diye biliyorum.

8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    aynen öyle iyi besleniyorsan extra faydası yoktur

9. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    Ben sunu demen istedim p90x yapıcaksan sadece cok isine yaramaz gibi geldi. Sende tam onu sormussun. Ama gercek yemek yerini supplement tutmaz. Sadece yemek yiyorsundur ama biyerde artık miden almıyordur protein tozu bence orada gerekli. Kaslarını buyutmek icin daha cok protein alman gerektiginde ek destek. Umarım acıklayıcı olusur. Yanlıs bir bilgilendirmem varsa da birisi duzeltsin lutfen.

10. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    doğru bilgiler aslında midenin yemek almasından çok artık günümüzde öğrenciysek okul çalışansak iş yoğunluğu dolayısıyla almak zorunda kalıyoruz

11. alieren.d

alieren.d Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Bu yazdığın daha açıklayıcı oldu.Supplementin normal besinler kadar etkili olmadığını ben de biliyorum.Ana öğünlerimde sorun yok fakat,zamanlama yüzünden ara öğünlere pek önem veremiyorum.P90x gibi bi program için gerek var mı o da tartışılır galiba.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:05 ----------

Yoğun tempoda bi hayat varsa supplement tek çare gibi geliyor kendi görüşüm.

12. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Selam
    Sana pratik bir ara öğün söyliyim bir salatalık birtane de konserve ton balığı heryerde yersin cantana koy okuda ara ogun yap. ben yapıyordum. hatta lorlu tavuklu sandvic bile gider okula cantada. Bu is icin bahane bulmak kolay :) bunları yap sponra protein tozuna sıre gelir. Ama agırlık sart.

13. alieren.d

alieren.d Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Bizim okulda ona bile fırsat yok arkadaşım :D Tenefüsler 5 dakika şaka gibi.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:14 ----------

Ama teşekkür ederim başka yerlerde de işime yarayabilir :)

Sayfayı Paylaş