Supplement kullanımı ve beslenme sorularım [Sedif]

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Sedif tarafından 30 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    Merhaba,

Vücut geliştirme sporuna başlayalı 1 ay oldu yaşım 17.8, ama öncesinde de sporcu bir kişiydim zaten... Yaklaşık 5 yıldır basketbol oynamaktayım ve okul takımındayım... Aynı zamanda futbol,voleybol gibi sporlarla da ilgilenmekteyim...

Tek sorunum düzgün beslenememek olmuştur. Yeteri kadar beslenemiyorum yemek yemeyi de pek sevmiyorum, ama kendimi bildim bileli süt,peynir,yumurta gibi besinler ile beslenirim, sabah peynir akşam peynir süt desem yeridir.. :)

Her neyse..Evet spora başladım ve 1 aydır düzenli olarak sporumu yapıyorum fakat artık günlük deli gibi lor peyniri yemekten bıktım açıkcası.. O yüzden supplement desteğine başvurmak istiyorum, biliyorum supplement sadece besin takviyesidir, ben de öyle yapacağım zaten... Antremandan 1 saat önce ve antremandan sonra 1 saat içinde 50 şer gram whey protein almak istiyorum... Ha bir de eğer gerekliyse sabah almak istiyorum yok zararlıysa sabahları 3 yumurta yemeye razıyım.. Ben sarıları ile beraber yiyorum, kötü kollestrol yapar deniyor, ne yapayım bu durumda ?

Vücudum da yağ oranı düşük, sporcu olduğum için yağsız sınıfa girebilirim... Kas kütlesi kazanmak istiyorum.

Durum böyle... Bana önerir misiniz whey ek protein kullanımını?

Forumda gördüm de bazı arkadaşlar ucuza whey protein almıştı tandem gıda adlı firmadan;
    http://www.postimage.org/gx3JJgQr-0e9c26f2ba451e1349e562d2e02046e0.jpg

5 kg 100 ytl deniyordu, tabi konu eski... Benim de maddi durumum kısıtlı mağlum zaten öğrenciyim... Ha bu arada domates salatalık zeytin, mineral vitamin ihtiyacımı karşılıyorum çünkü sevdiğim yiyecekler sadece bunlar diyebilirim... Kahvaltılık + pilav makarna haşlanmış patates vs. :)

Bu protein tozlarında glutamin denen madde var mıdır yoksa dışarıdan almalı mıyım şu üründen;
    https://www.supplementler.com/shop/Aminoasitler/Hardline-Glutamine-100-Kapsul.html

Bu arada fotoğraflarım ve diğer bilgiler burada;
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/sedif-t21159.html

Diğer sorum antremandan 1 saat önce komplex karbonhidrat alınması gerektiği yazıyor, komplex karbonhidratlar nelerdir? Araştırma yaptım fakat bulamadım açıkcası... Ve hemen sonrasında da basit şeker alınması gerekmiş, buna örnek nedir? Limonata içine biraz şeker atsan yeterli olur mu? Yoksa zararlı mıdır yağ mı yapar?

Yardımlarınız için şimdi den teşekkürler.. Biliyorum çok soru sordum... :)

2. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    bence ilk 3 ay hic bir supplement kullanma sadece sabret inan 3 ay sonunda kullanırsan faydasını görürsün .

zigbog ve Sedif bunu beğendi.
  3. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    Peki diğer sorularım için ne diyorsun?

4. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    3 tane sarının zararı olmaz kafana takma , basit şekerede bir cok örnek verebilirim sanrım cikolata,gofret,kesme şeker olabilir .... sporda 3 ayını doldur ondan sonra whey ile ilk supplementine baslarsın daha sonra onu amino asid takib eder vs vs.

ha bide lor peynirini sık tüketmye bak benim bi tarifim vardı onu uygulaya bilirsin mesela her sabah

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Ağustos 2009

Sayfayı Paylaş