supplement kullanımı için yardım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve travel_machine tarafından 5 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. travel_machine

travel_machine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    26 yaşındayım.186 boyunda, 90 kilodayım. küçük yaşlardan beri aktif olarak atletizmle uğraştım, son 5 6 yıldır yüzme ve kaya tırmanışıyla uğraşıyordum. fizik olarak gayet iyi bir görünüme kas ve kondisyon açısından da başarılı bir grafiğe sahiptim fakat son 1,5 2 yıldır aktif sporu bıraktım. son 6 aydır da vg ile uğraşıyorum ama aktif spor yaşamımdaki gibi aynı görünüme ulaşamadım tabiki bunda hayatımdaki düzensizlikte etkisi büyüktür. ama şimdi 6 aydır iyi bir vücuda sahip oldum fakat hala istediğim kas oranına ulaşamadım bunda aşırı disipliner bir beslenme programı gerekiyor geçmişteki gibi fakat bu imkansız o yüzden hem gelişimimin devam etmesini hemde istediğim kas kütlesine ulaşabilmek için supplement almam gerekiyor. bugüne kadar hiç supplement kullanmadım ama artık zaman kısıtı yüzünden kullanmam gerekiyor ve tabi ki bir level daha atlamak için bu konuda profosyonel hocalarımızdan bana yardımcı olmanızı ve kas kütlesi kazanımına yönelik bir supplement programı ve nasıl kullanmam gerektiğiyle (dozu nasıl ayarlanır, hangi takviyeyi ne zaman ne şekilde kullanılması gerekiyor gibi) ilgili yazabilirseniz (bir program oluşturabilirseniz) bana yardımcı olacaktır, şimdiden teşekkürler. buarada beslenme programım olabildiğince 3 öğün ve protein ağırlıklı tutmaya çalışıyorum

2. travel_machine

travel_machine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yokmu yardımcı olacak ?

3. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53

supplement alıcaksan protein tozu ile başlamanı öneririm

ben antrenmandan sonra 1 ölçek kullanıyorum

bazen antrenman günleri sabah kalkar kalkmazda kullanıyorum yani günde 2 ölçek

marka tavsiyesi sorucak olursan

Optimum Nutrition Whey Gold Standard tavsiye ederim daha zengin birşey ararsanda
    Muscletech Nitro - Tech Performance yada Platinum Hydrobuilder öneririm

ayrıca şu yazıyı okumanı öneririm

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...ilar/aceminin-protein-tozu-rehberi-29239.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...u-nasil-olmalidir-sorusunun-cevabi-58936.html

4. travel_machine

travel_machine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    öncelikle çok sağol hocam peki anlayamadığım bazı şeyler, ilk olarak protein tozu haricinde başka bir şey gereklimi çünkü protein tozuyla başla dedin yani bunu bir süremi kullanmam gerekiyor sürekli kulanımda bir sakınca var mı ? bide amino asitin gereği varmı protein tozu varken yada amino asit kullanmamda gerekiyormu yoksa sadece whey proteini yeterli mi vg'de ? son olarak forumda gördüğüm kadarıyla biçok kişi kombinasyonlardan bahsetmiş işte şu öğün protein şu antrenman öncesi sonrası aminoasit gibi bu nedir neden buşekilde supplement kullanılıyorr ?

5. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    başka supplementlerde kullanabilirsin istersen buna ek olarak ama whey ile başlamak daha mantıklı olur bence

mesela beni sorarsan ben şahsen şuan hydro builder kullanıyorum bitek neden diye sorarsan içersinde kreatin var amino değerleri yüksek o yüzden başka şeylere ihtiyaç duymuyorum

Sayfayı Paylaş