Supplement Kullanımı Hakkında

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve gecemavisi93 tarafından 15 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gecemavisi93

gecemavisi93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelik herkese merhaba
    Yaklaşık olarak 8 aydır bu sporu yapıyorum.Daha önceden de sporcu geçmişim var.Şu anda günde 2 kere idman yaptığım için supplement kullanmayı düşünüyorum.(sabah vg akşam besyo hazırlık)Buna ihtiyacım var mı yok mu karar veremedim.Karar versemde hangi supplementi kullanmamın iyi olucağını tam bilmiyorum.Bundan dolayı sizden yardım istiyorum.
    Şunları da göz önünde bulundurarak tavsiye verirseniz
    -Haftada 4 gün günde 2 antreman yapıyorum(Sabah 9 vg ye akşam 6 da besyo hazırlık)
    -1 aydır Weider Amino 2200 kullanıyorum.
    Beslenme programımda şu şekilde.
    -sabahları 2 yumurta sarısı 4 yumurta beyazı 125 gr az yağlı beyaz peynir 100 grama yakın kaşar, domates, salata, 2 dilim tam buğday ekmeği,500 gr günlük süt
    -vgden sonra 250-300 gram tavuk göğsü, yeşillikli salata
    -saat 16'da idmandan önce 250-300 gram tavuk göğsü 1 havuç ve bulgur pilavı
    -akşam 10'da 200 gram tavuk, havuç ve biraz lor peyniri

aralarda da mümkün olduğu kadar meyve yemeye dikkat ediyorum.Günde 2 antreman yaptığım için beslenme programımım yeterli olmadığını ve takviye almam gerektiğini düşünüyorum. Besyo hazırlık kursuna başlıyalı 2 ay oldu ve bu 2 ayda kas gelişimim önceye nazaran yavaşladı gibi geliyor. Sizin tavsiyeleriniz neler hangi supplementleri kullanmam gerek ya da beslenme programında nasıl değişiklikler yapmam gerek.Şimdiden teşekkür ederim.

2. Zealotry

Zealotry Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    VG den sonraki öğünde etin yanında karbonhidrat alın mutlaka bu çok önemli gerçekten.

Protein tozu alın şimdilik derim. Antrenmandan hemen sonra 1 ölçek (suyla , sütle , meyve suyu ile) alın. Bundan yakşalık 40dk-1 saat sonrada yemek yiyin (bol proteinli ve karbonhidratlı)

3. hido_che

hido_che Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    sizin aldığınız karbonhidrat miktarı çok az neredeyse günde tek antreman yapan cutting dönemindeki vücutcudan bile az, belkide besyo hazırlık için kilo almaktan korkuyorsunuz bunu bilemem fakat bu beslenme programıyla gerilemeniz kaçınılmaz, ben size amino yerine protein tozu,karbonhidrat almadığınız (salata,brokoli gibi karbonhidratları saymıyorum) her öğüne karbonhidrat ve duruma göre antreman sonrası boşalan glikojen depolarını hızlıca dolduracak bir karbonhirat kaynağı almanızı öneririm.iyi çalışmalar

Sayfayı Paylaş