Supplement Kullanımı Hakkında.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve melihbesikci tarafından 23 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. melihbesikci

melihbesikci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar.Öncelikle kendimi tanıtayım:
    Adım Melih.Kocaeli Üniversitesinde kimya mühendisliği okuyorum,21 yaşındayım.Aranıza yeni katıldım,hoşgeldim:)
    Bir kaç sorum olacak sizlere,
    1 yıldır bodybuilding ile uğraşıyorum.Öncesinde hiç spor geçmişim yok,bir gün canıma tak etti ve bu uğraşa başladım:) 1.70 boyunda,59 kiloyum uzun sayılmam,ancak bb hayatıma gerçekten etki etti.Dik yürümeye başladım,kendime güvenim arttı.Neyse konudan sapmayalım:)
    Artık supplement kullanmam gerektiğine karar verdim.Optimum nutrition %100 whey standart gold(2.3 kg) ve x-pro 6000(200 tablet) satın aldım.
    Haftada 4 günlük bir programa başladım ve program,
    bench press,incline bench press,dumbbell pullover,dumbbel fly->4 set.
    dumbbel scott curl,hammer curl,z bar curl->3 set.
    roman chair sit-up,lowerback machine->2 set.
    ısınma 5 dk,soğuma 10 dk bisiklet.
    Öbür günler de buna benzer farklı bölgeleri içeriyor,örnek olması için yazdım.
    Sormak istediğim,tozu ve tableti ne zaman-nasıl-ne kadar kullanmalıyım?
    Biliyorum biraz uzun oldu kusura bakmayın,hepinize şimdiden teşekkür ediyorum:)

2. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    merhaba meslekdaş :)

foruma hoşgeldin ve yeni üye olduğun çok belli.çünkü aslında amacın sadece protein tozu ve amino asitinin nasıl kombine edilebileceği iken sen aslında gerek olmayan birçok şey yazmışsın :) sorduğunun sorunun cevabı forumda mevcut.bu konuda kilitlenir büyük ihtimalle.

sorunun cevabına gelirsek;

sabah uyanınca kahvaltıdan 30 dk önce protein tozu

antremandan önce 6 tane amino

antremandan sonra 6 tane amino

antreman sonrası alınan 6 aminonun 30 dk ardından protein tozu

aslında daha farklı biçimlerde yazılabilir fakat kilon itibari ile bu kadarı yeterli diye düşünüyorum.

3. melihbesikci

melihbesikci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim.
    forumu iyice araştırdım ancak çok farklı görüşler var.En nihayetinde spordan 15 dk sonra 1 ölçek kullanmam gerektiğine karar verdim,optimumu.Ayrıca off günlerde ve sabahları kullanmayacağım sanırım,farklı bir görüşünüz varsa paylaşın lütfen:)
    Ancak amino asidi kullanma hakkında pek bir bilgi bulamadım,amino asit bölümünde xpro 6000'i göremedim.
    6 önce 6 sonra biraz çok gibi geldi bana,3-3 kullansam etkisi nasıl olur? hemen de bitmesin istiyorum :D

4. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    başka bişeye dikkat çekmem lazım. 1 yıldır bu sporla uğraşıyorsun ve 59 kilosun.Başlamadan önce kaç kiloydun merak ediyorum ? ?

Eğer bir yıldır bu sporu yapıp hala 59 kilodaysan (spora başlamadan önce 50-55 civarı olmadığını varsayıyorum çünkü bir erkek için pek normal kilolar değil) bence senin öncelikle beslenmene dikkat etmen gerekir. beslenme programını yazarsan sorunu orada arayabiliriz

melihbesikci bunu beğendi.
  5. melihbesikci

melihbesikci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    başlamadan önce 49 kiloydum:) çok zayıftım.sonra çok kilo aldım,62lere çıktım,sonrasında verdim biraz.59a düştüm.çok yağlanmıştım,spora devam ediyordum ancak vizeler-finaller derken ara vermek zorunda kalıyordum.
    son 4 aydır hayatıma tam olarak entegre ettim ve alışkanlık yaptım salona gitmeyi.
    çok cüsseli değilim,ve dediğim gibi 1.70,hatta 1.69 gibiyim.yakın zamanda ölçmedim hiç.
    beslenmem düzensiz değil "sanırım":D.her gün en az 1 yumurta,1 bardak süt ve 1 kase yoğurt yerim.ancak fazla değil.
    ayrıca haftada en az 3 gün tavuk yerim,göğüs kısmı olur genelde.mümkün olduğunca yağlı yemiyorum.sebze meyve de yiyorum.ancak balık yemiyorum hiç,sevmiyorum balık.balık yağı kullanıyorum eksikliği gidermek için.
    pilav,makarna çok çok az yiyorum belki haftada 1 gün,bu büyük bir eksiklik biliyorum.spordan önce enerji verecek şeyler yemeye-içmeye çalışıyorum.pekmez yada gazoz gibi.
    bugün başlamak istiyorum protein tozu ve amino aside,ancak hala nasıl kullanacağıma karar veremedim zira herkes farklı şeyler söylüyor :D

Son düzenleme: 25 Ağustos 2011

Sayfayı Paylaş