Supplement kullanımı östörojen hormonunu yükseltir mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve aslolanaslan tarafından 19 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. aslolanaslan

aslolanaslan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi günler. Aranıza yeni katılmakla ilk konumu soru ile açayım. 9 aydır fitness ile uğraşıyorum. 2. aydan itibaren protein tozu+bcaa+glutamin takviyesi alıyorum. Geçen gün kan analizlerimde testosteron seviyem referans değerlerinden yüksek çıkmasına karşın östorojen hormonu seviyesinde de ciddi bir yükseklik olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine ilgili hekim bu hormonu düşürücü bir ilaç tedavisi uygun gördü. Sorum şudur; supplement kullanımı östorojen hormonunun ciddi şekilde artmasına sebep olur mu? Hekime supplement kullandığımı söyledim. O ise testosteron seviyemin bu yüzden yüksek olabileceğine ve fitness yaptığıma dikkat çekti diğer durumla alakalı birşey de söylemedi. Böyle bir durumla karşılaşan arkadaş var mıdır?

Estradiol (Östorojen) hormonu: 98 (11-44 referans aralığı)

2. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Çok yüksek çıkmış... Supplementten ziyade ben açıkçası tavuktan şüphelenirdim...

aslolanaslan bunu beğendi.
  3. aslolanaslan

aslolanaslan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İnsan ne yiyeceğine şaşıyor. Tavuk tüketimim çok fazla değil genelde kahvaltı hariç tüm öğünlerimde kırmızı et tercih ediyorum. Bakalım hayırlısı ilaç kullanımından sonra tekrar analize gideceğim.

4. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Soya içeriğine sahip suplementler erkekte östrojeni arttırıyor.Tavukta yine genelde östrojen içerdiğinden zararlı.Market ürünleri yüzde 90 erkeklere zararlı ürünlerle dolu...Sanki karar almışlar bu erkek neslini nasıl yok ederiz diye. :) Spora ve harekete devam; sağlığın anahtarı dengeli beslenme ve harekettir.

analok ve aslolanaslan bunu beğendi.
  5. aslolanaslan

aslolanaslan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Doğru söylüyorsunuz durumun vehametini bilemedim. Cevaplar için teşekkürler. Tedaviden sonraki değerlerimi tekrar yazacağım. Spor hayatım oldu adeta onca işin gücün arasında kendimi salona attığımda huzur buluyorum. Herkese sağlıklı günler diliyorum.

Sayfayı Paylaş