supplement kombinesi ve doğru zaman ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve bayboo tarafından 16 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. bayboo

bayboo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba kafamın karıştığı birkaç konu var aydınlatırsanız sevinirim...olay şu;
    protein tozu , amino asit , toz arginine , creatine ve glutamin kullanıyorum bugün universal'ın gh max ürününü ve dymatize'ın casein'ini aldım..
    şimdi bu gh max'ın kullanım şekli aç karnına 4 tane antrenman oncesi ve yine ac karnına 2 tane gece yatmadan..casein de gece yatmadan önce icilen bi ürün..caseini içince mideme bişeyler girmiş olcak bu durumda gh max'ı da dolu mideye indirmiş olcam..bu durumda ne yapmalıyım?
    ayrıca spordan 1.5 saat önce de makarna veya pilav yanına protein tozu veya et yiyorum..bunları yedikten 1 saat sonra gh max ı kullansam vücudumun o anki hali gh max'ı kullanmaya elverişli olur mu?gh maxten yarım saat sonra da antrenmanıma başlamayı düşünüyorum...ya da bu sindirme işlemini biraz uzatsam mı 2 saat mi yapsam? hani beslendikten 1.5 saat sonra gh max'ı yutup ondan yarım saat sonra da antrenmana başlasam..yemek yedikten 1.5 saat sonra vucudum elverişli olur mu bu ürünü kullanmaya?totalde 2 saat sonra antrenmanıma başlıycam 1.5 saat de antrenman sürse toplamda 3.5 saat sistemime hiç bişey girmiycek bu bi sorun yaratır mı? benim bu ürünleri nasıl bi zaman aralığıyla kullanmam lazım ?
    ve ayrıca gh max'in günlük kullanım miktarı olan 6 tablette toplam 5 gr arginine bulunuyomuş..ben toz arginine'i 2 ölcek olmak üzre(sabah ve gece yatmadan) günde 10 gr kullanıyodum..bununla beraber 15 gr a cıkacak.sizce toz arginine'i bir ölçeğe düşürmemde fayda olur mu ? düşürdüm diyelim o bir ölçek toz arginine'i sabah mı alıyım yoksa akşam mı ? sanırım sabah almam daha mantıklı olacak çünkü gün içinde ve gece yatmadan gh max'tan 5gr arginine alıp yine 10gr a tamamlamış olcam..fazla arginine kullanımı için saglıksız şeyler duydum o yüzden korkuyorum biraz...
    ayrıca 1.82 cm boy ve 86 kiloyum,bulk dönemindeyim henüz definasyona girmedim..4 - 4.5 aydır bulk dönemindeyim nisan başı definasyona girmeyi düşünüyorum..definasyonda da bu ürünleri kullanmaya devam ediyim mi? yoksa definasyon için güzel bi supplement kombinesi tavsiye eder misiniz?
    şimdiden teşekkürler kazasız belasız antrenmanlar diliyorum herkese...

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bu spora yeni baslamissan kullandigin suplementlerin zaten bir cogu,tuvalete gidicektir,eger bu spora baslayali cook olmussada zaten bunlarin nasil ne zaman kullanicagini biliyor olman gerekir.

3. savasbaris

savasbaris Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Caseine bosuna para vermissin gece yatarken casein proteini cok rahat bir sekilde karsilarsin aslinda. Benim tavsiyem definasyonda creatini birak ve proteini isolate kullan. Glutamine kesinliklr birakma yanina bcaa ekleyebilirsin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bayboo bunu beğendi.
  4. bayboo

bayboo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2 sene olcak neredeyse..bu kışın başından beri supplement kullanıyorum ve nasıl kullanılması gerektiğini elbet biliyorum ama sorduğum soru bu değildi.casein ve gh max'in kullanım sekilleri birbirine uymuyor bunun icin ne yapmam gerekli ve arginine kullanımında günlük 10 gr 'ın üstüne cıkmamda sorun olur mu..asıl merak ettiğim bunlar..
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Şubat 2014 ---
    definasyon için aklımda isolate protein,amino ve glutamine vardı..bunların yanına bcaa yı da ekliycem.

Son düzenleme: 17 Şubat 2014
  5. savasbaris

savasbaris Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Kardesim caseini gece yatmadan yarim saat yada bi saat once al gh maxida yatarken al.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. bayboo

bayboo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tamamdır çok sağol..ben de böyle düşünüyordum..

Sayfayı Paylaş