Supplement kombinasyonunda 3. ne olmalı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve toretto58 tarafından 14 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. toretto58

toretto58 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar MuscleTech Nitro-Tech Hardcore, 4 Lbs ve Twinlab Amino Fuel Liquid, 32 Fl. Oz (948gr) aldım bunlara ek olarak sizce bcaa mı L-Glutamine
    mi multivitamin mi alsam diyorum önerceğiniz marka da varsa çok güzel olur 1.80 boy 72 kilo ve 4. ayımdayım

2. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    glutamine taurin creatin bcaa bunların hepsine içeren kompleks ürünlerden birini kulanabilirsin. Multivitamin - Bkomplex tercihen E vitamini bunları ztn kullanmak gerekli ztn;)

Son düzenleme: 14 Ekim 2009
  3. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Sizin yerinizde olsaydım beslenmemi yeterli görmüyor isem multivitamin alırdım, beslenmem iyi ise bu zamanda 3. bir ürüne gerek duymazdım.

zigbog bunu beğendi.
  4. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    bence hardline kgt bunların yanında iyi gider

5. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    solgar MV2000 alabilirsin multivitamin olarak.

Nitro-tech yerine daha basit bir whey aysaydın daha iyi olurdu. 4. Ay için bunlar yeterde artar bile ;)

6. toretto58

toretto58 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmem işim dolayısıyla pek iyi değil multivtmin alim bari creatin falan kullanmak istemiyorum nitro tech ucuz bulduğumdan dolayı aldım yoksa almazdım zaten :)

7. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    fazla özel değil ise, işiniz nedir?
    4 4'lük bir beslenme zaten bana göre lükstür. Mutlaka ya iş, ya zaman, ya da para nedeniyle 4 4'lük bir beslenme zordur. Ama yinede iyi denebilecek bir beslenmen yoksa bu supplementlerden de alacağın etki sıfır denebilecek kadar azdır.

8. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Supplementlere verilen paralarla 4 4lük olmasa bile yakın bir beslenme yapılabilir. Ama tabi evde pişirip yanımızda taşımaktansa hemen toz u koyup içmek daha kolay geldiği için öyle yapıyoruz değil mi?

Bulk'da Glutamine al . hele ki beslenemiyosan kesinlikle en önemli amino acidlerden olan glutamine yi kullanmanı kesinlikle tavsiye ederim.

Ama en önemli tavsiyem hergün evinde pişir ve saklama kabına alıp yanında taşı yemeğini...

9. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    İyi bir beslenme yok ise bunlar hiç bir işe yaramaz. Hadi 1-2 hafta, nitro-tech ve aminoyla hızlı bir recovery sağlansın. Ama sadece protein veya glutamin ile iş bitmiyor. Siz bi tabak sebze yediğinizde bilmediğiniz. miliyonlarca faydasını görürsünüz. Normal öğünün yerini hiç biri tutamaz. İyi bir beslenmeden kastım nedir? En az günde 3 sağlam öğün yenmelidir. Ara öğünlerde de supplementler alınabilir. Ama günde 1-2 öğün yemek yiyip supplement kullanmak çok ağır sonuçlar dahi doğurabilir. Üniversitede bir arkadaşımız. Aynen böyle yapmıştı günde 1-2 öğün, sonra supplemetlerle beslendi. 3. hafta doğru giderken yüzünün aşırı sivilcelendi, midesi sürekli bozuldu ve inanılmaz kas yıkımlarına uğradı şu anki haline bakan hiç kimse bu kişi vücutgeliştime yapmış demez. Bunun için bu söze sonuna kadar katılıyorum.
    "Ama en önemli tavsiyem hergün evinde pişir ve saklama kabına alıp yanında taşı yemeğini..." Ama diğerlerini katılamıyacağım. Bulk dönemimde en aşağı harcağın kalorinin 500 kalori fazlasının alınması önerilir yani bulk döneminde beslenmen en kötü ihtimalle "iyi" olmaldır. Sonra supplementlere yönelinmelidir.
    İşinizin ne olduğunu bilmiyorum ama ne olursa olsun saklama kabına koyup yemek götüremeyeceğiniz bir iş olamaz. İsterseniz seyyar satıcı olun yinede bir şekilde bunu yapabilirsiniz. Forumdaki başlıkları okursanız kendinizde karar verebilirsiniz. Adı üzerinde bunlar besin destekleridir. Besin yok ise desteklenecek bir yapıda olmaz. Doğal olarak supplemetler de bir işe yaramazlar.thums:

deathlifter bunu beğendi.
  10. toretto58

toretto58 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    mağaza sektöründeyim beslenme bana göre iyi değil sabah kalktığımda güzel bi kahvaltı yapıyorum lor reçel bal vb. sonra 4-5 gibi sağlam bi yemek sonra eve 10:30 gibi gelince sağlam bi daha yiyorum zayıfım zaten o yuzden akşamda yiyorum aslında sağlam yiyorum ama ne kadar iyi bilmiyorum

11. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    mağzacıların çay saati ve yemek saatleri oluyor zaten. Öğlen yemeğini çeşitli güzel bir menü yiyerek tamamlarsın. Çay saatinde de tonbalığı konservesi gibi pratik bir şey yiyebilirsin. Glutamine - Twinlab Amino alacağına protein barı alabilirsin daha yararlı olur senin için. Ama önce beslenme ;) Mağzacı olup bu sporda çok iyi yerlere gelmiş abilerim ve arkadaşlarım var. Onlar yapabiliyorsa sende yaparsın. No pain, no gain diye bir deyiş var. Daha geçende bu lafın aslında sadece fiziki acıdan ibaret değil. Yapılan fedakarlıklardan ve manevi acıdan da bahsettiğini yazmıştım. Yani işim mağzacılık beslenmem yok işin kolayına kaçayım tarzı şeyler bu spora ters ;) Bence istersen yapabilirsinthums:

12. toretto58

toretto58 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    eyv arkadaşım :) yemeğe de asılalım en güzeli :)

zigbog bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş