Supplement kombinasyonum ve düşünceleriniz ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve tolgafb tarafından 11 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. tolgafb

tolgafb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar kendime bi supplement kombinasyonu hazırlamaya karar verdim düşüncelerinizi bekliyorum
    Gaspari Whey protein : Sabah Ant.Sonra ve yatarken
    Gaspari Amino 800:Ant önce 3 tablet ant sonra 3 tablet
    Gaspari BCAA 6000 : Ant önce 3 tablet ant sonra 3 tablet
    Universal GH-MAX : Ant önce 3 tablet yatarken 4 tablet
    Universal glutamine 300 : Ant önce 5 Gr yatarken 5 gr
    Gaspari Kreatin 300 : 4 gün 20 gr sonraki bir ay boyunca spordan sonra 5 gr.

Bu şekilde bi kombinasyon oluşturmayı düşünüyorum ne diyorsunuz çok mu fazla,gereksiz ürünmü var.Ayrıca bu ürünlere kullanırken belli bir ara vermek gereklimi ? karaciğer ve böbrekler için. Ben 3 ay kullan 2-3 hafta ara vermeyi düşünüyorum.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

2. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Gece yatarken whey e gerek yok sabah kalkınca ve antrenman sonrası yap;

Glutamineyi antrenman sonrası ve gece yatarken yap;

Bcaa varken amino ya gerek yok....

Creatine 6 haftada bir ara ver...

3. brhmcr

brhmcr Guest

Yas, boy VG calisma suren, amac, beslenme tarzi aciklamasi olmadan yorum yapmak zor olur.

4. tolgafb

tolgafb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cevaplar için teşekkürler.20 yaşındayım 8 aydır vg yapıyorum 1.75 boyundayım 70 kiloyum amaç kütle kazanmak :) Beslenme sabah kaltığımda 6 yumurta, 100 Gr yulaf. sonra gün içine yararak 500 gr pirinç + 250 gr tavuk ant sonra 150 gr tavuk . 3 ölçek whey.

5. brhmcr

brhmcr Guest

Beslenmen yeterli gözüküyor. Sabah kalktıgında Whey + Karbo ile güne başlayabilirsin. Protein alımında eksiklik hissedersen ara öğüne whey koyabilirsin. Şu an için aminoya gerek var mı? Senin tercihin ve butcen ile alakalı. İdman öncesi Whey+creatin alımı ve idman sonrası Whey+karbo (maltodextrin)+3-5 gm creatin uygun olacaktır. Wheyin glutamine içeriyorsa ben ce glutamine gerek yok. Ben yerinde olsam yatmadan önce casein veya lor peyniri eklerdim.GH-max sana kalmıs bence zevk işi :)

Creatini toplam 5-6 gram idman öncesi ve sonrasına yaymanı tavsiye ederim.

Creatin 6 hafta kullanıp 2 hafta off yapmalısın. Genel anlamda da 3 ayda bir hafta off-suplement geçirmende fayda var (ben bu şekilde yapıyorum)

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Temmuz 2012

Sayfayı Paylaş