Supplement kombinasyonu ricası ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Xenophobic tarafından 4 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Xenophobic

Xenophobic Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhabalar, yaklaşık 4 aydır bu spor ile ilgileniyorum, fakat 3 aydan sonra 2-3 hafta ara vermek gibi bir hatam oldu, hatamın farkına vardım, beslenme düzenimi çalışma disiplinimi tamamen değiştirdim.
    Forumu okudum yeni başlayanlara suppplement kullanmayı pek tavsiye etmiyorlar, fakat sabahları 3-4 yumurta yemekten, ton balığından iğrenmeye başladım artık.

Boyum 175, kilom 56, yağ oranımı arttırmadan kütlemi arttırmak ve hacim kazanmak istiyorum.

Forumu okudum ve araştırdım ama ne kullanmam gerektiği hakkında hala tam bir bilgim yok. Gainer kullanmayı düşünmüyorum günde en az 2-3 tabak pilav yada makarna tüketebiliyorum lütfen yanlış bir bilgim var ise düzeltin gainer al derseniz onu da kullanırım sorun değil.

Antrenörüm Whey + BCAA + Glutamine önerdi siz neler önerirsiniz.
    Aylık bütçem yaklaşık 250-300 TL
    Son olarak ON gold whey almayı düşünüyorum, 1 ölçeğinde zaten 5.5 gram BCAA var, sizce bu yeterli mi ayrıca BCAA almalı mıyım önerilerinizin için şimdiden çok teşekkür ederim.

2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Baştan şunu söylemekte fayda var. Bu ürünler takviyedir ve hiç bir zaman öğünleriniz yerine geçmez.
    Eğer beslenmenizi tam oturtamadıysanız bunları kullanmanız size bir fayda sağlamayacaktır.
    Bu sporun en önemli noktası beslenmedir. Önce beslenmenize çeki düzen verin.

Beslenmenizi düzelttiğinizi farz edelim:
    Yeni başlayan birine glutamine çok gereksiz. Bence hiç düşünme şimdiden glutamine.
    Whey iyi bir tercih. Hydrobuilder gibi biraz daha kompleks ürünlere yönel. Şimdilik sadece bununla başla. Daha sonra bcaa ve creatine eklersin

Xenophobic bunu beğendi.
  3. Xenophobic

Xenophobic Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.
    Beslenmeme çok dikkat etmeye başladım, Kahvaltılarımda 3 yumurta yiyiyorum (2sinin sadece beyazı), yağsız beyaz peynir ve süt alıyorum, bunun dışında gün içinde 2 kutu ton balığı tüketiyorum, tam buğday ekmeği yemeye özen gösteriyorum, antrenmandan 2 saat öncesinde karbonhidratlı besinler yiyiyorum, çıkınca 1 tabak pilava ton balığını döküp o şekilde besleniyorum.
    Kısa da olsa bir ara verdikten sonra beslenmeme çok dikkat etmeye başladım.
    Verdiğiniz tavsiye için çok teşekkür ederim, ON Hydro whey önerir misiniz, 30 gram protein, 8.8 Gram BCAA içeren bir ürün, yada tavsiye ettiğiniz Whey'in markasını tam yazarsanız ben onlara yönelebilirim.
    Tekrar teşekkür ederim bilgileriniz için çok yardımcı oldunuz

4. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
  5. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
  6. Xenophobic

Xenophobic Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız için çok teşekkür ederim fakat ürünü ne kadar arasamda, Türkiyede bulamadım stoklarda yok daha doğrusu, eşdeğer nitelikte bir ürün var mı başka önerdiğiniz

---------- Post added at 23:34 ---------- Previous post was at 23:31 ----------

Teşekkür ederim cevabınız için fakat, maaşımın tamamını yatıyorum spora ona rağmen 300 lira çıkıyor.
    Hadi 1 ay buldum diyelim diğer ay bulamam bunlara bende göz attım fakat bütçe olarak beni aştı :(

7. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Aslında kaliteli bir gainerda alabilirsin. Protein oranı yüksek olacak şekilde.

True Mass
    Muscle Juice
    gibi

Sayfayı Paylaş