Supplement kombinasyonu hakkında

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve MUGB tarafından 20 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MUGB

MUGB Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Var olan konulardaki görüş ve yorumları okudum ancak 2006'dan süregelen görüşlerin olması zaman zaman kafa karıştırıcı olabiliyor.

Hali hazırda,

Optimum Gold Whey
    Optimum BCAA
    Optimum Glutamine
    Optimum Creatine
    Optimum Casein ürünlerini kullanıyorum.

İdmandan önce birer ölçek whey, bcaa, glutamine ve creatine alıyorum. İdman sonrası birer ölçek whey, bcaa, glutamine ve yarım ölçek casein alıyorum.

İdmandan iki saat sonra bir ölçek whey ve yatmadan önce bir ölçek casein alıyorum.

Bu kombinasyonun yanında bir de amino 2700 eklemeyi düşünüyorum. İdman öncesi ve sonrası 3er adet.

Çok yoğun bir grup kullanıyorum, amino 2700 girmesiyle beraber daha da yoğun bir grup olacak. Böyle yoğun uygulamayı ne kadar süreyle devam ettirmek gerekir? Yada sizce eklenmesi çıkarılması gereken hangi ürünler var?

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Glutamine'i caseinle beraber de kullanabilirsin.
    Antrenman öncesi whey alıyorum demişsin bunu tam olarak kaç dakika önce alıyorsun ?

MUGB bunu beğendi.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Ve ne amacla aliyorsun?

4. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bence antrenman öncesi whey ve antrenman sonrası yarım ölçek caseine gerek yok. Antrenmandan 1 saat sonra whey ona da gerek yok. Bence abartmışsınız günde 3 ölçek whey 1buçuk ölçek casein alıyosunuz. Günce 72 gram whey 36 gram casein ediyo. Yemek yemiyomusunuz hiç? Caseini gece yatmadan wheyide sabah kalkınca ve isteğe bağlı antrenmandan hemen sonra alın.

muratcan.biceps, MUGB ve (silinen üye bunu beğendi.
  5. MUGB

MUGB Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Whey'i salondaki hocanın demesine göre idmandan önce -30-35 dakika önce- ve hemen sonra alıyorum. İdmandan hemen sonra whey + casein yapıyorum ki emilim süresi uzasın.

İdmandan 30 dakika sonra yemek yiyorum ve 1 - 1.5 saat sonra vücudun tekrar büyümek için elverişli konuma geldiğini düşünerek bir ölçek whey alıyorum.

Ve farklı görüş ve yeni bilgilerle daha iyi bir kombinasyon çıkarmaya uğraşıyorum. Salondaki hocaya kalsa idmandan önce ve sonra birer ölçek whey ile her şey tamam.

Bunların yanına bir de amino2700 koymayı planlıyorum.

İdmandan önce whey yerine alınmasını tavsiye ettiğiniz bir ürün var mı? Ürünler konusunda kafam biraz karışık durumda.

6. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Antrenmandan önce performans arttırıcı kullanabilirsiniz. Spor geçmişiniz varsa tabiki www.bodyforumtr.com/vbforum/performans-artt-r-c-lar-f136.html

Ayrıca creatini hem önce hem sonra alabilirsiniz. (Bu kadar supplement kullanımını tavsiye etmiyorum, sorduğunuz için cevaplıyorum)

Benim orda söylemeye çalıştığım şey günlük protein ihtiyacınızı aşmamanız gerektiğidir. Kaç kilo olduğunuzu bilmiyorum ama bu kadar whey ve casein fazla. Kg*2gram protein miktarını aşmayın. Beslenmeniz düzgün değilse bunları almanızın bi anlamı yok. Sabah kalkış whey ant sonrası hemen whey gece yatış casein yeterli olucaktır.

7. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Elinizdekiler suan icin yeterli gorunuyor. Onlari bitirdikten sonra baska bir kombinasyon yapip ilk kombinasyondaki bazi urunleri pre-post workout larla degistirebilirsiniz.

Ben de pre work out urunu alcagim bazi kisilerin tavsiyelerini aldimm biraz da arastirdim ve white flood da karar kildim. superpump max ve 250 alternatiflerimdi.

8. MUGB

MUGB Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    @kratos1, görüşlerin için teşekkürler. Yazmamakla eksik bilgi vermişim, 66 kiloyum %13 yağ 170 cm boy. Diyetisyen kontrolünde kilo almaya devam ediyorum, son 21 gün içinde yağ oranını arttırmadan 2.400 gram aldım.

Söylediklerine ben de katılıyorum ama eksik kalır endişesi sürekli bir yerden kapamaya çalışıyorum.

@Predatel

Farklı bir kombinasyona 1-1.5 ay geçmek doğru olur sanırım. Bu kadar yoğun kullanım ile vücudumu da yormak istemiyorum açıkçası.

pre & post ürünleri hakkında ciddi bir tavsiyeye ihtiyacım var. Türkiye'de olmasa da MusclePharm Amino1 için araştırma yapıyorum. Bu ürün BB.Com'da hem pre hem de post work out da sıralamaya girmiş. Hangisini değerlendirmek gerekli?

Siz hangi pre & post workoutları kullanıyorsunuz?

9. brhmcr

brhmcr Guest

Tebrik ederim. Farkli bir baslikta beslenme programi paylasabilirseniz sevinirim.

Ben No xpolde pre workout idman sonrasi ise Olimp carbonox + creatine mono + beef amino + D3 400iu + 500mg C vitamini + 1000mg EPA/DHA kulalanrak kendi urunumu yapiyorum :)

10. MUGB

MUGB Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    İdman sonrası özel ürün benim için çok komplike gözüktü :)

Müsait olduğum bir zamanda aktif kullandığım diyet listesini paylaşıyor olacağım.

11. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Evet vucud dinlenmeli. Yukarida da belirttigim gibi pre workout olarak oteki hafta buyuk ihtimalle white flood u alacagim. Post icin daha karar vermedim (belki de almam). Halo(pek sicak bakmiyorum), bide tavsiye uzerine green magnitute olabilr.

Yapacagim kombine su sekilde sekillenecek. whey, amino asit(elimde var belki kullanmam),multivitamin,balik yagi, white flood, zma, bcaa(post workout)/yada her ikisi birden. Bazi degisikliklere gidebilirim. Maasi bekliyorum acikcasi :D

arastirmalarim ve tavsiyeler uzerine: pre- superpump250 veya max,white flood, vapor
    post-halo,green magnitude

mp amino1 hakkinda pek bilgim yok. Tabiki kullananlarin gorusleri ve degerlendirmeleri onemli. Dikkate alinmali.

12. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Mp amino1 türkiyede olmayan bir ürün. Bende araştırmıştım içeriği güzel gözüküyor fakat pre değil post workout ürünü kendisi. http://www.bodybuilding.com/store/musclepharm/amino1.html Bunu kullanıp pump etkisi yaşayamazsın bcaa ürünü bu antrenman öncesi, sırasında ve sonrasında kullanılabilir. Sonrası daha önemli ama bcaa olduğu için. Ayrıca yukarıda dikkat edersen her ürün için ne ürünü olduğu yazıyo :)

Benim elime yeni geçen pre workout ürünleri craze ve hyper fx ilk defa denicem ikisinide. Super pump max ve 250 denedim 2sindende verim alamadım tavsiye etmiyorum artık geçti onların devri zaten. Yarım yamalak denediğim ürünler 1.m.r ve jack3d hafif karıncalanma yapıyo denenebilir ama jack3d nin içeriği değişti yenisi nasıl araştırmak lazım. İlk stackinse bence yeterli bu ürünler ileride ekleyebilirsin.

Son düzenleme: 22 Kasım 2012
  13. MUGB

MUGB Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş