Supplement Kombinasyonu Fikir Beyanı ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Kauss tarafından 22 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba Arkadaşlar

Mayıs ayının ortası gibi günde çift idman yapmayı düşünüyorum ve programımı biraz daha ağırlaştırmayı. Geçen sene haziran ayında 1 ay böyle bir çalışmam olmuştu ve vücudum hem şaşırmış hemde iyi bir gelişim kaydetmiştim kısa sürede. Bu sene de aynı şekilde bir çalışma yapmayı düşünüyorum 1 ay.

Tabi ki bu çift antreman da kullanacağım supplementlerin listesini de şimdiden yapmaya başladım. Sabah ilk idman da büyük kas gruplarını çalıştıracağım akşamüstü de küçük kas gruplarını. Tabi ki set sayılarında ve hareket sayısında biraz artış yapacağım.

Aklımda ki supplementler;

Whey olarak: Muscletech Nitro-Tech ( vazgeçilmezim olduğu için )
    Casein olarak: Optimum Casein ( Muscletech six starın caseinini düşündüm ama protein oranlarına bakınca optimum önde ondan ilk tercihim optimum olacak )
    Complex Protein olarak: BSN Syntha-6 ile Gaspari Myofusion arasında git geldeyim. İkisini de daha önce kullandım ama bsn 1 adım önde gibi şuan için.
    NO: Musclepharm assault
    Post Workout: Gaspari Size On
    Amino: Weider Amino Liq. Mega Forte
    Glutamine: MHP Glutamine-SR
    Multivitamin: Animal Pak
    Ve Vitargo

Bunlara ek olarak geçen seneden bildiğim için recoveryi hızlandırmam gerekecek. Beslenmem zaten buna göre olacak. Fakat eğer gerektiğine inanırsam Musclepharm bullet proof ve re-con da ekleyebilirim.

Kullanım olarak düşündüğüm şekil ise şu şekilde;

Uyanır uyanmaz 1 ölçek Nitro-tech Protein tozu
    İlk öğünden 30-45 dk önce MHP glutamine-sr ve Animal Pak

Antremandan 30 dakika önce Muclepharm Assault
    Antreman sırasında: Gaspari Size On

Antreman sonrası vitargo ve nitro techli shake düşünüyorum

Antreman sonrası yemeğin 1 saat filan ardından complex protein bsn syntha 6 veya myofusion

2. Antremandan 15 dk önce yarım Weider Amino Liq. Mega Forte
    Antreman sonrasında Nitro-tech ve vitargo
    Mhp glutamine-sr

Gece yatarken
    Optimum casein protein ile weider amino liq. mega fortenin kalan yarısı.

Açıkcası düşüncem bu şekilde. Normalde Bcaa' de eklerdim fakat Weider liq. aminosu yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
    Kullanım olarak yanlış yada şu ürün yerine şunu koyabilirsin diyebilirsiniz arkadaşlar. Önerilerinize açığım. Şuan düşdüğüm ürünler bu şekilde tabi ki değiştirme ihtimalim de var.

Bir diğer değinmek istediğim konu da lütfen vücutunu yorarsın, spor geçmişin ne tarzında mesajlar atmayın. Yukarı da saydığım ürünlerde bir weider fazla mı diye düşüncem var açıkcası. Gerisini beraber kullanmaktan çekinmiyorum.

Beslenme programımı daha hazırlamadım fakat ilk antreman sonunda kırmızı et, 2. antreman sonunda tavuk akşamda balık olarak 3 ana öğün olarak düşünüyorum. Ara öğünlerde de ise bitkisel proteinleri koymayı düşünüyorum.

2. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    bence cok iyi günlük acarsan daha iyi takip edecegim ;)

Kauss bunu beğendi.
  3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkür ederim. Günlük açmayı düşünüyorum. Şuan güzel bir program arıyorum geçen sene uyguladığım programı tam hatırlamıyorum :) Ve günlük açmayı açıkcası düşünüyorum

4. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    kauss hazır acmısken sana da danısıyım antrenman öncesi superpump alsak ant esnasında bsn amino x alsak nasıl olur? ant sonrasıda protein

5. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    BSN Amino-X bcaa ağırlıklı bir supplement olduğunu biliyorum ve kana çabuk karışıyor. Açıkcası antreman öncesi yada sonrası kullanırdım ben. Antreman sonrası kullanan kişiler sanki hiç antreman yapmamışım gibi hissediyorum demişler. Fakat ne kadar ağır antreman yapıyorlar yada beslenme, dinlenme süreleri nasıl bunu bilmiyoruz.

Eğer istersen antreman sırasında da kullanabilirsin. MF'nin bir sayısında toz aminoların kas dayanıklığını ve yıkımı engellediği yazıyordu.

onbir bunu beğendi.
  6. Ahmt9

Ahmt9 Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    Kombinasyonun cok guzel olacaga benzıyor fakat oldukcada masraflı :) duzenlı beslenme dınlenme ile sana etrafındakıler steroidmi kullandın dıyebılır :D

Amino olarak Weider amino Nox dusun derim.

Kauss bunu beğendi.
  7. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Yorum için teşekkürler. Açıkcası Weider amino mega forte seçme sebebim kana hızlı karışması. Şuan Amino Nox'u kullanıyorum Muscletech aminof fx ile birlikte. Ve bana pekte aman Allah'ım bir ürün gelmedi gibi geliyor. Gerçi daha kutusu bitmedi ve bir kutu da ne kadar etki gösterir orası da ayrı bir konu. Mega forte kullandığım zaman daha fazla etkisini gördüm gibime geliyor.

Bu aralar kombinasyona özellikle ilk antreman için bcaa eklesem mi gibi bir düşüncem var. Ama sizeon ile assault yeterli olur mu içerik bakımından diye düşünüyorum. İkinci antremanda zaten weider mega fortenin içinde ki bcaa nın yeterli olacağını düşünüyorum. Eğer bcaa eklemeyi düşünürsem tercihim Gaspari Bcaa6000 olacak. Çok memnun kaldığım ve kullandığım bir ürün.

Steroid olayına gelince valla etrafımda kiler artık alıştı diyebilirim. İlk başlarda protein tozunu bile beni şişirdiğini düşünüyorlardı. Şişirmek nasıl bir şeyse artık :D Beslenme düzenini kaba taslak çıkardım. Dergi ve kitaplardan neyi yiyeceğimi ve alternatif bir liste oluşturuyorum şuan. Hep aynı öğünleri yememek için.

Ama hala programımı bir türlü bulamadım o can sıkıcı bir nokta :( Aslında beslenme ve supplementlerin üstünde bu kadar düştükten sonra ki dinlenme de bunun içinde olacak kafamda acaba hareket sayısı fazla ve set sayısı fazla bir antreman mı yapsam diyorum. Deneme yanılma için overtraining olursun denilen programlardan birini yani.

8. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Bende amino x kullanan birisi olarak bir yorumda bulunayım. Ben antrenman ortasında kullanıyorum mesela, bacak ve sırt çalışmasında bacak antrenmanını bitirip, sırt antrenmanına geçmeden 5 dk. dinlenme süresi içerisinde 1 ölçek kullanıyorum ve gerçekten bu şekilde antrenmanın kalanı daha verimli geçiyor.

onbir bunu beğendi.
  9. Ahmt9

Ahmt9 Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    ben senın yerınde olsam Cok ağır antrenmanlar yaparım beslenme , dinlenme , supplementasyon sağlamsa o vücut her antrenmandan cıkar . Ayrıca bu kadar Hacim supplementi var Ağır basmadan olmaaaaz . :)

Buyuk kas gruplarına Piramit Örn : Bench 8 tekrar 40 kg , 6 tekrar 42,5 kg

Ufak kas gruplarına ise 4*8 veya 5*6 derim

fakat kombine hareketler çok çok önemlidir ayrıca , Deadlift Squat gibi hareketler Buyume hormonunu çıldırtır :) örnek programları birleştirerek kendine bir program yap ben oyle yapıyorum ve artık nerde neyın etki verdigini gorebiliyorum

Ayrıca mesela bir kası sadece ağırlık idmanı buyutucek diye bir şey yok Örn : benim on kolum az calıssamda gelişmez çok çalışsamda fakat sağlam bir Cross fit çalışmasında kendini kaybeder .

10. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    666 antreman sistemini buldum. Onu uygulamayı düşünüyorum. Zaten ağır çalışmayı seven biriyimdir :) Tabi ki antreman çeşitliliği de önemli ama taslağı belirliyorum şuan.

Bu arada an itibari ile Weider Liq. Mega forte 2 kutu sipariş ettim, 1 tane 2 kg luk vitargo siparişi yaptım ( yeteceğini pek sanmıyorum ama bitime yaklaşırsa 1 kutu daha sipariş ederim ) - Mp Assaultu bugün mağazadan aldım. Arabayla gitmediğim için diğer supplementleri alamadım. Yarın üşenmezsem sizeonu almaya gideceğim. Malesef glutamine-sr nin 1 kg luluğu yoktu. Netten sipariş vereceğim sanırım. Hafta sonu gibi de protein tozlarını almaya gideceğim.

Şimdilik 2 adet nitro-tech 1 adet casein 1 adet bsn düşünüyorum. Yetmezse tekrar alacağım ama yeter gibime geliyor

11. Ahmt9

Ahmt9 Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    zaten salona girdimmi insanlıktan cıkmayı seviyorum duvarda buyuk bi poster var Push to limit ama ağrım boldur yani sonlarda dolaştıgım için :) işallah verim alırsın bide No neden assault seçtin soylersen bende no arıyorumda Animal pump dusundum ama kararsızım noxlpode 2.0 da olabilir ?

12. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

maşallah dükkan gibi:)

5x5 ant sistemi denenebilir

ama şunu deneyecegim bu hafta
    4 set
    6 4 3 1 tekrar
    max güç falan diyorlar bakalm sana da tavsiye ederim...:)

13. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Özelden cevap verdim ama buraya da yazim başka arkadaşlarda görsün :) Daha önceden pump kullandım etkisini gördüm ama farklı şeyler denemek istedim. Rage ile assault arasında kaldım. Assault'ın yorumları sayesinde kararımı verdim. No xplode önceden kullandım belli bir süre sonra doz arttırmama rağmen işe yaramadı ondan onu bile düşünmedim.

@Onbir

5x5 de olabilir. Yalnız diğer yazdığın idman bana pek kütle kazanımı için gelmedi güç artışı olarak olabilir ama 1 tekrarın filan pek işe yarayacağını şahsen sanmıyorum.

Ahmt9 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş