Supplement kürüm ve kullanımları hakkında öneri

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve pashacan tarafından 11 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    merhabalar bi süredir kafamda creatine ile kendimce güzel bi supplement kürü toparlamak vardı.
    bugüne kadar hiç creatine kullanmadım ilk defa kullanıcam.

öncelikle toparladığım supplementleri markaları ile aşağıda sıralamak isterim.

Hardline Creapure ( kutu) : saf creatin ve alman sertifikalı kutu olanların üzerinde ibare olarak yer alıyor.kullanıcı yorumlarındada olumsuz bişeye rastlamadım açıkçası ve fiyatıda muadillerine göre oldukca uygun geldi.

Hardline Glutamine (poşet - toz ): glutamine içinde kullanıcı yorumları gayet makul geldi ve bu markayı toz olarak tercih ettim.

Nanobolix BCAA (kapsül) : bu tamamen taklaya gelerek aldığım bir ürün oldu.şöyle ki; ilk etapta kapsül hardline bcaa düsünüyodum ama yorumları beğenmedim etkisiz diyen çok vardı.sonrasında biraz daha verip twinlab bcaa fuel kapsül olarak sipariş geçtim ama aldığım websitesindeki yetkili siparişimi gectikten sonra beni telefonla arayıp cok nazik bi şekilde bu ürüne su an stoklarından ulasamadığını belirtince 2. alternatifim olan optimum toz bcaa istedim fakat maalesef o da aynı sekilde stoklarında yer almıyordu.nanobolix almak aslında hic istemezdim bildiğim kadarıyla Türk firması ama bi kac ay önce protein tozları ile alakalı birkaç kişiden hammadde alımı konusunda cok titiz davrandıkları vs gibi bisiler duymustum ve hem el mahkum olarak hemde bi sans vermek denemek istedim almış bulundum..bakıcaz ve görücez..sitede arattık sanıyorum ilk kullanan ben olucam..

Optimum Gold Whey: benim açımdan iyi bi tercih oldu açıkçası diye düsünüyorum.

universal amino 1900: bu elimde vardı duruyo acıkcası kullanıp kullanmamakta kararsızım bcaa ile çok fazla kapsül alıp karaciğere yüklenmek istemiyorum.gerekli olur mu tavsiyenizi isterim açıkçası.

kullanım şekillerine gelirsek benim kısmen tasarladıklarım,

creatine için ilk 1 hafta yükleme yapmayı istiyorum hergün 4 defa 5 er gr seklinde okudum ve biliyorum yüklemenin artık gereksiz sayıldığını ama ynede uygulamak istiyorum.
    antreman günlerinde antremandan yarım saat kadar önce ve antreman biter bitmez şeklinde düsünüyorum diğer günler sabah öğlen aksam gece seklinde.yükleme bittikten sonra antreman öncesi ve sonrası sekklinde devam edicem.

glutamine için ise recovery etkisinden dolayı antremandan hemen sonra ve gece yatmadan düsünüyorum.sanıyorum bunu protein tozuyla birlikte shaker ın içine atıp almakta bi sakınca yok ve o sekilde düsünüyorum.

bcaa biraz soru isareti açıkçası 2 adet sadece hemen antreman sonrasında yeterli olur gibi geliyo ama bilemiyorum açıkçası

protein tozunu ise normal şartlarda antremandan 45 dk - 1 saat kadar önce alırım ve hemen antreman sonrasında alırım..

şimdi elemanlar çoğalınca hadi antremandan önce alacaklarımı 5-10 dk aralarla alabilirimde antreman sonrası olacak olanlar hepsi birbirine girecek diye dsüünüyorıum

esasında tüm bunları göze alınca nasıl bi kullanım önerirsiniz?

şimdiden tesekkürler..

2. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer imkanın varsa twinlab likit amino al işe yarıyor hakkaten.Ama yoksa elindeki amino da iyi.

Sabah ilk iş whey

idman öncesi amino+creatine

idmandan hemen sonra amino+creatine+glutamine+bcaa (ztn hepsi ufak gramajlı kullanım olduğundan meyve suyuyla karıştırıp içersin)

idmandan 45 dkk sonra whey

yatmadan önce glutamine

Bu şekildeki kullanım baya makul ve yararlı olur diye düşünüyorum

pashacan bunu beğendi.
  3. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    öncelikle yorumun ve yardımın için teşekkür ederim..
    amino ve bcaa amino tablet olarak yazdığım gibi dolayısıyla sanıyorum ilk bunları almak kana karışma hızını gözönüne alırsam daha sağlıklı olur heralde diğerlerinide 2. parti olarak dediğin gibi meyve suyuna karıstırıp alabilirim dediğin gibi toz olduklarından dolayı..

4. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    bence antremandan sonra yapılacak en iyi şey bi ölçek whey protein dir.çünki vucudun proteine en çok ihtiyaş duyduğu zaman antreman sonrasıdır

5. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    bu duruma katılıyorum ki zaten antreman sonrası whey alıcam
    ancak diğer grubu ne sekilde almam gerektiği konusunda kararsızın glutamine i whey in icine katarak almak istiyorum

glutamine ve bcaa için gereksiz diyen bicok kisi olmasına rağmen ben faydalarına inanıyorum ve denemek istiyorum açıkçası

6. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    whey proteini antremandan 45 dakika sonra al diyen arkadaşlar vardı ondan söyledim kesinlikle yanlış glutamine gereksiz diyenlere şaşırıyorum bende glutamin i ben antremandan sonra wheyin içine katıyorum

7. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Sen creatine içine idman sonrası gereksiz diyen arkadaştın galiba :)

Amino wheyden önce alınır.Sitede birçok denenmiş kombinasyonlar var bakabilirsiniz.

8. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    supplementlerin kullanımları ve birçoğunun etkileri herzaman tartışma konusu olmaya mahkum durumlar arkadaşlar.
    üzerlerindeki kullanımlara bakacak olursak zaten hepten inandıklarımız sarsılıyo

ikinizinde tavsiyeleriniz için ayrı ayrı tesekkür ederim

9. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    pek yorum gelmedi :\

Sayfayı Paylaş