Supplement Kür'üm Programım ve Beslenme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve doshu tarafından 27 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. doshu

doshu Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle selamlar herkeze...
    Kendi programım supplement kür'üm ve beslenme programımı açıklamak istedim...açıklamamdaki gaye diğer arkadaşlarımızada yardımcı olmasıdır...cunku coğu yeni başlayan arkadaşlarım hemen atletik olmak için steroid ve benzeri şeye kolaylık sağlıyorlar ben de bunu ölede oluyosa normal supplementlede neler olucağını göstermek istedim umarım yarımcı olurum bu arada yanlışım varsa eğer sayın hocalarım ve benden daha üst olan arkadaslarım yorum yaparsa sevinirim..

Kullandığım supplementler;

Optimum Nutrition %100 Whey Protein Gold Standart Double Rich,Optimum Nutrition Amino 2222,OPTIMUM NUTRITION GLUTAMINE POWDER,Optimum Nutrition Creatıne Powder,Hard Line Arginine,Hard Line AOL,Optimum Nutrition Tribulus...

Kullanım şeklim;

Günde,günlük protein ihtiyacının yarısı veya daha azı kadar Whey Protein,Antreman öncesi ve Antreman sonrası Amino asit,10 gr Creatine( 5 gr antremandan önce ve 5 gr yatmadan önce),10 gr Glutamin( 5 gr antreman sonrası,5 gr yatmadan önce),10 gr Arginin( 5 gr antremandan önce,5 gr yatmadan önce),10 gr Ornitin( 5 gr antremandan önce,5 gr yatmadan önce),Sabah ve antremandan öncede Tribulus.

Beslenme programım;

07.30 tuzsuz lor peyniri 8 yumurta(2 sarısı)2 dilim yulaflı ekmek
    10.00 haslanmıs 200 gr tavuk 1 dilim yulaflı ekmek
    13.00 2 konserve tonbalıklı salata,1 tabak pilav
    14.30 antreman
    16.30 200 gr haslanmıs tavuk,makarna 1 dilim yulaflı ekmek
    17.30 meyve salatası yada lor peyniri (100 gr)
    19.30 yada 20.00 kırmızı et 200 gr,2 dilim yulaflı ekmek pilav yada makarna...
    22.00 150gr lor peyniri yada 5 yumurta(1sarı)
    23.00 yatış...

Antreman programım;

haftada 4 gün

1.gün

GÖĞÜS

bench press 12.10.8.6
    incline bench pres 12.10.8.6
    incline dumbbell flys 12.10.8
    cable crossover 12.10.8
    dumbbell pullover 12.10.8
    dips (çıkarabildiğim kadar)

SIRT

wide grip front lat pulldown 12.10.8.6
    wide grip rear lat pulldown 12.10.8.6
    cable row 12.10.8.6
    t-bar row 12.10.8
    one arm dumbbell rowing 12.10.8

ÖN KOL(BICEPS)

barbell curl 8.8.8 (3 set 8 tekrar kilo arttırarak)
    preacher curl 8.8.8 (3 set 8 tekrar kilo arttırarak)
    hummer curl 8.8.8 (3 set 8 tekrar kilo arttırarak)
    two arm cable curls 8.8.8 (3 set 8 tekrar kilo arttırarak)
    close grip palms down barbell curls 8.8.8 (3 set 8 tekrar kilo arttırarak)
    concentration curls 8.8.8 (3 set 8 tekrar kilo arttırarak)

2.gün

OMUZ

military press 12.10.8.6
    arnold press 12.10.8.6
    lateral raises 12.10.8.6
    front dumbbell raises 12.10.8
    bent over dumbbell latarel raises 12.10.8

TRICEPS

lying triceps extensions 12.10.8.6
    straight bar pushdowns 12.10.8.6
    triceps pushdowns with rope attachment 12.10.8.6
    kneeling overhead cable triceps extensions 12.10.8
    low cable tricep extensions 12.10.8

BACAK

barbell squat 12.10.8.6
    lying leg curl 12.10.8.6
    leg extension 12.10.8.6
    leg press 12.10.8.6

çarşamba dinlenme perşembe,cuma antreman c.tesi,pazar dinlenme..

bunlarda resimlerim ... https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yas-25-1-5-y-t32678.html?p=343429

Son düzenleme: 27 Kasım 2010
  2. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Antreman programın gerçekten ilginç resim koymasan bu antremanla gelişme zor olur derdi herhalde çoğu kişi şahsen ben öyle derdim hele biceps-tricepsde 5-6 hareket falan yapman bide çalışma rutinin değişik ve sonucu mükemmel olmuş resimlerden gördüğümüz kadarıyla

doshu bunu beğendi.
  3. doshu

doshu Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    evet 5-6 hareket ama dıkkat edersen değişik bolgeleri çalışıorum devamlı pazuya yonelık değil pramit sistem yapıyorum yaptığım kurde kas kutlesı kasanmak ıcın beslenmemde kullandığım supplemetlere gore cok ıyı fazla bıle....azimle yapıldığında bıde sporda kımseyle muhattap olmayınca ınan bana oluyo

4. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    tabiiki kendine en iyi gelen yonyemi fark ettiysen sen osundur. salonda hocamla muhabbet ederken derdiki ben adaleyi hissedene kadar 15-20 dk geciyor kaldıki sonrada basması var derdi. yani gec ısınan bi vucut yapısı. bense tam tersi ne kadar kısa calısırsam okdar işe yarıyor diyebilirim. kas acısından avantaj ama dayanıklılık acısından dezavantaj. yani cabuk ısınan cabuk yorulan bir adale sistemi bendekide. bunu anlamak amacına ulasmanın yarısı bence. mesela kol acısından gayet iyi fotoların var. 5-6 hareket kol yapıyorsun cok calısıyorsun deseler aldırırmısın. sonuc ortada zaten. banada cogu kez ne oldu ? ne ara bitti idman? gibi sorular sıkca geliyor :D once vucudu tanımak sonrada durust calısmak bu işin en onemli prensipleri bence. iyi çalısmalar saygılarımla ...

doshu bunu beğendi.
  5. vampi5

vampi5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    süper bir vücudun var bench_O antreman şeklinde güzel tebrikler

doshu bunu beğendi.
  6. Gladiator_5260

Gladiator_5260 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    hocam bence programin super bir şey sormak istiyordum ne kadar sürüyor bir antremanın yani forumda hocaların yazdığına göre 45 dakikadan çok sürmemeli ama ben çok hareket yapıyorum ve ağır çalıştığım için 1s 15 dakika ve bir az daha fazla sürdüyü de oluyor

doshu bunu beğendi.
  7. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Günlük 17 hareket yapıyorsun ve üstelik haftada 4 gün çok ağır bir programın var.
    Bu programın herkeste aynı etkiyi vereceğine inanmıyorum.Hatta çoğu kişi gelişemez bence bu programla.
    Beslenmenin mükemmel+çok iyi supplement desteği gerekir bu programla gelişmek için,senin beslenme programın da kusursuz gibi duruyor zaten.

Bence beslenmesi çok iyi olmayanlar ve yeterli supplement kullanmayanlar böyle ağır bir programa hiç bulaşmamalı.

doshu bunu beğendi.
  8. doshu

doshu Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    benimde hemen hemen 1 saat falan suruyor...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:58 ----------

bu program tabiki ilk baslayanlar için çok ağır ghelebilir fakat kutle için bence mukemmel tabı bu benım gorusum bana en ıyı gelen program bu suana dek bu herkezde farklı olabılır

Sayfayı Paylaş