Supplement Kürü.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Miracle tarafından 23 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    1.5 2 seneye yakın body yapıyorum çok ara verdiğimden (öss + ders yoğunluğu vs.) vücudum istediğim kadar gelişmedi.. Şu an sporuma aralıksız devam etmeye karar verdim ve kas olarak kilo almak istiyorum..

1.84 boy - 84.1kg (%11.2 yağ oranı) 19 yaş. Istanbulda oturuorum fakat ınternetten alışveriş yapamadıgım için (ekstreler aile tarafından kontrol edılıyo :S ) Weider almayı planlıorum. Fenerbahçe tarafında var dıe bılıyorum..
    1.Optımum whey ( 1-2 kg kalmış gecen seneden)
    2.Weider L-glutamine
    3.Weider Creatine
    4.Weider Amino (3050 veya 2200 ? )

Gerçekten büyümem için bunlara takviye olarak ne kullanmam lazım ? GH falan dedıler hangı marka ıyıdır ?

Ve ayrıyetten ıstanbulda bıldıgınız supplement satan yerler warsa soylermısınız ? Teşekkurler :)

2. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    amino 3050 ile 2200 arasında baya fark var 3050 alsan daha iyi gh ı kürün yanında anabolic etkiyi arttırıcı bişeyler alman için tavsiye etmişler haklılar da zaten universalınkini kullanabilirsin kolay temin edersin

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Büyümek için sadece disiplinli idmanlara, beslenmeye ve dinlenmeye ihtiyacın var, bunlara değil..

Bugüne kadar düzenli spor yapamadığından gelişemediğini belirtmişsin.
    Önce bir düzen ve disiplin oturt, ondan sonra gelişmeni gözlemle..
    Daha bunları yapmadan ilk dakikadan ek besine yönelmen son derece yanlış ve uzun vadede seni spordan uzaklaştıracak hareketlerdir.

4. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Tabı tam bılgı vermedıgım ıcın boyle olmus kusura bakmayın. Oss zaten bıttı ve 2 aydır falan haftada 3 gıdıorum ve fazla bir ölçü alamadım.

Hocalarıma sorduğumda altyapın var 2 aylık bu takvıyelerle ıyıce buyursun yanıtını aldım.

Ve sevindirici bi haber =) BSN markasını spor salonum getırmeye başlamış. Nitrix falan bunlara ilave etmelımıyım veya cıkartacagım bırseyler var mı ?

Ne tavsıye edersınız BSN ve optımum urunlerınden? (aminosu, glutaminesi, creatini ,nox olarak ?)

5. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Supplementlerin esas amacı, vücudun aç kaldığı fakat beslenmeye vakit ayıramıyacağımız zamanlarda ya da almamız gereken bazı yeterli düzeyde alamadığımızda imdadımıza yetişmektir genel manada.Şunu da bilmelisiniz ki supplementler Food and Drug Administration tarafından zaralılar listesinde olmasa da yararlılar listesine alınmamıştır.Kısacası supplementlerin kısa vadede bilinen önemli bir zararı olmasa da 20-30 yıl içerisinde nasıl bir etkisi olacağı bilinmemktedir.Bu durumda bizler bir nevi kobay sayılıyoruz diyebiliriz.Supplement kullanacağım derken bunu da göz önünde bulundurmalısınız. Creatine, nox, nitrix gibi ürünler hakkındaki başlıklarda kullanan üyeler tecrübelerini paylaşıyorlar.

bonatschi ve ALPEREN bunu beğendi.
  6. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Pardon ama 2 yıldır bu sporun ıcındeyım ve supplement nedır, ne ıse yarar bılıorum ;) . Ben sızden zararını deıl neyı kullanmamı onerırsınız + neyle neyi kombine edeyim dıe soruyorum.

Bilmem anlatabıldım mı ?

7. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Supplementler hakkında bilginiz olduğu muhakkaktır fakat yazınıza bakıldığında, tamamen bunlara bel bağlayacak bir psikolojideymişsiniz gibi görülüyor. Bu sebepden dolayı bunları yazma gereği hissettim. Kombinasyon olarak nitrix, cellmass, no-xplode, animal flex ve nitro-tech kombinasyonunu yaparsanız oldukça güzel bir gelişme alabilirsiniz. Kombinasyon, sizin alabileceğiniz supplement miktarına göre değişiklik gösterir; yani 10'lu bir kombinasyon da tavsiye edilebilir 3'lü bir kombinasyon da.

8. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Bunlara bel bağlamış gibi gözükmem normal. Ölçü alamıorum, beslenmeyı okul yuzunden dogru dzgun yapamıorum..

Bugun hocamı aradım ve bana 2 ılac adı soyledı onları ekledım ve bi kaç sey cıkardım sunlar kaldı ;

1. Adventlabs GHG
    2. Optimum whey
    3. Weider Mega Forte amino
    4. GNC arginine-ornithine

Onerılerınız var mı ?

9. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    bonatschi haklı.önce kendine bir program sistemi oturt,beslenmeni iyi yap özellikle sabah kahvaltısı.daha sonra kendini gözlemle eğer değişiklik olmazsa destekleyici kullan bunlara şuan gerek yok.

10. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Yahu ben sıze ne kullanayım dıorum ? Gerek olup olmadıgına sız mı karar verıosunuz anlamadım ? Istersem bodynın 1.ayında steroıd kullanırım bunlar sızı ılgılendırmıo.

Bır daha soyluorum ; Daha farklı supplementlere gerek varmıdır yoksa bu elımdekılerle ıyı olcu alabılrmıyım ?
    Teşekkurler..
    Lutfen sadce soruma cevap verilsin :)

ARNOLDschwarzeneggeR bunu beğendi.
  11. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Önceki mesajımda size kombinasyon önerisi yaptım. İllaki weider ürünleri almak zorunda mısınız? optimum, bcaa, megaforte, creatin kombinasyonu gayet iyi bir kombinasyon olabilir.

12. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bu elinizdekilerle ölçü alamazsınız..
    Ölçü almak istiyorsanız disiplinli ve kaliteli beslenmenin önemini idrak etmeniz ve uygulamanız gerekir.

Rpac bunu beğendi.
  13. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Bonatchi, bu supplementlerı aldıgımda zaten yetersız olan beslenmemı tamamlıyacam. Beslenmenın ne kadar onemlı oldugunu vs biliorum zaten, bir de sizden bunları işitmeye gerek duymuorum şuan.

Konu supplement deıl mıdır ? Beslenmeyı ogrenmek ıstesem buraya acmazdım konumu ve adı "Supplement Kürü" olmazdı.

Teşekkürler.

14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu mesajınızı çok yadırgadım..supplementlar beni nasıl büyütür diye soru soran bir üye bana göre beslenme ve supplement ilişkisini idrak edememiş ve bilenleri dinlemesi gereken bir üyedir..
    kimse kötülüğünüz için yazmıyor..

çok bilinen birşey üst üste ısrarla iyi bilenler tarafından yazılıyorsa bunu düşünmek lazım..

bonatschi bunu beğendi.
  15. El Mariachi

El Mariachi Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben yaklaşık 7 aydır bu sporu yapıyorum şu ana kadar hard line progainer 4,5 kg , hard line amino 9000, multipower weight gainer 6kg kullandım şu anda ise all stars amino 2500 ve hard line whey pro kullanıyorum.

Öncelikle yağlı ve kaslı bulk bir vucuda sahibim

Boy: 1.80
    Kilo: 76
    Kol: 37 cm

Kilomu arttırmak ve kol omuz göğüs kanat bölgelerinde hacim kazanmak istiyorum ve suplement kürü denilebilicek bazı ürün kombinasyonları sıraladım kendime ürünleri yazıcam ve eklemem çıkarmam değiştirmem gereken ürünler varmı veya ekstradan neler yapmam gerekiyor söylemenizi rica ediyorum.

Herşeyden önce yemek konusunu aynı anda universite okuyup spora gidip aksamlarıda part time çalıstığım için çok fazla düzenli yiyemiyorum. Günde ek olarak 2 yumurta yarım litre süt 200-300 gram tavuk göğsü yiyorum.

Antremanlarımı düzenli ve disiplinli bir şekilde yapıyorum çok çok nadir aksatıyorum ayda 1-2 kere felan.

Almak istediğim ürün kombinasyonu;

Weider mega forte liquid amino acids,
    Ids nutrution whey protein
    universal gain fast 3001 (yatmadan önce içmeyi planlıyorum)
    Universal Animal Stack

Sizce uygun bir supplement listesimi sizce ek olarak neler koymalıyım?

Mesela L- Glutamin alayım mı yoksa protein yeterlimidir antremandan snra katabolizmayı onlemek icin ve antreman öncesi 12.000 mg likit amino asit alıcam ve antremandan snrası içinde hap olarak amino almam gereksiz mi olur şimdiden teşekkürler.

16. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Madem 2 yıldır bu sporun içindesin ve suplplement nedir, ne işe yarar biliyorsun, Ürünlerin içeriğine,ne yapmak istediğine,kendine bakıp nasıl kombine etmen gerektiğine karar verebilirsin..

Ayrıca,Senin Üslubun hiç hoş değil,burda bir çelişki oluşuyor;
    Biliyorsun neden soruyorsun!!!
    Konu açıyorsanda, yapılan yorumlara katlanmalısın ki zaten senin sağlığın düşünülmüş..

17. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Insan bilir ama birkaç kişinin fikrini de alır. Benım sorum neyı kombıne edeyım dıe oldu, cevaplar "kullanma" die geldi.
    Benım kızgınlıgım bunaydı. Tabi ki kabul edıorum akıl akıldan ustundur ondan danısmam gerekır.

Fakat sordugum seye farklı cevap gelmesı ilginç.

18. El Mariachi

El Mariachi Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar peki bana biri yardımcı olabilrimi?

Sayfayı Paylaş