Supplement kürü tavsiyeleriniz..?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve No Mercy tarafından 30 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. No Mercy

No Mercy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar body'e başlayalı yaklaşık 5 ay oluyor.. supplement kürüne başlayacağim tavsiyelerinizi ve yorumlariniz esirgemezseniz sevinirim..

Boy:174 /Kilo 75/Yaş 28

Elimde olan supplementler;

Optimum % 100 Whey

BSN CellMass

BSN NO-XPLODE

Weider Amino Liquid Mega Forte

Weider L-Glutamine % 100 300 gr

Optimum Nutrition BCAA 5000 Powder 336 gr...

Vitamin olarakta Pharmaton kullanmaktayım..

BSN CellMass ve BSN NO-XPLODE'nin kullanımı hakkında sağlıklı bir bilgim yok. no-xplodenin antremendan 45 dk once alınmasi lazim diye okudum bir kac yerde..cellmass ise normal creatine gibi yuklemeli olocağını okudum...ama bunlarin ölçek miktarlari hakkında bilgisi olan arkadaslarimiz ufak bir açıklama yazarsa çok iyi olur..Mesela 1 çay kaşığımı,1 tatlı kaşığımı,1 yemek kaşığımı bunu çözebiilmiş değilim ..uzerinde 1 scoop yaziyor..yani kepçe..ne kepçesi abicim bu..:):confused:

Saygılar..iyi günler,iyi çalışmalar...

2. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Kutuların içinde kendi kepçeleri var, bi kaşıkla ya da bıçakla kurcalarsan bulabilirsin. Kepçe dediği o.

Cell mass da yükleme yapılmalı mı bilmiyorum ancak kullanan arkadaşlarım yükleme yapmadan kullanıyodu. No-Xplode da dediğin gibi antrenmandan 30-45 dk önce kesinlikle aç karna içilicek. İlk antrenmanda 1 ölçek koyarsın sonra zamanla(tabiki 1 ölçek işini görüyorsa arttırma) 2-3 e kadar arttırabilirsin, kilona bağlı sanırsam.(75 kiloyum demişsin,şimdi gördüm. Büyük ihtimal 1 ölçek yeterli olur 2 nin üzerine çıkma bence )

No Mercy bunu beğendi.
  3. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    pekı arkadaslar guzel bır bulk splement kuru tavsıye edecek arkadaslar ustalar varmı
    yada kuru kullanan

4. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    herhangi bir gainer + kreatin ?

5. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    5 aylık bodyci ve mega forte hımmm... o zaman nasipse 2009 da primabolan sustanon deca diye gidersin üstad , yeni başlayanlar bölümünde ilk 6 aydan sonra amino creatin gainer veya whey protein tavsiye ediyor hocalarımız ama bakıyorum profesyonel ürünleri koymuşsun sepete

ozzers ve No Mercy bunu beğendi.
  6. No Mercy

No Mercy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sayın,firebird

öncelikle yorumn için teşekkurler..mega fort'u sepete koymamın sebebi likit oldugu için..diğer hap ve türevleri hem çok buyük hemde mideme dokunuyor..çok rahatsiz ediyor beni..cevabınızdan anladiğim mega forte'nin ağır oldugunu soylemişsiniz..urunu açmadim daha geri iade şansım var..geri iade edip tiwinlab in likit aminosunu alacağim..
    yorum için sağolasin..

7. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    ingilizce açıklamasında orta seviler için 2 , prfesyonel ve şampiyonlar için 3 ampül alınır diye bir yazı var , o yazıdaki orta sevideden kastı 2-3 yıl ve üzeri , profesyonel ve şampiyonlar minimum 5 yıl ve üzeri

No Mercy bunu beğendi.
  8. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Arkadaş burada suplement kürü yapmak istediğini yazmış siz nerden çıkartıyorsunuz steroidleri.
    Lütfen özendirici olmayalım steroidleri profesyonel olmadan kullanma düşüncesi yerleşmemeli beynimize.

zigbog bunu beğendi.
  9. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    keşke yazılanları tamamen okusaydın , 5 aylık bir sporcunun mega forte ile ne işi olabilir ? bende buna istinaden böyle giderse sustanon primabolan yakın zamanda kullanırsın dedim , daha sonra kendiside bir hata yapıp yapmadığını sormuş zaten ve bende gereken cevabı verdim

10. sozmuzik

sozmuzik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    memur
    Yer:
    ankara
    Slm arkadaşlar bbde daha yeniyim ve bu konuda yardım almak için burdayım
    bodye kilo almak amacıyla başladım
    geçen yıl 5 ay süreyle bb yaptım ve 63 kilodan 74 kiloya çıktım
    bu süre içerisinde 2x4,5 kg hardline progainer ve yaklaşık 80gr keratin tükettim
    işim dolayısıyla bırakmak zorunda kaldım ve ramazan ayı ile birlikte 62 kiloya kadar düştüm
    7 ay sonra 2 ay daha bb yaptım 67yi buldum şu an hala 67 kilodayım
    3 aydır bb yapmıyorum
    şimdi tekrar başlamayı düşünüyorum bu sefer kafaya koydum 10 ay içinde 85 kilo olmayı
    planlıyorum on ay sonra evlencem de :) giydiğim elbise yakışsın istiyorum.

Konuya gelecek olursam elimde olanlar ve sipariş etmeyi düşündüklerimle birlikte
    suplement kürü yapmayı düşünüyorum

elimde olanlar

hardline progainer 4,5 kg
    weider pure creatine 500gr
    balık yağı kapsülleri

sipariş vereceklerim

biomax panax gingseng 520mg 100 kapsül
    twinlab daily one caps 60 kapsül
    optimum %100 whey protein 943gr
    ultimate tribulus terresis 750mg 90 kapsül​

sabah 06:30
    aç karna %25i keçiboynuzu pekmezi olan bir bardak su pekmez karışımı
    kahvaltıda mutlaka 2 yumurta birinin sarısı hariç
    kahvaltıdan sonra daily one, balık yağı, panax gingseng

öğlen 12:00
    yemekten sonra balık yağı

akşam 18:30
    yemekten sonra balık yağı, tribulus

antrenmandan 1 saat önce 19:30da
    creatine(5gr), progainer(100gr) (500 ml süt ile birlikte)

antrenmandan sonra 22:00
    whey protein(30gr) (250ml süt ile birlikte)

haftada 4 gün bb yapmayı planlıyorum
    antrenman harici günlerde progainer kullanmayacam
    whey pronun 1 porsiyonunda 4gr glutamin olduğu için
    ayrıca glutamin alma gereği duymadım

sizce işe yarar mı yorumlarınız benim için çok değerli​

11. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    valla 80 gr keratin tüketmek her yiğidin harcı değildir, bize helal olsun demek düşer thums:
    "Keratin, insan bünyesinde de bulunan (tırnak, saç v.b) protein ağırlıklı bir maddedir. Aynı zamanda keratin içeren cilt bakım ürünleri de vardır." :D:D:D

şaka bir yana 80 gr creatine verim almak için çok düşük bir miktar, heralde yükleme dönemini es geçtin.

ayrıca öğünler arasında çok uzun süreler bırakıyorsun, aralarda birşeyler yemen lazım

Son düzenleme: 12 Ağustos 2008
  12. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    creatın alımında zamanlama yanlış.ayrıca neden gınseng ve trıbulus???vitamin konusunda ise fuzuli harcamaya yonelmişsin.antrenman sonrası içeceğin proteın tozu meyva suyu ile tüketilirse daha iyi olur.hatta gaıner ile mix yap.

sozmuzik bunu beğendi.
  13. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    creatin alım zamanı için aslında tek bir doğru zaman yok, ben sabah kalkar kalkmaz ve ant sonrası alırım, çünkü emilimin en yüksek olduğu zamanlardır. Ama çoğu kaynak sadece ant öncesi veya hem öncesi hem sonrası alımını önerir. Creatine için herkes farklı bir şey söylüyor, bence doğrusu kişinin kendisine en fayda sağlayacak zamanı deneyerek bulmasıdır thums:

14. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    deneme yanılma yöntemi sporda uzun yıllarını harcamış ve gerek vucudunu gerek ürünleri tam anlamı ile tanımış olanlar için geçelidir.diğerleri için ise placebo etkisinden ibarettir.deneme yanılma boşa geçen yılların temsili ismidir.
    bu konuda son yıllarda yapılan arastırmalar uzun süreleri kapsmaktadır.hatırladıgım kadarı ile sporcular üzerinde yapılan ikili arastırmalarda antrenman öncesinde 3 gram ve antrenman sonrasında 5 gram ideal alım olarak sonuçlandırılmıştı.yükleme döneminin ise son yapılan arastırmalarda verim üzerinde aşırı bir artış sağlamadığı ve gereksızlığı konusulmustu.

zigbog bunu beğendi.
  15. sozmuzik

sozmuzik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    memur
    Yer:
    ankara
    tribulusu testesteron artırıcı olarak kullanmayı gingsengi de zihinsel konsantrasyon ve balık yağıyla birlikte anti depresan olarak kullanmak için alcam ruhsal problemlerim olduğu için (panik atak v.s.)

16. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    tribulusun yapılan arastırmalarda kanıtlanmış bir artı yönü yok bildiğim kadarı ile.ticari bir tuzak deniliyor.gınseng faydalı fakat senin kullanım amacına göre bence melatonin veya o tarzda diğer ürünler daha etkili olur.konsantrasyon konusunda çinko ve e vitamini sanırım işini görür.

17. tabutt

tabutt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocalarım ve tabiki arkadaşlar bilgileriniz gerçekten çok işime yarıyo bunun için çok teşekkür ederim ben profesyonel sporcuyum ve yaptığım sporda güç gerçekten çok önemli.188 82 kiloyum şimdi bi küre başlıcam BSN No-Xplode + protein + creatin kullanmayı düşünüyorum bunun yanına eklemem gereken bişiler varmı sizce hergün 1,5 saat normal antrenmanın yanında haftada 5 günde ağırlık çalışıyorum tavsiyelerinizi yazarsanız çok memnun olurum

18. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    gayet normal bi kombine olmuş bence daha prof bişeyler yapmak istiyosan animal pump, anabolic halo, nano vapor, flex gaspari halodrol gibi ürünlerden bir veya birkeçını kullana bilirsin kesenin azını açarsan öğüt veren bol olur :) aynı tip ürünlerden farklı farklı alma yeter

19. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    halodrolün çok reklamı yapılıyor prohormon değilmiş ama benzer bir etkisi varmış. ürünün içeriğine baktığımda hiç bir şey anlamadım. ürünün işleyişi hakkında bilgi verebilecek biri varmı?

20. tabutt

tabutt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    peki bunların yanına arginine koysam daha etkili olurmu arginin 'in bsn no-xplode u tetiklediği etkisini artırdığı söleniyo veya gulutamine veya bcaa eklemem daha iyi olurmu cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş