Supplement Hakkinda Yardim

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve manwe tarafından 15 Kasım 2005 başlatılmıştır.

1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Beslenmeden alinamadigi takdirde Supplementler gereklidir. Ben sahsen zaman nedeniyle beslenmeyi dogru düzgün yapamadigimda, Protein bari ve protein kullanirim. Creatinin bana etkisi yok, cok cesitini denedim, sigaraciyim :cry:

2. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    zaman bulunamadığında tabikide öğün atlamaktansa takviye kullanılmalıdır,özelliklede imkanlar el veriyorsa kesinlikle kullanılmalıdır,ama pro.bar ve shake ler normal besinlere sadece alternetif olabilir diye düşünüyorum ,bu konuda bu kadar duyarlı davranmamın nedeni aslında şu, burada gecen sordum,bir adet prot.bar(20-30 gr pro.) 8-9 ytl,aynı fiyata restoranttan 3 yarım piliç+3 pors.pirinç pilavı+ekmek+salata alabiliyorum,bu saydıklarımın hepsi 2 posiyon pro.shake ve 1 adet pro bar la aynı fiyata geliyor,besin degerlerini karşılaştırmaya bile gerek duymuoyorum..
    creatine konusuna gelincede,çok ilginç bazıları cok büyük faydasını gördüklerini söylerken ,kimileride hiç bir fayda göremediğini söylüyor,calvine sormamın nedeni bu aslında ,creatinenin kişden kişye bu kadar büyük farklılıklar göstermesi beni şaşırtıyor..despo,bana sorucak olursan aslında ''dogru supplement'' yoktur,creatine bende yarar sende yaramaz,glutamin calvinde yarar bende yaramaz..vs..o yuzden bu durumda en iyi yöntem, deneme yanılma olacaktıır ;) ;) sigara konusuna gelince,sigarayı 3 sene önce bırakmış biri olarak senin adına üzüldüm :cry:

3. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Baris, haklisin protein barlari pahalidir. Ben protein barlarini iste iken kullanirim. Yoksa tozu daha hesapli. Yanliz Danimarkada o belirtigin fiyata 3-4 adet alirsin. Yemekler ise daha pahali. Deneme yanilma isine gelince bende yaptim sonunda markami buldum :) simdi daha iyisi yokmu ? olabilir. Sigarayi artik birakmama karari verdim. Birakamiyorum!

4. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bu konuya girmisken. Yeni üyelerin cogu hangi supplementi alayim der, mesela Proteinmi Weight Gainermi.
    Sizlerinde dediginiz gibi aslinda bunlarin cogu normal beslenmeden alinabilinir. Kendimin zorlandigi gibi cogu kisi zorlaniyor normal beslenmeden gerekli kalori, karb protein vsleri almayi. Dusunsenize Weightgainerle kolaylikla yüksek miktarda kalori alabilirsiniz. Ayni zamandada diyette iseniz, kalori ve yagi dusuk ve proteini yuksek tutmak istersenizde bence Protein takviyesi gerekli olabilir. Aksi takdirde zor olur, proteini peynirden alirsaniz yag olacak. Etle alirsaniz yine yag olacak, tabii etin yagsizini yersiniz. Ton yiyebilirsiniz vs. Yanliz benim normal günümde daha kolay geliyor takviye kullanmak. Suyu karistiriyorum yutuyorum 30-40 gram protein. Ayni zamanda unutmayin protein sivi oldugundan normal beslenmeden alinan proteinden daha hizli "emilir" antreman sonrasi gereklidir.

Simdi gelelim proteinmi yoksa weight gainermi. Bu soru aslinda cok basit, hedefe ve amaca bagli ve günlük beslenmenin nasil olduguna bagli. Diyelimki hedef kas gelisimi. Normal beslenmeden yeterince Kalori aliyorsaniz protein alirsiniz (tabiki yeterince protein almiyorsaniz - 2- 2½ gr/kg)

Normal beslenmeden yeterince kalori ve protein almiyorsaniz, dogal olarak Weight gainer alinir.

Proteini vsyi normal beslenmeden aliyorsaniz supplement olarak protein almaya gerek yoktur. Olmazsa olmaz degildir, yanliz su bir gercektirki beslenme konusu cok önemlidir yeterince almiyorsaniz beslenmenizden Supplementler sartdir!

5. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    evet üstad bu çok üzücü

6. hengame

hengame Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaşlar yine ben aslında protein tozu konusunda 1-2 ay daha beklemeyi düşünüyordum ama ******.com da bir kampanya gördüm aklımı çeldi nature's perfect whey 900 gr kampanya yapmışlar ve 80 milyonluk ürünü kısa süre için 48 milyona veriyorlar son kulllanma tarihide 6. ay yani haziran fiyat acaip makul geldi bana açıkcası ve kısa bir süre için demiş bu ürünü kullanmış olan ya da hakkında referans verebilecek bir arkadaş var mı ?

7. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben 3 kutu kullandım ve çok memnun kaldım.ıthalatcı fırmanın elınde şu anda kalmadı.elindeki diğer stok urunlerı bıtırmedende getırmeye nıyetı yok.benim favorı urunlerım arasında.şu anda vht real kullanıyorum ama perfect whey kadar memnun degılım.

Sayfayı Paylaş