Supplement Hakkinda Yardim

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve manwe tarafından 15 Kasım 2005 başlatılmıştır.

1. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    bu powermanı bende kullandım arkadaşlar ve açıkcası faydada gördüm madem gerçekleri konuşuyoruz kaçak olabilir resmi olanlarda malesef çok pahalı :x benide bu deli ediyor ve üzüyor ve hala salonumuzda kullanılıyor üstelik ünlü bir vücutcunun da şimdi sponsoru powerman ismini daha sora yazıcam ve üstelik resimleride var powerman ürünleri ile ve garanti veriyorum powerman kullanıyor be ürünü övmeye yada kötülemeye çalışmıyorum buda dikkatinize ama gerçek konuşulacaksa bende bildiklerimi söylerim o zaman powermnla yarışmaya hazırlananlar bile var tabi + steroid unutmamak lazım steroidsiz yarışmaya müracat bile edilmiyor dünyada bu böyle malesef

2. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    orda devreye steroid giriyor...

powerman vs gibi kacak urunleri her zaman bulamazsiniz.stoksuz urunlerdir ve bir gun olur hic bir yerde olmaz.maliye baskinlarida ise yariyor tabi bu arada.ama insallah daha sert onlemler alinir.HSD bu arada ozel mod fiyatlari icin muracaat edebilirsin PM den :D :D :D :D

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    arnold arsiv elimde biliyorsun,beni unutma :D

4. CALVIN

CALVIN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arnoldjr sen almanyada dogmusun beli.
    Türkiye yi sen Almanyayla karıstırma yani burda birseylerin bence önüne gecilmesi cok zor.
    Belki ileride olmaya bilir kacak malar dogrudur, fakat o zaman gelene kadar kacak ürünler kulanmaya devam edicek cok kisi!
    Forumlarda belki 100 kere söylenmis olabilir ama ben tekrarlamak istiyorum .Suplemmentciler yurtdısından bir malı 1 kurusa alıp 6 kurusa satarsa salonlara.Ve onlarda üstüne kar koyup,spor yapmaya gelmis garibana yalanla dolanla satarsa astronomik Rakama Gecirirse yani !!!
    Bende kacakcıya gidip ürünü alır ve paramı da Helal ederim .
    Hadi eskiden görmüyoduk ( mega gainerin daha 100$ oldugu zamanlar ) simdi İneternet sayesinden hersey görünüyor ve gercekten nekadar esek oldugumuz meydana cıktı. Yahu hadi ben gene ozamanlar isi cözdüm ama spora gelen elinde mega gainer vs olanlara ne acıdım biliyormusunuz ?? İNsan bir arastırmazmı icinde ne var nekadar var neye yarıyor ve gercekten spor icin degeri nedir ??? yok savalım adam arastırmadan gözünü para bürümüs hocaya sonuna kadar inanıyor ( bununla kesin arnold gibi olursun falan laflar varya !!) Gelelim Arnoldjr kardesimizin ( ama saklama kosuları falan iste;ya bak iste bu tilkilik saklama kosularıymıs gıdaymıs yahuuu adamlar yurtdısından kamyon kamyon Elektronik esya getiriyor kırılmıyor da onlar mı bozulcak. bizim salona bir kardes geliyor 3-4hafta bir almanyaya ucar ürün getirir ve bizi hos tutan fiyatlara verir ne istersen ultimate powerman allstars falan iste herif burdan oraya ilac ordan da buraya besintakviyesi getiriyor ve adama gercekten minetarım gercekten sayesinde bu sporu takviyeli yapıyoruz !!!. kacakcılık buysa bende bundan yanayım arkadaslar esek olcama böyle olurum daha iyi !!!
    paranız yoksa tavuk gögüsüyle beslenin proteintozunun yerine yulaf ezmesi yiyin cok daha uygun ve en az ( ida ediyorum )okadar faydalı gainer kadar !!!
    Size son olarak söyleyecem ürünleri bir bakın icerigine 600 tablet diyor Hansa 1500mg amino varmıs. Tamam güzel hemen alınır degil mi ?? hayır cünkü ürünü neden yapıldıgına bakarsanız sok olucaksınız Buyday aminoasiti !!! az bisey de whey proteini ki whey proteini Hydrolise edilmemis !!! yani bu buna benzer süttozunu pressleyip hap haline getirmek !!! icinde bide bugday aminosu varmıs bu ne ya burda messe mi yiyoruz ???? Bana inanmayan baksın iceriklere .
    Bu konuda baya doluyum hsd sana verdigin bilgiler icin de tesekürler !!! Bizi en azından salak yerine koymuyorsun !!!
    Hepinize saygılar sevgiler spor dolu günler dilerim !!
    bakalım bazı arkadslar ne diyecek bu konuya.

5. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    arnold ben seni eleştirmiyorum ama ben ucuz ve kaliteli olsun diyorum powerman almanyada ilk üç te bir firma buda bir gerçek ve sağol mod fiyatına al demekle kastın ne oradan mı al diyorsun en yalan yazmam üstad bunuda bilen herkes bilir satıcı olmadığımıda bilirler ve zaten öle de yapıorum oradan alıyorum sağol

6. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Ne yani bize yokmu :D

7. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    herkese var sarc olmazmı :D

8. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bu konuyu takip edecem. Ortam gerilebilir sanki ;)

9. CALVIN

CALVIN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Neden gerilsin ki burası bir forum yani insanlar birdan baska nerde gercekleri örenebilir ki ???
    neden gerilsin . Herkes yaptıgı isi dogru yaparsa güzel bir ortam kalır ve insanlar bu siteden bilgisini alır
    saygılar

10. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Daha önce forumdaki olaylardan dolayi, deneyim edindim. Onun icin dememde yarar var diye dusundum. Insallah dedigin gibi olur ;)

11. CALVIN

CALVIN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilk site yi begendigimi yazmak isterim ,baya kapsamlı ve herkonuda cevap bulunuyor .
    Ama site moderatoru veya sahibi olarak gercekleri insanları anlatmaya ve uyandırmaya misyon etmeniz gerekir . Bende belki hergün 5 saat vucutgelistirme yle kafa yoruyorum bilgi veriyorum . Yurtdısına seminerlere gidiyorum ve orda ki spor hayatını görüyorum buraya gelincde de bu konuda icim kararıyor . Burda ki insanlar neden bukadar akılsızca davranır anlamıyorum ?? Yani bu sporda gercekten anlını terleri akıtıyorlar ama ekonomik bu sporu yapacaklarına cok kolayca üc kagıda geliyorlar !!! bende bunu artık misyon yaptım bunu önlemeyi. Yurtdısında insanlar kolayca suplement kulanabiliyorlar.Burda neden böyle olmasın ??? insanlar gercekleri örendikten sonra zaten cogu ürünler satılmayacak siz de biliyorsunuz MİLLET OZAMAN neden GAİNER ALSIN !!!!!!!! dogru degil mi ???? LİQUİT Amino alsın ( Hydrolise edilmis proteinin ne degeri var !!!!!)
    saygılar

12. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    1.Calvin söylermisin bana neyi gizliyorum neyi sakliyorum ?!

2. Sanki satici gibisin geldi bana. Satici oldugunu ögrenirsem forumdan uzaklastirilirsin bunu belirtiyim.

13. CALVIN

CALVIN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba despo !!!
    benim kastedigim sey keske bu forumda ufak bir yer acılsa ve direk gainerlerin karbonhydratların aminoasitlerin aslında coooook da gerekli olmadıgını bildirseniz !!!
    yani aslında disiplinli naturel bir beslenmenin en iyi sonuclar getircegini duyursanız cok iyi olur .
    -Bac to Basics-
    saygılar sinirlenmeyin hemen ben satıcı degilim

14. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    merhaba calvin ,öncelikle foruma hosgeldin...yazıdıklarına tamamen katılıyorum,daha önceki yazılarımdada belirtmiştim supplementler olmazsa olmaz takviyeler degildir diye..ama bunu belirtmek içinde ekstradan bir sayfa acılması gerektigini düsünmüyorum..zaten supplement diye bir bolumu var sitenin,bu bolume yazan mod lar dahil çoğu sporcu bu takviyelerin spora yeni baslayanlarda gözle görülür farklar yaratmayacagı ve spocuların bu ürünlere cok fazla umut baglamamaları gerektigi yonunde oluyor..eger yazılanlara bir goz atarsan bu cogunda boyledir...genelde sorular su sekilde oluyor,şu tozu aldım nasıl kullanayım,bunu soran adama da bu satten sonra supplementler sein seviyende bir ise yaramaz at çöpe gitsin denmez,ne sekilde kullanacagı hakkında bilinçlendirilir..sonucta sen de takviye kullanıyorsun,bende kullanıyorum bizimde bu konu üzerinde birbirimizi bilinclendirmemizde hic bir sakınca olmadıgını düsünüyorum,son olarak , benımde şahsi fikirlerim seninkilerle tamamen aynı,siteye tekrardan hosgeldin..

15. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Supplementler iki gruptadir.Biri normal gidalarda olan (protein,amino asitler,karbonhidratlar vs)

Birde normal gidalarda cok az yada hic olmayan alternatif urunlerdir.Bunlar dopinglere alternatif olmaktadir.(creatin,carnitine-nox,tribulus vs)

Bu iki grubu birbiri ile ve gercekten hakkini vererek ,dogru bir sekilde kullanirsan cok iyi sonuclar alabilirsin.Ki bu sonuclar insani sasirtabilir.Ama kilit nokta dogru kullanim.

Ayrica bu urunler ;doping kullanan insanlardaki hormonsal ve baska turlu degisiklikleri toparlarmaya calisir.

16. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Calvin, sinirlenmedim sadece belirtmek istedim.

Ben burda supplement alin demiyorum. Ayni doping alin demedigim gibi. Supplementler ismide oldugu gibi takviyedir. Beslenmeden alabilirseniz gerek yoktur. Bizler hic birseyi saklamayiz. Barisinda dedigi gibi sorular sorulur ve cevaplanir, bu cevaplar icinde göreceksinki neredeyse tamaminda belirtilmistir. Ayrica sitede supplement reklami oldugu icin sanki bizler insanlari zorluyoruz gibi konusuyorsun gibi geldi bana.

17. CALVIN

CALVIN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Despo sonunda anlasıyoruz diye düsünüyorum. :p
    Evet ben suna kesinlikle karsı degilim,beli bir seviyeye gelmisinizdir artık vucudu okadar sidetli calıstırıyosunuzdur ki bu antremanın sonunda vucuda takvieye veririz fakat bu takviyeler sizce hangileridir ??? Bence benim sahsi görüsüm sunlardır ( bu benim sahsi görüsümdür dogru olmayabilir bilgilere sizinkadar acıgım arkadaslar !!! ) 100 kg bir sporcuyu örnek alalım normal bir yag oranı varsa alması gereken sudur ( natürel) 50 gram whey protein( protein oranı toz oranı degi)40 gram glucosemonohydrat.be bunların dısındakiler hikaye (Tam Aminogram Ampulaminolar haric fakat pahalı oldugundan bence gereksiz sisedeki sıvı aminoasit genelde Collagenproteininden yapıldıgı icin biolojik degeri cok düsük) Eger paranız varsa l-glutamin de olabilir ( 15 g). Burda size onerdiklerimin su gibi onemi var.Glucosemonohydrat metabolizmaya en hızlı karısan basitkarbonhydrat oldugundan dolayı ( kansekerine en cok benziyen seker olma özeligine sahip ) kan sekerinin de agni bir artıs yaptıgı icin vucut İnsulin salgılamak zorunda kalıyo . Bu insulin vucudumuzun bosalan glycogen depolarını en hızlı sekilde gene doldurur aynı zamanda idmandan dolayı meydana gelen adele yıkımına karsı koyar tekrar. Vucudun yıkım süresini kısaltır ve en kısa sürede tekrara vucudun negative seviyesinden positive seviyesine ( anabolik ) gelmesini saglar . Burda tekrar insulinin idman sonrasında ki önemini vurgulamak istiyorum !!! Aynı zamanda proteinin adele hücresine daha kolay gecmesini saglar ( emer) . L-glutamin de herhalde herkes tarafından biliniyor !!
    Yani benim görüsüm su
    Wheyprotein alınabilinir nerden alıcaksanız artık
    glucosemonohydrat da eczaneden alınır ( cok ucuzdur ;) )
    Bunu dısında da da bence birseye gerek yok temis disiplinli yemek bence herseydir !! Yani vucutgelistirme sırf salonda degil yemek masasındada devam eder !!!!!
    Gelelim ikinci guruba tribulus-testerrestis bulgarlardan uzun zaman saklı tutulan agız yoluyla alınan ve kendi testisleri stimule edip erkeklik hormonunu az da olsa !!!!!!! artıs saglayan bir üründür ama ben herzaman su görüste olmusumdur idmanını gercekten sert cok sert ve kısa bir sekilde yaparsan zaten vucut seni testosteronunla ödülendirecektir !!! simdi Tribestana gercekten astronomik rakam verceme ( baya pahalı dır ) ve cok cok az faydasını görceme ya sert bir idman yaparım yada mantıken düsünürsek hafta da bir 50mg ( yarım primobolan ) vurum . Hem daha ucuz olcaktır hem daha faydalı olcaktır hemde vucudumdaki hormonal dengel bozulmayacaktır . Yani bunlara gerek yoktur !!!!!
    Su cıkan ürünlere bakın ya yok nitrox cp yok hmb yok falan yok filan ondan sonra acayip acayip kutular sekiler . Dergilerde de sonra kutunun yanında devasal bir vucutcu altı hafta da öyle olmus kulanmıs falan filan . İnanmayın dergiler zaten onların bunları üretenlerin Miletle dalga geciyorlar ve hepimiz bu oyunlara geliyoruz !!!
    saygılar

18. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    calvin whey,g.monohydrat ve glutamin yeterli demişsin.. peki creatine hakkında ne düşünüyorsun :?:

19. CALVIN

CALVIN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam
    kreatin kulanımı mantıklı olabilir evet gercekten etkili oldugu söyleniyor fakat tabi
    1 nasıl kulanılacagını bilmek gerekiyor ( idman dan sonra 5 gram falan filan nonstop yok böyle bisey !!! bence)bunu kür seklinde yapılması gerekir
    kesinlikle kreatinmonohydrat kulanılmalı ( cigneme tablet falan bence gerek yok cok masraflı oluyor ve genelde kreatinden cok dextrose oluyor icinde)
    ve önemli buna göre bir idman disayn edilmeli.
    eger tam bunu la ilgili bilgi istersen tam herseyini detaylşarını yazarım .
    tabi sen bilmiyorsan !
    sonuc olarak etkili fakat herkesde farklı etki yaratıyor ve bazı insanlarda etkisiz kalıyo herkes kendinde denemesi gerekir
    hoscakal

20. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    yoo creatin kullanım konusunda bilgim var ,sadece senin ne düsündügünü ögrenmek istedim..benim favori supplementmdır creatine,o yuzden senın tercihlerin arasında yer vermemenden dolayı sordum..bende senın gibi bütün takviyelerin cok buyuk faydaları olduguna inanmadıgım için ,çok fazla kullanmam ,ama kreatinedende vazgecmem,özelliklede kış aylarında faydalı olduguna inandıgım bir takviye,,,,,ama kesinlikle kullanmak için öncelikle sağlam bir temel ve altyapı oluştrulması gerekliliğini şart görüyorum...

Sayfayı Paylaş