Supplement getirme

Konusu 'Alış-Satış' forumundadır ve Kalel tarafından 22 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Kalel

Kalel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2-3 yıldır supplement kullanıyorum (her türlü) ben yalında turkiyeye geri dönüş yapacagım ama baktım supplement fiyatları çok yüksek!! Bu aklıma fikir verdi..... İngiltereden turkiyeye ihracat?

----- Reklam amacı deyil tek bilgi toplamak için.

Ben ingilteredeyim ve buradaki ürünler (protein, creatine, amino acid, pro hormone, pct, bcaa, fat burner) turkiyeye göre baya ucuz. Az kalsın yarım fiyatı, bu ürünleri yollasam posta/vergi/kdv'den sonra bile ucuz kalıyor.

Ben Türkiye'de toptancı arıyorum, veya bu ürünleri satabilen birilerini. Nereden basliyabilirim?

Modoretorlere özür dilerim, kural kırmak amacım yok. Dediğim gibi, bilgi toplamak istiyorum.

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Önceki konum: konu dışı

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

3. declorx

declorx Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    umarım uygun fiyata getirmenin bir yolunu bulursun.

4. ysn

ysn Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer Türkiye ucuz yollu getirebilirsen ingiltereden bile internet sitesi aracılığı ile satış yapabilirsin burada sadece ürün alan şahıslara kargo yapabilcek birisine ihtiyaç var :)

5. Kalel

Kalel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gencler teşekkür ederim cevaplar için.

Problem, bir-iki parça yollarsam çok indirim yok, ve ben vergi/KDV oduyemiyorum. Belki gümrükte takılır, belki takılmaz.... Risk

ama toptan yolladığımda fiyatı çok ucuz oluyor, çünkü hem ben ucuz alırım, hem kargo sitketiyle anlaşırım, hem turkiyeye giriş fiyatınıza öderim.

Buradan (ingiltereden) site olsa en fazla kişi başı 2-3 adet supplement alır diye düşünüyorum? Belki yaniliyorumdur, özel kullanım için toptan alan olursa HOPA ona'da buyuk indirim banada uç beş kuruş.

Mesela-
    Sizin 200tl verdiginiz protein'i ben buradan turkiyeye yolladıktan sonra (vergi,posta,KDV dahil) %25-50 arası daha ucuz (markaya göre değişiyor)

Hem burada bütün büyük markaların, direk fabrikadan veya bayi'lerden alırım, sahte dandik mal yok.

Öyle toptan alabilen birilerini nereden bulurum? Spor salonudur/ supplement toptancisidir?

6. declorx

declorx Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    valla hocam dediğin gibi getir sen, her türlü bulursun alıcısını merak etme.

ama 2-3 adet olarak sürekli kişisel kullanım kisvesi altında getirtmene izin vermezler gümrükte, ki zaten gıda desteklerinin dışardan siparişi yasak şuanda

ithalat izni alman lazım benim bildiğim.

O.N Gold Whey 5lb bb.com da 54 dolar yani 95TL + 25 lira kargo(çok daha pahalı olabilir kargo bilmiyorum) = 120 lira

ON TR distiribütöründe fiyat ; 2 adet 5lb gold whey + 1 shaker + 1(100 tablet) tribulus + 2 şişe kafein içeceği = 272 lira

yani 1 adet 5lb si 120 liradan daha ucuza geliyor, hediyeleri sayarsak.

senin bu tozları 70 liradan tr ye sokman lazım (kar yaparak)

7. Kalel

Kalel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Declorx-
    Saol cevap için.

o.n gold whey toptan benim alabildiğim fiyat:
    £24.78/ 68.95tl (daha ucuz bulunur)

Kargo ortalama - 30kg £35/97.38

30kg kargo'ya (daha ucuz bulunur)= 13 adet o.n 5lb
    5lb= 2.27kg (13 adet girer)

Yani tanesinin kargosu =
    £35 / 13= £2.69
    97.38tl / 13= 7.49tl

Tek bir adet ON gold whey 5lbs oraya geliş fiyatı:
    £27.48+ kargo £2.69= £30.17
    68.95 tl+ kargo 7.49tl= 76.44tl

Ama anlattığım gibi. Bu fiyatlar çok düşürüle bilir. Koli ile kargo £400/1.113 tl ve tıra doldurulur yüksek mebla. Ve supplement yüksek mebla alınca bu fiyatlar da düşer.

Şimdi, orada toptancı buldam onların izin belgeleriyle yollanır. Bulamazsam gunrukcu bulup saglık bakanlığı / devlet'den izin alıp kendim yollamam lazım.

8. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    İlk öncelikle supplement toptancılarına satamazsın çünkü sen 100 tane alırsan adamların 1000 lerce ürün alma imkanı var ve onlara özel indirim yaparlar.
    Tek tek satmalısın bana kalırsa.

9. declorx

declorx Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    gittigidiyordan her türlü satar.

10. Kalel

Kalel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam kardeşler, teşekkür ederim cevap için.

Toptancı bulursam rahat yollarım çünkü onların saglık bakaliginin izini var. Öbür türlü ben başvurup izin almam lazım.

Siz bb.com veya başka site'den sipariş verince gümrük problemi yaşaniyormu?

Ben buradan size yolarsam gümrükten geçme şansı ne?

11. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    yaşanır evet,gümrüğe takılır

12. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    sıtelerden alabılsek senden neden urun alalım kı

kı buraya getırsende dıstrıbutor varken senden ben almam sahsen

hayallerle yasıyosun . koskoca dıstrubutor varken sen mı getırceksın ısı yok optımum gıbı markların fabrıkası ****** bınlerce urun alıyor her gun sen gıdcen sana daha ucuza vercek

Kara Kalem bunu beğendi.
  13. Kalel

Kalel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Danny boy, kardeş ya ben sana anlatamadım - yada senin kafa basmadı.
    İstersen yukarıdaki fiyatlara bir daha bak?

Senin aldığın fiyata göre (Türkiye fiyatı) çok ucuz oluyor.
    Tek seçeneyin: İstersen bb.com veya başka Amerikan / İngiliz site'den alırsın ve eşek gibi gümrükte vergi ödersin yine maliyeti yükseliyor.

Benim yapmak istediğim: yasal olarak izin alıp, ucuz ve toptan aldığım supplement'leri yollamak. İzin alındıktan sonra vergi/KDV/vesaire çok indirimli oluyor.

Zaten özellikle sana satmaya çalışan yok, korkma. Tek bilgi almak istiyorum.

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ben senın kardesin falan degılım

sen o fıyata getırsende satamıcaksın zaten tek yol netten satmak ama amaatorlugu gecemz asla

cunku fırmanın dustrubutoru var burdan adam gunde bın urun alıyor belkı kımbılır ne kadar vergı verıyuor bı se akıllısın burda urun satıcaksın hemde ole az degıl toptan hayal kurma . dısturbutorde enayı sneı brakcak burdakı musterısı alasın . dedıgın seyın adı dısturbutorluk bunun adı yasal a dersınkı param var olmayan markayı getrcem tamam getır ama burdakı marka ıcın sansını zorlama mahmelerde bulursun kendını

bıdahada hakkımda sacma span mesajalr atma ımzamda paylasım yapamdıgımı yazmısım neyın derdındesın

15. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Supplement toptancılarına şahıs olarak ürün satman biraz zor olabilir. Çünki bu toptancıların belli markaların anabayileriyle sözleşmeleri mevcut. Sözleşmenin dışına çıkıldığı takdirde çeşitli yaptırımlar ve tazminatlar uygulanabilir.

Birde bu işlerin güvene dayalı olması gerekir. Çoğu toptancı arkasında güçlü ve güvenilir (ürün orjinalliği) bir anabayii varken şahıslarla iş yapmak istemeyebilir.

Burada çeşitli spor salonlarıyla anlaşmalar yapıp küçük , orta ölçekli salonlarda satış yapabilirsin.

CarpeNoctum bunu beğendi.
  16. Kalel

Kalel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İkinizede hak veriyorum.

Size böyle anlatabilirim:

Sizin Türkiye'de Jack daniels distribütörü'da var. Adı "diego". Bunlar Türkiye/ İngiltere/ amerika distribütörü..... Ama ben turkiyeye su anda alkol yolluyorum be onlardan daha ucuz fiyata, satış problemi yasamıyorum. Hatta yetistiremiyorum.

Oradaki distribütörler istediği fiyata vurur çünkü seçeneğiniz az. Onlar hem 10tl lik mal satarken üstüne 1000 eleman masrafı/ reklam fiyatı/ depo kirası/ vesaire eklemeleri gerekiyor kurtarsın diye.

Dannı_boy:
    - sıkıntı yapma, çok sinirlisin, takma kafana. Bırak hayel'mi, hayat'mı her neyse insanlar yapsın. İnsan gibi soru soruyorum, insan gibi cevap beklemekle hata ettim. Saygısızlık yaptıysam özür dilerim, iyi günler sana.

Beachboy:
    - Çok teşekkür ederim cevap için. Şimdi benim şirket alkol yolluyor turkiyeye. Aynı sekilde orijinal'lik vesaire önemli ama ben her şişeyi 5tl daha ucuz getirip marmariste Hotel/ bar/ restaurant bağladım. Supplement'de öyle olur düşünüyorum?

17. batuhanozboz

batuhanozboz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam gümrükte 5lbsden sonrasında problem çıkıyor. Firmanın kendisiyle konuşup disbritörlük alman gerek senin söylediğini yapman için.Babam toptancı az çok biliyorum. Body konusunda da 5 lbsden sonra ticari amaçla getirdiğini düşünüp el koyma ve her türlü cezai işleme gidilme ihtimali var. Bilgin olsun

Danny Boy bunu beğendi.
  18. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    gecme ihtimali çok düşük haberin olsun bence direk gümrüge takılır.sen bi milli sporcu bul bence o gecirebilir belki

19. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Sende haklısın ticaret yapıp para kazanmak istiyorsun lakin geçen yaz bir tatil yöremizde kaçak içki yüzünden onlarca turist ve vatandaşımız hayatını kaybetti ( medyaya yansıyan ). Aynı şekilde Türkiye'de %100 Whey protein tozu adı altında nişasta satıldığı ortaya çıktı. Bu haberleri duyan tüketici ürünü tanımadığı birisinden almak yerine yetkili ana bayiilerini tercih ediyor.

Yaklaşık 4-5 ay önce BSN ana bayii Syntha 6 ürününde damping indirim yaptı o zaman bu ürün hakkında yapılan yorumları okumanı isterdim. Ürünün sahteliğinden son kullanma tarihi geçmişliğine kadar aslı astarı olmayan yorumlar yapıldı. Anlıyıcağınız ucuz ürün satmakta bu ülkede pek fayda getirmiyor.

Türkiye'ye ucuz protein gelmesini biz sizden daha çok isteriz sonuçta tüketici konumundayız. Eğer gerekli güveni sağlayıp başarabilirseniz ne mutlu iki tarafta bu durumdan karlı çıkar.

20. Kalel

Kalel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gencler, teşekkür cevaplar için

BeachBody:
    Kardeşim çok saol cevap'ların için, %100 kalıyorum AMA benim getireceğim ürünler öyle uyduruk birsey deyil. Ben buradaki saglık raporunu, analiz raporunu alıp Türkiye'nin saglık bakanlığından izin alırım (aynı alkol gibi). Bu sekilde, sahte, dandik, kalitesiz mal olma ihtimali yok.

Mesela alkol yollarken:
    Ürünün analiz raporunda ürünün içindeki herseyi belirtiyor.
    Turkiyeye koli/tır girince gümrük icinden beli bir mebla seçip incelemeye alınıyor.
    Ürünün analiz rapor' daki bilgi ve paket/etiketi' ile karşılaştırıyor.
    Yani benim sahte mal getirmem hem imkansız hem tehlikeli.
    Zaten ben yasal bir sekilde çalışmak istiyorum.

Şu anda Türkiye'deki gümrük'de çalışan arkadasdan haber bekliyorum.

Sayfayı Paylaş