Supplement almadan bir vücut ne kadar ve hızla gelişir

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 1reex1 tarafından 20 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. 1reex1

1reex1 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    GYm başladım ve ordaki çoğu kişi Supplement kulanıyo benim ailem izin vermediği için kuallanamıcam
    DoĞal olarak vücudum gelişcek ( yediklerime çok dikkat ediyorum)

1_Bir vücut Supplement siz ne kadar gelişe bilir
    2_Supplement normal gelişimden ne kadar farkı var ( hız olarak )

2. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    "Ne kadar" sorusuna nasıl bir cevap bekliyorsun ki?
    Tamamen senin genetiğine, antreman programına, dinlenmene, doğru beslenmene, supplementleri doğru zamanda kullanmana, vs. bağlı bir konu bu.
    O yüzden kimse "şu kadar" diyemez.

Ama bu supplement işini sakın çok ciddiye alma. Eğer doğru besleniyorsan supplementler çokta gerekli değil, heleki yeni başlayan biri için hiç değil.

307KD ve 1reex1 bunu beğendi.
  3. 1reex1

1reex1 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    asıl merak ettiğim ne kadar hızla gelişir
    örnek Supplement alan kişi
    kulanmıyan kişiye göre 2 kat hızlı gelişir gibi yada
    Supplement 1 yıl çalış-Doğal olarak 1.5 yıl çalışmana bedel gibi

nasıl bir fark olur hız bakımından
    (
    aynı programı uygulayan-aynı şekilde beslenen ve dinlenen))

4. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    dedıgın gıbı aynı seylerı yapıolarsa ıs artık beslenmeden-ıdmandan-suplementten cıkmıstır ıs artık genetıge bakar kımın gentıgı anabolızmaya daha yatkınsa o daha fazla gelısır zaten Malebolgia nın dedıgı gıbı suplementler sart degıldır bunlar sadece destektır yanı dıyelım 60 kılosun gunde 120 gr proteın alman lazım bunu suplementle desteklesende desteklemesen ardakı fark ole pekde buyuk olmaz sen 120 gr proteını alıosan sonuc yıne bırbırıne yakın olur :)

5. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Suplement ek besin demektir. Örn: günde 120 gram protein almamız gerekli. Fakat yememize zaman bulamıyoruz(ya da canınız yemek yemek istemiyor), 80 gram yiyebiliyoruz. O zaman 40 gramlık ek besinimizi alarak 120 grama ulaşıyoruz ve beslenmemizi tamamlamış oluyoruz. Günde, ihtiyacı olan proteini alabilen bir sporcunun suplement kullanmasına gerek yoktur. Ayrıca suplement gelişim hızında ileriye taşımaz. Tek farklı içerdiği proteinlerin daha kaliteli olmasıdır.

MERAKLI, 307KD ve diez bunu beğendi.
  6. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Supplement'ler sadece besin miktarlarını tamamlamak için kullanılmaz, örneğin; "whey" proteini antrenman öncesi ve sonrası için (hızlı sinirdirim) "casein" proteini (uzun süreli besleme) ise yatarken kullanabileceğimiz supplementlerdir bunların önemi zamandan kazanmaktır..

Örneğin; idman sonrası sabah kalktığınız ve vücudunuz yıkım halindedir,ve kalkar kalkmaz whey proteini(Peynir altı suyu proteini ) içtikten sonra 15 ila 30 dakika aralarında protein sindirilmeye başlar, idman öncesi ve sonrası içinde aynı konu geçerlidir, casein proteini(süt proteini) vücudun uzun süreli beslenmesini sağlar 7-8 saat arasında kana karışır...

Sedif bunu beğendi.
  7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığın linkini sık sorulanlara ekledim..arkadaşlarıma katılıyorum..supplement ek besindir adı üstünde..doğal olarak alamadıklarınız için destektir..

bazı supplementlar istisnadır..günlük beslenme ile yeteri kadar alınması çokda kolay değildir..kreatin,glutamin,arginine,bazı vit. ve mineraller..kreatin ve glutaminin gereklilikleri hala tartışılsa da bunları ekstra almak fayda sağlayacaktır..

yani supplementler tamamen gereksiz demek doğru değildir..

themertyildiz bunu beğendi.
  8. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Supplement için "tamamen gereksiz" demek doğru değildir kesinlikle. Ama , "olmazsa olmaz" demekte mümkün değildir hatta saçmadır. Kesinlikle insanlar için "supplement alan şu kadar almayan bu kadar" gelişir diyemeyiz. Ben senin merakını anlıyorum. Bu mesajları okuyorsun ve "ya onu bunu bırakında yani en azından en az ne kadar fark olur onu söyleyin" diyorsun. Ama gerçekten böyle birşeyi tahmin etmek olasılıksız. Mesela sana şöyle bir örnek vereyim :

Ben başladığımda omuz ölçüm 115'ti. Benimle beraber ölçüsü alınan ve yaklaşık 1 buçuk yıldır VG yapan bir abimizin omuz ölçüsü 120'ydi. Boylarımız aynı. Aradan 2 ay geçti. 2. ayın sonunda ölçü alırken benim omuz ölçüm 125'ti. Onunsa 120.5. Ben onun çok ağır bir supplement kürü yaptığını biliyorum. Ve özellikle omuz idmanı yapıyor çünkü omuzları çok kötü. Ama mesela , onunda ilk 2 ayında göğüs gelişimi benden daha iyiymiş. Gördüğün gibi inanılmaz farkediyor.

1reex1 bunu beğendi.
  9. 1reex1

1reex1 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    bir sorum daha olcak
    -vücut çalışan bir insanın kg başına 2 gr protein alması gerekiyor.ben 60 kg yani 120 gr protein ihtiyacım var günlük
    ben günlük yediklerimi protein değerlerini topladım ortalama 60-80 arası geliyo
    120 gr alamadık yani aradaki protein farkı ne olcak ...kas gelişimi yavaşlıcak anlamına mı geliyor...??

10. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    1.5 alsanız da olur.

Aradaki fark kas gelişimizi yavaşlatır. Herşeyden önce düzgün beslenme derken; amaç sayıya mümkün olduğunca yaklaşma kastedilir ki, öyle olduğu zaman kas gelişim hızını maksimuma çıkartmışız demektir.

11. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer antrenmanda kaybettiğiniz protein miktarını karşılayamazsanız kaslarınızda yıkım (katabolizma) meydana getirirsiniz. 60 gram çok az. 1.5 katını almanız gerekiyor.

12. xcyclopex

xcyclopex Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    kamu görevlisi
    Yer:
    edirne
    bende bu bi soru sorayim bir internet sitesinde okudugum kadarıyla bu klio*2 eşittir almamız gereken protein miktarıdır olayına farklı bir bakıs acısı getirmis ve klio *2 degil kas agırlığı *2 gerekn protein miktarıdır diyordu...bir cok diyetisyen polikliniginde vucudun kas-yag-kemik ve tansiyon metobolizma hızını vs. olcen ozel tartılar var bunlarla tartılıp oylemı protein alımımızı ayarlamamız gerekli ...?

13. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    benim okuduğum bir yazı da da vücut ağırlığının "ons" cinsinden değerinin iki katı kadar protein alınması gerektiği yönünde yazıyordu...

sanırım doğru olan vücut ağırlığının iki veya iki buçuk katı kadar protein alınması....

14. onlyonesign

onlyonesign Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    herkezin vucut yapısına göre farklılık gösterir bence gelişime ve gelişim süreci

15. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra

Sayfayı Paylaş