Supplement alışverişim

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve M4jeste tarafından 3 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. M4jeste

M4jeste Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Selamünaleyküm
    Ismim Salih yaş 25 boy 168 kilom 55 ürünlerimi aldım şimdilik ara öğün alamadığım için o açığı gainer ile kapatacağım yaklaşık 2 sene amatör vg geçmişim var bunun son 8 ayı düzenli spor ve yemek ile 64 kiloya ulaşmıştım hiçbir ek gıda kullanmamıştım aşağıdaki resim o döneme ait biceps soğuk 35cm
    Uzun bir aradan sonra daha kararlı bir şekilde geri döndüm hedefim temiz 70 kilo
    Dediğim gibi gainer şimdilik ara öğünlerimin yerini tutacak. Arjinini spordan 15dk önce ve yatarken alıyorum. Kreatine hiç başlamadım kullanımıyla ilgili çok farklı yazılar var yüklemenin yararı kanıtlanmış fakat benim kilom için yine farklı yazılar var ilk hafta günde 4x5gr 2. Ve 6. Haftalar günde 5gr şeklinde en bilineni fakat 90 kilodan az olanlar için ilk hafta günde 2x5gr 2. Ve 4. Haftalar günde 3gr şeklinde hardlinenutrition.com müşteri hizmetleri maksimum ağırlık antrenmanları yapmayacağınız için yükleme yapmanıza gerek yok dedi bu yüzden kreatin kullanımıyla ilgili yardıma ihtiyacım var
    Konu biraz uzun oldu daha paylaşmak istediğim şeyler var orantısızlık ara öğün tavsiyeleri gibi yeri geldikçe bahsederiz. Karnitin ise onunla şuan bi işim yok shaker anahtarlık ve karnitin sepet hediyesi

2. M4jeste

M4jeste Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Kreatin yükleme yapmalı mıyım cevap verecek kimse yok mu?

3. Trapped

Trapped Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Gerek yok yuklemeye

4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    image.jpeg
    Uluslararası Spor Beslenmesi Birliği'nin kreatin konusunda yayınladığı görüş birliği bu şekilde :)

5. M4jeste

M4jeste Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Bende yüklemenin gerekli olduğunu biliyorum ama ilk mesajım da belirttiğim gibi kilo farkları var 4x5gr sonrası 5gr alsam fazla mı olur fazla olursa zararı olur mu

6. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Yardımcı olmaya çalışmıştım ancak sanırım gönderdiğim kaynağı tam olarak okumadın. Kaynakta 5-7 gün süresince kg başına 0.3 g kreatin, daha sonra 3-4 hafta boyunca ise 3-5 g dozlarında kreatin alınması gerektiği ifade ediliyor. Yani vücut ağırlığına bağlı olarak miktar değişebiliyor.
    Kreatin yüklemesi yapma diyenler çıkmış ve çıkacaklar. Hatta doğrudan bilim insanının adını veya çalışmasını göstererek tavsiyede bulunanlar var. Ancak kulak asma. Sana attığım kaynak şuanda ACSM den sonra en büyük beslenme otoritelerinden biri. Bilimde bir kişinin yaptığı çalışma ya da yayınlarına bakılarak değerlendirme yapılmaz. Maalesef böyle olmaması gerektiğinin farkında olmayanlar var. Kısaca doğrudan ayrılmamak için sporcu beslenmesi otoritelerinin rehber ve yayınlarını kullanmak gerekiyor.

Yükleme konusunda ise vücut ağırlığın 55 kg olduğu için 5-7 günlük sürede günlük 15-16 g kreatin, sonraki 3-4 hafta boyunca ise 3-5 g dozlarda alabilirsin. Vücut ağırlığın düşük olduğu için 5 g yerine 3 gram ile de devam etmen uygun olur.
    Sağlıklı sporlar

7. M4jeste

M4jeste Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Okudum fakat dikkat etmemişim parantez içi 4x5gr yazıyor orada kalmışım .s teşekkür ederim

respect2us.23 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş