Supllement takibi hakkında soru

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve exquake tarafından 16 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. exquake

exquake Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar. Bu forumdaki ilk yazım :) Arkadaşlar ben vücut geliştirmeye başlayalı 4 ay kadar oldu. ilk 3 ay bir salonda başladım sonrasında şehir değişikliği nedeniyle fakat sadece 3 gün ara vererek hemen diğer salona başladım. Eski salondaki hocamın tavsiyesiyle Multipower'ın Max. Weight Gainer'ını kullanmaya başladım 3. aydan itibaren. Boy ve kilomu aşağıda belirteceğim. Şimdi sorum şu şekilde:

Profesyonel anlamda çok ileri derecede vücut geliştirme yapmak gibi bir amacım yok,sadece oldukça fit bir görünüm istiyorum,çok şişmek gibi bir amacım yok. Yalnız, doğal beslenme konusunda her ne kadar elimden geleni yapsam ve günde 70-80 gram protein,100 gr kadar karbonhidrat almaya özen göstersem de her zaman mümkün olmuyor. Bundan sonrası için supllement takibim nasıl olmalı? Yeni hocam gainer'la birlikte protein tozu kullanmama gerek olmadığını ama mutlaka amino asit başlamam gerektiğini ve günde 8-10 tablet almam gerektiğini söyledi fakat eski hocam başlangıç için o ölçünün fazla olduğunu 6 tabletin yeterli olacağını söyledi.Hangisi daha doğrudur? Gainer ve amino asit dışında birşeye de aynı dönemde başlamalı mıyım?

Biraz zayıfım şu anda. Boy: 1.75 Kilo: gainer'a başladığımda 60'tı 1 ay lık kullanımdan sonra 63.5 civarında şu anda.

Herkese şimdiden çok teşekkürler :)

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Gün içinde 100 gr karbonhidrat alamıyor musun?!..:confused:

100 gr makarnada veya ekmekte ort 70 gr basit (ekmek) veya komplex (makarna) karbo var zaten..duh

3. exquake

exquake Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    sanırım biraz eksik yazmışım ama ekmek - makarna gibi şeylerle aram olmadığı için çok az yiyebiliyorum. o yüzden gainer'a başlamıştım zaten yeteri kadar karbonhidrat yani enerji alamıyorum diye.en azından hocamın tavsiyesi bu yöndeydi. ben bu konuda çok fazla şey bilmiyorum o yüzden burda siz bilenlere soruyorum :) patatesle eksiğimi kapatma gibi bir düşüncem de var eğer mantıklı olacaksa :D ama asıl sorum dediğim gibi supplementlerle ilgili olan kısım

4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ben 2 sene önce 190'a 60 kiloydum.. Simdi ise 80 kiloyum.. Bende hiç kilo alamayacagım diye düsünürdüm ama araştırınca ve disiplinli olunca çok kolay.. Günde 1 pakete yakın makarna (350 gr filan) senin karbo ihtiyacını karsılar.. En azından normal yediklerine ek olarak günde yarım paket makarna yemeye çalış..

Makarnayla aram yok demişsin benden sana ufak tarif.. Benim favori makarna yeme şeklim üzerine yogurt (tuzlu ve istege gore sarımsaklı) dökmek ve 1 kasık yağda biraz pul biber kızartıp onuda üstüne eklemek.. Hatta biraz daha protein için tavuk parçaları koyabilirsin üstüne..
    Tarifin adı "bodyci mantısı".. :D

Ben hemen gainera başlamayı gereksiz buluyorum.. Biraz azimli olduktan sonra kendi yemeğini yapıp afiyetle yiyebilirsin.. Ben kendimden biliyorum..

Supplement kullanma konusunda hocalarımız daha tatmin edici yorumlar yapacaklardır..

5. NHFL

NHFL Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Supplementler iyi bir beslenmenin tuzu biberi olmalı bence. Hocanın 'kesin amino asit almalısın' demesini doğru bulmuyorum. 70-80gr protein aldığından bahsetmişsin. 63kiloluk biri için bu olsa mevcut kas yapısını korumaya yeter. Yani kısacası, beslenmeni kütle kazanımına uygun hale getirip, bir de gainerını kullanırsan, amino-asite şimdilik ihtiyaç bile duymazsın bence.

6. exquake

exquake Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Bu konuyu açtıktan sonra bugün bir diyetisyene gittim ve beslenme programı aldım.oldukça kabarık bir program ve benim sevdiğim besinlere göre düzenledi ihtiyaçlarımı.alaibleceğimi düşünüyorum besinleri bu şekilde. supllement hakkında tam net bir cevap anlayamadım hala.yani şu aşamada DOĞAL BESLENMEYE GAYET ÖZEN GÖSTEREREK YANİ O İHTİYACI TAMAMEN KARŞILADIĞIMI VARSAYARAK kullanmam gereken supplementler 4 aydır bu işi yapan biri için ne olmalı 1.75 boy ve 63-64 kilo içn.

7. NHFL

NHFL Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    "Kullanman gereken" diye birşey yok. Temel supplementler olarak creatine, protein tozu ve amino asitler vardır. Diğerleri kişinin hedefine göre değişir.

Sayfayı Paylaş