Suplementlerin Kullanımı Konusunda Bilginize İhtiyacım Var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Onur3232 tarafından 25 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Onur3232

Onur3232 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Saygıdeğer arkadaşlar uzun zamandır uzaktan takip ediyordum lakin üyelik şimdiye nasipmiş :) ben 1.75 boy 65 kilodayım 22 yaşındayım.memur olduğumdan dolayı uyku düzenimi ve yemek düzenim biraz daha abes. 1.gün sabah 6-7de yatıp saat 14.00da kalkıyorum spora gidiyorum sonrasında işe gidiyorum ve sabaha kadar çalışıp gelip 7 de yatıyorum ve yine aynı saatte 2-3 gibi kalkıyorum spora gidiyorum ve o gün diğer geceye kadar izinli oluyorum.yani alayacağınız 12 saat çalışıp 36 saat istirahetteyim lakin hep gündüz uyuyorum.bu sorunumdan bahsettikten sonra asıl mesele elimde olan suplementler;

Muscletech Nitrotech Performance
    Multipower BCAA Powder
    Multipower L-Glutamine
    Bunların Kullanımını bi kaç yerden okuduğuma göre Protein tozu için spordan 30 dkka önce ve sonra,bcaa için spor öncesi ve sonraası(yada spor esnası) glutamin için ise spor sonrası ve gece yatmadan önce.Bu kullanım tarzımda bi eksiklik veyahut fazlalık varmı.uyku düzenimi baz alırsak bana nasıl kullanmam gerektiği konusunda ayrıntılı bir şekilde yardımcı olabilirseniz çok müteşekkir kalırım.Saygılarımı Sunarım

2. Sportler

Sportler Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Zayiflamak mi istiyon kilo almak mi istiyon belirtmemissin birde antreman siddetin nasil oda bilinmiyor we ayni sekilde beslenmende belli deil kac gr protein ihtiyacin war we bu ihtiyaci normal yemeklerden ne kadarini karsiliyon.

Eger isini görücekse genel kullanim tarzlari cogunlukla.

Protein sabah kalkar kalkmaz we antreman dan sonra

Bcaa yemekle birlikte günlük 8.10 gr

Glutamin antreman önce sonra gece yatarken.

Ama dedigim gibi bunlar sana uyar mi uymaz mi bilmiom bcaa kas kütlen göre kg basina almalisin proteonde günlük ihtiyacina göre eksik kalan kisimda.
    Glutamin cok lazim deil sana eger yeni basladiysan.

3. Onur3232

Onur3232 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kilom endekse göre normalden düşük bu yüzden en az bi 6-7 kilo almam lazım.Antreman şiddetim ise tek bölge çalışıyorum her gün gidiyorum 5-6 günde bir izin yapıyorum her hafta bir nebze ağırlık arttıyorum.Ön kol arka kol gibi küçük kaslar için maksimum 4 hareket gögüs sırt için en az 5-6 hareket yapıyorum.1 gün hafif karın çalışıyorum diğer gün dahada ağırlık veriyorum karına.Yemek konusunda ise her günümde kesinlikle tavuk ve süt bulunmakta ve eminimki normal bir insanın yediğinden hayli fazla yemek yiyorum.hatta şuan yatmadan önce süt ve yağsız lor peyniri yiyorum :D
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Eylül 2014 ---
    Ve spor salonundaki hocamın söylediğine göre yağ kütlesi düşükmüş vucüdumda programımda sadece 1 gün koşu bisiklet var diğer günler sadece ısınma soğuma tam oranları öğrenirim yarın o şekildede yazarım

Sayfayı Paylaş