SUplementer kullanım sırası

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cecinar tarafından 28 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cecinar

cecinar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba VG Sevdalı Arkadaşlarım;

Ben mevcutta elimde bulunan suplementerları hangi sırayla kullanmam gerektiğinde tereddutteyim. Bir cok goruse gore urunleri aynı anda kullanmak emilimini zorlaştırdıgından araya zaman koymanın doğru olacağı soyleniyor. Ancak kullandıgım urunler cok ceşitli oldugu için aralarına zaman koymam doğru zamanda alımını etkiliyor. Vg de şu anki durum ve amacım 180 cm/ 78 kilo 10 aylık antrenman geçmişi, ve bir turlu yakamadığım az kalan yagı yakmak ve kas inşaası. Bu acıdan yola cıkarsak aşağıda belirttiğim suplementerları hangi sırayla almalıyım?

Whey Protein

Amino asit (5g Mikronize halde serbest form amino asit, Beta Alanin, Yeşil çaydan elde edilmiş 100mg Kafein)

Bcaa

Creatin

L-Carnitine

Balık yağı

Kendi kullanımım ise;

Antrenmandan 45-50 dk once L-Carnitine

Antrenmandan 30 dk once=Whey protein+Amino asit

Antrenman Başlayınca=Bcaa

Antrenman sonu ve takiben 1saat sonrası =Whey protein+Bcaa

Creatin ve balık yagı vucutta depolanabildiğinden antrenman dısı (Uyanınca/Yatarken) kullanmak oluyor. thums:

2. cecinar

cecinar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Neredeyse 3 gun oldu hiç tavsiyesi olan yok mu arkadaşlar? En azından soyle yapabilrisin diye dusuncesi olan.

3. lasthunter

lasthunter Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    ben şu şekilde yapıyorum antrenmana ağırlıkla başladığım için 30dk önce bcaa+kreatin ağırlık antrenmanı bitince carnitine+cla+hydroxycut toz alıp kardiyoya devam ediyorum antrenman bitişindede yine bcaa+kreatin alıyorum yine şimdi bide glutamin ve aminoasit aldım onları nereye eklerim bilmiyorm :D

4. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Maşallah piyasada ki bütün ürünleri kullanıyorsun :)

5. cecinar

cecinar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yerinde olsaydım;

Antrenman sonrası kardiyo yapmazdım cunku cardiyo ve agırlıgı ayrı ayrı yapmak daha verimli ve cardiyo sona eklenince vucut hormon salgıları etkisi ile kas yakıyor. bcaa kas yakımını indirger ama yinede cozum değil. creatin ise depolandıgından antrenman dısı bir saatte alabilirsin. antrenamn oncesi ve sonrası amino asitle bcaa tavsiye ederim. yag yakımı için urunleri ise yine kardiyo oncesi doğru oalcaktır. benim onerim bu sekilde. Bol şans:)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:55 ----------

glutamin pahalı bir urun deil ama zaten yeterince glutamin var urunlerde bir onu almadım vazgectim:p Ara ara vucudu dinlendirerek dengeliyorum. Peki senolsan benim gibi sıralama ile mi kullanırdın urunleri?

Sayfayı Paylaş