Suplement Kombinesine Yardım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve qiwert tarafından 3 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. qiwert

qiwert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkeze Merhaba

Mart ayından ağustos sonun kadar ramazan ayı hariç olmak üzere haftada 5 gün full kardio (sping koşu bantı ve bisiklet ortalama harklı günlerde 1 saat olarak idman) yapıyorum.91 kilo ve yağ oranım %22 den 72 kilo %10.7 inebildim.

Bu arada son 20 yada 30 idmanda gaspari aminomax 8000 (idman oncesi 3 - idman sonrası 3 adet) ve BCAA 6000 (idman oncesi 2 sonrası 2 adet) kullandım su an sonlarına geldi. Eylül ayından itibarenden de artık hafta da 3 gün üst vucut ve 2 gün kardio şeklinde devam etmeyi planlıyorum.

Çalışma temposundan beslenmemi sabah kahvaltısı olarak 3 yumurta 1 tam 2 si beyaz olmak üzere yanında yulafezmesi portkal suyuyla birlikte yapıyorum öğlen yemekleri yağlı olduğu zaman tam doyuncaya kadar yemiyorum aksam 8 de spor salonuna gidebiliyorum spordan once genelde yemek yerine nor salata veya meyva oluyor siz değerli üstatlardan istedeğim elimdeki suplementler kullanımı hakkında fikirleriniz ve önerileriniz olacak..

Universal Casain Pro
    Dynamitize Iso 100
    Gaspari BCAA 6000 (Bitmek üzere)
    Gaspari Aminolas
    Gaspari Aminomax 8000 (yarı)

Hedef olarak Yağ oranını max düşürmek %5 lere falan 4 yada 5 kilo kasa kilo almak.

casaini yatmadan once yerine Iso 100 le yarı yarıya karıştırıp idman sonrası kullanmayı planlıyorum ve üstüne aminolatı kardio günlerinde de idman oncesi ve sonrası olmak üzere BCAA6000 i ve aminomx 8000 i kullanmayı planlıyorum sizlerin onerileri nasıl olur ekleme yada cıkarma yapabilirim simdiden teşekkurler

2. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    merhaba kardesım
    bcaa sırf ıdman sonrası kullan 3 adet ıdman oncesı gereksız
    amınoyu ıdman once sonra
    bıde mumkunse l gulutamın kulllanmanı tavsıye ederım kası buyutmen ıcın oda ıdman once sonra
    daha cardıo ıle ugrasma ozaman vucudun buyuyemecek artık sırf proteın ve karbo asılıcaksın kılonun x2 gr proteın ve x2 gr karbo alcaksın basarılar

qiwert bunu beğendi.
  3. qiwert

qiwert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyelerin için teşekkurler gulutamin i suplementlerin arasına ekliyorum. pro casainle ISO 100 u yarı yarıya karıştırmam mantıklı olur mu sizce ?

4. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba,
    Dymatize iso ile casinle karıstırma sadece casein ic gece. protein tozunu sabah ac karnına al. Ben severek kullanıyorum hala Bence BCAA anteamn oncesi ve sonrası olur ama Gaspari8000 gereksiz BCAA alıyorsan. Aminlast guzel bir urun pre workou yada intra olarak kullanabilirsin. Gulitamin tavsiyesi icin de bence recovery olarak aksam yemeginden sonra yatmadan 1-2 saat once alınabilir ama Dymtize iso da gulitamin var.

qiwert bunu beğendi.
  5. qiwert

qiwert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

Benim birde kurtulumadıgım bir göbeğim var az kaldı ama hala var. İSO 100 kana hızlı karıştığı için antreman sonrası düşünüyordum şimdi siz sabah aç karnı yazınca tüm planlar karıştı ;)

İdman günleri vakitsizlik yüzünden aksam yemeği tamda pekte olmuyor salata yada meyve tarzı 6 ay kardio çalıştığımdan oncesi rahatsız verir diye sonrası da saat 9:30 olduğu için yemedim.

Casain gece yatmadan önce alırsam metbolizma yavaslamasıyla alakalı olarak bana yağ olarak geri döner mi diye süphelerim var.

6. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Siz agılık antremanını nasıl yapıyorsunuz?

7. qiwert

qiwert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Agırlık antremanına yeni başladım bu 3 . idmanım olacak
    1- Bench Press
    2- Butterfly
    3- Military Pres
    4- Lateral
    5- Barbell Curl
    6- Triceps Pushdowns
    7- Wide-Grip Lat Pulldown8- Seated (Cable) Row
    9- Leg Extension
    10-Leg Curl

3 set 10 tekrar başlangıç programı

8. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba

Agırlık idmamnına yeni basladıysan bu kaar supplemente gerek yok zaten. Ben dymatize iso 100 kullanıyorum sabah icilebilir cunku 0 yağ ve 0 karbonhidrat var.
    Casein kullanmaya hic gerek dumadığımdan yanlıs bir bilgi vermiyim ama salonda kullanan cocuklar cok iyi bir supplement diyorlar.
    Ama sizin idman ve beslenme duzeniniz saglamadn bu supplementlerden verim alcagınızı dusunmuyorum.

qiwert bunu beğendi.
  9. qiwert

qiwert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    6 Ay kadardır haftada 5 gün ve en az 1 saat olarak kardio yapıyorum. bu spora bu zaman zarfında elbetteki kas kaybı be kas depoları boşalmıstır die düşünüyorum. hani bi 6 ayda ağırlık idmanını yapıp ondan sonra gıda takviyeyesine başlamak mı sizce daha mantıklı olur.
    amaç olarak yağsız 3-5 kilo kasa kilo almak birde kalan göbekten kurtulmak

10. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye

Merhaba

3 ay kadar agırlık yapın sonra supplement kullanın derim. isediğiniz sey 3-5 kilo kaybı ve gobekten kurtulmak. Bu kolay göründüğü kadar zor da olabiliyor.
    Bu yuzden beslenme programınızı yapın, spor duzeniniz yapın 2-3 ay duzugun antreman yapın daha sonra supplementlere baslayın . Bu benim kisisel fikrim tabi .

qiwert bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş