SUPERSET PROGRAMIM , ÖNERİLERİNİZ BEKLİYORUM

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve douevenliftbro tarafından 26 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. douevenliftbro

douevenliftbro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ,
    Bir süredir şu programı uyguluyorum ;

İlk süperset - barbell curl ile triceps pushdown 3 çarpı 8
    İkinci süperset - preacher curl ile halat 3 çarpı 8
    Üçüncü süperset - concentration curl ile close grip barbell press 3 çarpı 8
    Son süperset - hammer curl ile cable rope overhead triceps extention

Önerilerinizi alırsam sevinirim.. Bu programa alışınca hafif programlar yetersiz geliyor.. Teşekkürler

2. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    haftada 1 heralde curl + triceps programı. vg kaç yıldır çalışıyorsunuz söylermisiniz.

3. douevenliftbro

douevenliftbro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen haftada 1 yapıyorum ve 2 buçuk yıl olucak nisanda

4. douevenliftbro

douevenliftbro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ??

5. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    daha iyisini önerebilecek yok galiba. başarılar.

6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    neyi çok süpersetlediğin bence çok önemli değil,bi-bi,bi-tri,tri-tri olabilir fakat sıralamayı düzgün yapmak daha önemli.yani her bölgede compound egzersizler var,bir de izole egzersizler yada daha izole kalan egzersizler var.ben tricep calısacak olsam once pushdown yapmam mesela.senin sıralamana bakarsam,atıyorum bu hareketleri yapacak olursam tricepste sıralamam şöyle olur

close grip bb press-overhead tri.cable ext.-tri. pushdown

mantıklı olan compound hareketleri yada kas grubunun daha büyük kısmına vuran hareketleri her zaman daha öne almak.bunların arasındaki compound hareketimiz close grip bb press.onu o yüzden öne alıyoruz.overhead extensions da tricepsin uzun başına daha çok vuran bir hareket onu 2. sıraya bu sebeple alırız,pushdownları da bitirici olarak düşünebiliriz.

alpaslanözden bunu beğendi.
  7. wanquisher

wanquisher Üye

Beğenileri:
    266
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    BURSA
    a
    ynı benim stilim bitirici olarak bazen machine dips ortada bazen bileşik yapıyorum anlık enerjiye göre

zeo64 bunu beğendi.
  8. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Pushdown dediğin egzersizle halat aynı şey. Gerek yok ikisinden birini çıkar. Ve arkadasin dediği gibi bütün gücünü ilk sırada olacak olan compoundlara ayır. Bana kalırsa da
    barbell curl ile overhead triceps
    close grip benchle preacher

zeo64 bunu beğendi.
  9. douevenliftbro

douevenliftbro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolun arkadaşlar haklısınız bazı hareket değişikliği yapıcam haftaya , nisanda follistatin 344 e başlamayı düşünüyorum bir arkadaşım başladı da

10. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    hiç küre girdiniz mi?neden normal anabolikler degil de peptitler?sizin bakış açınızı merak ediyorum şuan.

11. douevenliftbro

douevenliftbro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Aralık-Ocak-Şubat aylarında hgh fragment 176-191 kullandım , o da bi peptid çeşidi ama yağ yakımı amaçlı kas kazandırdı mı diye sorarsan belirgin birşey görmedim ama baya inceldim. Ayrıca herhangi bir yan etkisi olmadı aksine iyi hissediyodum , benim düşüncem anabolik kürler insanın psikolojisini bozuyor , tedirgin ediyor ve yan etkileride var. Geçen yaz arkadaşım kür yaptı ve 2 ayın sonunda elinde karıncalanmalar oluştuğu söyledi ve düzenli uyuyamıyodu. Benim fikrim peptidler yarışmacı olmayanlara ideal kürlerdir. Zaten şuan baya yaygın avrupa sadece peptidleri konuşuyor.

12. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    peki hocam peptitler hakkında yeterli araştırma var mı?kazançları,zararları,vücuda yaptığı etkiler vs.en azından steroidler on yıllardır kullanılıyor,steroidler hakkında internette,kaynaklarda tonla bilgi bulabiliriz,sonucta tıbbi ilaclar bir cogu.bilinen yan etkilerinden olabildigince sakınabiliriz ve de cycle sonunda(hele ilk kürlerde)her şeyi dogru yaparsak tonla kazanç sağlayacagımız da aşikar.benim mantıgıma göre naturallikten fazlasını istiyorsak daha yeni(5-10 sene)olan kapalı kutu peptitleri kullanmak yerine daha çok bildigimiz ve daha garanti yöntem olan anabolikleri kullanmak daha uygun.en azından belli başlı yan etkilerini biliyoruz,vücudumuzda yaptığı zararların izini sürüp önlem alabiliriz/tedavi yapabiliriz.

ayrıca kür esnasındaki psiklojik durumlar konusunda da bence biraz yanlış düşünüyorsunuz,steroidleri cezbettirecek şeylerin başında mental açıdan sagladığı şeyler var :)

13. douevenliftbro

douevenliftbro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle haklısın Zeo steroidleri tanıyoruz hepimiz ve peptidler daha tam olarak keşfedilemedi ( türkiyede ) , Steroidler de aslında her bireyde farklı tepkilere yol açıyor , kimisi çok kötü oluyor kimisi mükemmel hissediyor tabi mental olarak. İnan kafam çok karışık bende ne yapıcam bilmiyorum :D Ayrıca follistatin 344 de ilgimi çeken myostatini düşürmesi , enteresan olabilir diye düşünüyorum

zeo64 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş