Super supplement kombinasyonu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Nsar tarafından 30 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Nsar

Nsar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhebalar

Daha önce spor hayatim olduğundan alt yapimin hazir olduğunu düşünüyorum(mümkünse resimler yükleyeceğim) ama yetersiz beslenme ve duzensiz idmanlar sonucu ciddi manada hacim problemleri yaşıyorum bu yuzdem sağlam diyet öğünlerinin yanı sıra zengin içerikli takviyeler besinler almayı planladim

Optimum supermass
    Optimum whey protein
    Gaspari - Amino Max 8000
    Optimum certain powder

Bunlarin yaninda BCAA ve GLUTAMINE almayı düşünüyorum

Sizce nasıl bi yol izlemeliyim ?

Teşekkürler

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 30 Kasım 2013
  2. Nsar

Nsar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yokmu tavsiyede bulunabilecek kimse

3. Burak Başaran

Burak Başaran Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam ben şu anda Gainer + Protein + BCAA + Glutamine kullanıyorum. Bcaa ve Glutamine i birlikte kullanmak faydalı oluyor diye biliyorum. Ama aynı anda Amino da almak bana mantıksız geliyor. Bildiğim kadarıyla zaten fazla önerilmiyor bu şekilde. Bence dönüşümlü olarak bir ay Amino Acid, diğer ay BCAA ve Glutamine kullanılmalı. Hem ekonomik, hem de vücudu şaşırtmak adına.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Aralık 2013 ---
    Ama ideal kullanım zamanları nedir bu 4 lünün ondan emin değilim. Bununla ilgili bir konu açtım az önce, sanırım en üstte duruyor. onu da takip etmende fayda var. Ya da bildiğin birşeyler varsa paylaşırsan sevinirim, değerlendiririz birlikte.

4. Nsar

Nsar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yorumunuz icin cok tesekkur ederim suan tam siparis vermek uzereydim ve istedigim bcaa stoklarda yok amino glutamin cretain kombinosyonu nasil olur sizce

5. Burak Başaran

Burak Başaran Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ben genelde BCAA ile glutamini birlikte kullanırım. Ama görevini düşündüğümde amino ile birlikte de kullanılabilir gibi geldi. Creatine kullanacaksanız mutlaka Amino Acid ile desteklemenizi öneririm. Çünkü farkedilir seviyede enerjiniz artacak ve %20 ye varan ağırlık arttırımı yapacaksınız. Dolayısıyla kas yıkımı fazla olacağından Glutamin ile bunu azaltacak amino acid ile de yeni kas yapımını destekleyeceksiniz. Bu arada önlem olarak söylemek isterim belki biliyorsunuzdur zaten. Creatine vücutta çok su tutan bir üründür, dolayısıyla tuz kullanımınıza dikkat etmelisiniz, mümkün oldugunca az tüketin. Bunun dışında 1 aydan fazla kullanmamakta fayda var. Biraz karaciğere yüklendiğini biliyorum. Konuda uzman arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır ama bunlar da benim bildiklerim :)

6. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Synta 6 + on creatin + gaspari amino seklinde alabilirsin. Okuduguma gore synta da bcaa ve glutamin miktari yeterli gorunuyor. Boyle deneyebilirsin.

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. Nsar

Nsar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yorumlar için çok teşekkürederim dediğiniz gibi creatin hakkinda daha dikkatli olucam , siparişlerim bugun elime ulaştı ve kafamda deli sorularla

Optimum gold whey her porsiyon içersinde 5 gr BCAA ve 4 gr glutamine olduğu yazıyor kutusunda ve hemen idman sonrası alacağım varsayarsak ekstra BCAA ve Glutamine almama gerek kalmıyor zaten şuan elimde sadece Creatin ile Glutamine var , sizce idman öncesi için de ekstra BCAA satın almalıyım?

Öğünlerimi şu şekilde almayı düşünüyorum

Idmandan 30-45 dk önce bir porsiyon serious mass cretain,Glutamine ve 2 tablet Gaspari 8000

Idman sonrası gold whey ve 2 tablet Gaspari 8000

Sizce nasıl düzeltmeler yapmalıyım?

Not, creatini bir porsiyon 5 gr diğer tozlarla karıştırarak tek seferde almayı dusunuyorum , ve gainer,whey hariç bunların içinden ölçek çıkmadı:(

8. murat-ciftci

murat-ciftci Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    1 dolu çay kaşığı kreatin 5 gr. civarı geliyor diye biliyorum.Bu şekilde ölçeklendirebilirsin.

9. Nsar

Nsar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet öleymis glutamine içinde bir tatlı kaşığı diyor , neden ölçek koymazlarki!?

10. murat-ciftci

murat-ciftci Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Protein ve gainer haricinde ölçek çıkmıyor.Ama olması gerekir bencede.

11. corpse35

corpse35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    seriu mass ben kendimde kullandım çok başarılı bi ürün optimumdan pek şaşmam kreatini bende kullanıyorum e bide protein almışsın bence bcaa ya falan gerek yok ekstradan derim boşuna para harcama bence sonuç olarak amino kullanıyosun alacagın bcaa da amino sonuçta protein tozunun içindeki amino oranlarına baktığında göreceksinki aminnun üstündeki değerlere yakın değerleri var bunu zaten amino kullanarak destekliyosun ben gerek yok derim.Ha ekstradan ginede ben alıcam diyosan karaciğerini yorar zarar verirsin.

12. Nsar

Nsar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki öğünler hakkında ne düşünüyorsunuz nasıl en verimli şekilde yararlanabilirim

13. corpse35

corpse35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    karbonhidratı kahvaltıdan 1 saat sonra kullan antremandan bi yarım saat önce proteini kreatini aminoyu iç antreman bitişi protein ve kreatin iç (kreatini içmesende olabilir) gine gece yatmadan önce karbonhidrat iç antramana gitmedigin günler gine karbonhidratı kesme sabah kahvaltıdan 1 saat sonra ve gece yatmadan önce iç aksatma bende karbonhidrat kullanıyorum bu şekilde iyi verim aldım ama sana bide tavsiyem bunları içiyosun ama beslenmenede dikkat et eğer günde öğünlere bölerek günlük yediklerinden ekstra bi su bardagı pilav (haşlanmamış ölçegi) veya 400 gram falan makarna yiyebilirsen mükemmel sonuçlar alacağına inanıyorum ha birde kreatin için söyliyeceklerim var kreatin için yükleme diyolar o yükleme prof sporcular için takım sporu yapanlar için daha çok gece yatarken içme uykusuzluk yapar ve kreatin kullandıktan sonr o enerjiyi üstünden atman lazım spor öncesi ve sonrası birer çay kaşığ kullanman yeterli gereksiz kullanım yaparsan vucudda su toplaması yapabilir.Spor hayatında başarılar dilerim.

Sayfayı Paylaş